Domácí krupicová kaše

2
11.3.16 15:26

Domácí krupicová kaše

Ahoj maminky,
bude vhodná doma dělaná krupicová kaše pro skoro 8.měsíční mimčo? Máte prosím některá zkušenosti, abych mimču právě neublížíla, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
115
11.3.16 15:31

Ono záleží na mnoha věcech… já jsem kaši dětem vařila od 10 měsíců. Ale máme domácí mlíko. krabicák bych jim nedala. A začínala jsem pomalu a ředila ho opatrně vodou. Jinak moje babička dávala strejdovi kaši od 4 neděl, prý měl hlad :) a žije…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
11.3.16 15:51

@tesacek Nemyslím si, že by ublížila, ale spíš mi přijde zbytečné tak brzy valit lepek. Jestli ještě kojíš, tak mi byli do roka na rýžových, jáhlových, pohankových… a to jsem ani nedělala instantní, ale prostě normálně povařila a tyčákem rozmixovala. Po roce jsem začla přidávat kousek másla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
11.3.16 15:55

@tesacek Jako krupici povařenou v mlíce? To bych teda 8 měsíčnímu nedala. Nevidím žádný přínos. Vhodnější mi přijdou špaldové vločky uvařené ve vodě a přidání odměrky UM.

Nějak jsem pořád nepochopila, co všichni pořád mají s krupičkou, pribiňákem, a dětskými sušenkami nebo piškoty. Jako by bez toho ty děti nemohli přežít/vyrůst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
11.3.16 15:59

Což o to, že by ho to zabilo to ne velmi pravděpodobně mu to nijak neublíží, ale ani mu to nic nedá. jen mu prostě zaplácneš žaludek moukou s mlíkem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
11.3.16 16:01

Já si myslím, že mu to nijak neublíží. Lepek se momentálně doporučuje co nejdříve, takže v 8 měsících nevidím důvod ho nedávat. Ale z výživového hlediska mu udělá lepší službu třeba nějaká pohanková, jáhlová, rýžová, nebo kombinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14032
11.3.16 16:09

Zbytecne tezka do žaludku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
11.3.16 16:18

A co použít špaldovou krupici? Nebo jinou obilovinu než pšenici? Něco lépe stravitelného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16744
11.3.16 16:29

Pro mě krupicová kaše těžce stravitelná, jsem po ní nacpaná, přijde mi to zbytečné a kravský mléko se nemá dávat do roka, byla jsem líná vařit, takže jsem kupovala instatní pro kojence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
11.3.16 16:31

Já jsem krupicovou kaši poprvé malýmu uvařila až po roce, příjde mi těžká do žaludku pro tak malé dítě. Ale např. kousek chleba, rohlíku měl už dříve. Ale fakt jenom kousíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
11.3.16 16:32

Jinak jsem asi od půl roku dávala instantní kaše nominal, jsou dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
11.3.16 16:39

@cverunka Jak jsem to pochopila já, tak se má s lepkem seznámit. Tj. přidat čas od času třeba lžičku obyčejné krupice do rýžové kaše.

Jinak nám na předporodním kurzu vždy zdůrazňovala, že dítě není malý dospělý. Třeba až v 15 měsících se teprve ukončuje vývoj ledvin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
11.3.16 16:45

Krupice jen plno lepku a sacharidů. Zatěžuje abnormálně zažívání, dítěti nic nedá co do miner. látek a výživ. hodnot. Raděj uvař ovesnou. Nebo rýžovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
11.3.16 16:46
@hofka píše:
A co použít špaldovou krupici? Nebo jinou obilovinu než pšenici? Něco lépe stravitelného?

Ta je taky moc těžká na tak malé děcko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
11.3.16 16:49

Povař s vodou a přidej UM. Neublíží mu to. Z lepku se dělá hrozný strašák. Dávej mu určitě i jiné kaše, aby měl pestrou stravu a bude to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat