Domácí maska na vlasy a pleť

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 20.10.14 15:18
Domácí maska na vlasy a pleť

Zdravím ženy, potřebovala bych poradit. Mám mastné vlasy, ale mám pocit, že suchou pokožku hlavy. Vlasy se mi vždy začínají mastnit nad ušima několik hodin po umytí, ale přitom mám vlasy i konečky suché, tedy až na ty po stranách. Nevím, co si mám koupit za šampón a masku, proto se chci zeptát jestli neznáte nějakou domácí masku, než utrácet za něco po čem jsem třeba naposledy měla mastný film na vlasech :D. A když jsme při tom, tak i něco na pleť, tu mám suchou a mám po porodu i pigmentové skvrny. Moc vám děkuji

Reakce:
Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 20.10.14 15:28

@LenaNell

těžko říct :nevim:…máš dlouhý nebo krátký vlasy?? Možná mám podobný typ vlasů, jako popisuješ - nejhorší pro mě jsou víkendy nebo prostě dny, kdy můžu déle spát a jak se válím hlavou v posteli nebo tak, tak mám vlasy umaštěné strašně…taky to nechápu, proč…když jdu do práce, vstávám v 5 ráno a vlasy, které jsem si večer předtím umyla, tak jsou v pohodě, neumaštěné…ale jak spím déle, do půl osmé, do osmi o víkendech, tak to je hrůza…nevím taky, co s tím :nevim:..těším se, až budou delší, že to dám do culíku a hotovo.

ke kosmetice - individuální, co komu vyhovuje. Já používám šampony bez silikonů (Alverde, Bione…) a vyhovuje mi hennování - to právě odmašťuje, do heny nepřidávám ani olej, nic, jenom henu smíchám a nanáším…

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 20.10.14 15:39

@Gerberka Já mám dlouhy a je právě blbé, že od kořínků mastné a tak v polovině suché až ke konečkům. A když si udělám culík tak hrůza. Mastné ulízané od hlavy a culík suchý :D. Nevím co je to henna?

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 20.10.14 16:01

@LenaNell

to je nejlepší dej si do vyhledávače „hena“ a tam se ti toho objeví spoustu - je to přírodní barva na vlasty, rostlinka, ze které se sušší a melou listy najemno a to barví a regeneruje vlasy - laicky řečeno ;)

Boudová
Kelišová 6077 příspěvků 2 inzeráty 20.10.14 16:02

Pro mě asi nejlešpí kombinace. Březovej šampon od alpy a nějaký klidně obyč balsám na vlasy, který dávám jen od půlky vlasů. Jediný co mám dražší jsou oleje, které dávám jen na konečky. (drahý protože ty jediný fakt nemastí, ale zkrášlujou) Nejhorší jsou šampony od loreálu atd… Po nich mám hlavu mastnou sotva jí umeju a ještě mě celý den svědí.

shellmyska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 16:45

Zkus si prevarit vodu (nejlepe mekkou, kupovanou), slij hrnek hermankovyvh kvetu a hrnek koprivove nate.
Mezitim si udelej masku

1.z kvasnic udelej kasi - jen s lzickou vody a ty nanes na vlasy, zabal do igelitu (potravinova folie) a rucniku. 15minut nech pusobit
2. Salek piva dve vejce
3. Rozmackane avokado
4. Olivovyolej (30 minut).

Pote dukladne odmasti a umyj ve vyluhu z hermanku a kopriv (bude to lehounce penit). Vlasy vysus jemnym tisknutim rucniku a oseti ryzovy nebo ruzovym olejem. Zamer se na konecky suche casti. V rovnomernem promastovani pomaha caste cesani. Usmerni se tim i tvorba mazu pri masazi kartacem.
Poku jde jen o unavene vstresovane vlasy, zkus nejprve odstranit rezidua komercnich samponu. Smichej s beznm samponem jedlou sodu a umyj vlasy jako obvkle.
nebo smichej jablecny ocet svodou (salek na 5 litru), vlasy oplachni a nech pusobit hodinku. Pak umyj.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >