Domácí násilí - kvůli čemu byl agresivní, stupňovalo se to?

Anonymní
18.3.21 15:08

Domácí násilí - kvůli čemu byl agresivní, stupnivalo se to?

Ahoj, mám zde již delší dobu svůj profil. Ale skrz tohle jsem si založila jiný, protože se stydím. Připadám si hloupé, nemozně, vím že je to špatně, vím co bych měla dělat, ale nevím proč to neudělám…

Tak k věci, ještě minulý týden jsem si myslela že je to s partnerem mezi nama v pohodě. Nějaké drobné problémy byli, ale jen banality, skoro žádné hádky. Tak jsem myslela, že e to co bylo máme za sebou… (před 3mi lety jsem od něj odešla po porodu, v hádce mezi námi došlo k incidentu, nebyl ojedinělý, a já odešla. Ale po půl roce se vrátila snažil se chodili jsme do partnerske poradny, a já nechtěla aby malá žila bez tatínka a jen ho vidala, ať už jak jsme to měli pár dní v tadnu a nebo časem stridavou péči - sama jsem z rozvedená rodiny a odcházela k otci takto od svých 6ti let, nesnášel jsem to, s taťkou to bylo fajn do cca mých 9ti, pak to šlo do kytek a kolem 13 si mě už nebral).

V úterý sme se pohádali, protože do mě začal ryt že někoho mám atd, že neuklizim, přitom jsme měli ve středu oslavu, on šel pak za bráchou pokračovat, já vše uklidnila, postarala se o děti, vysala, vyprala atd… Na druhý den byl ko, tak prostě klasická starost o domácnost - nic jsem mu nevycetla že šel ven ani mi to nevadilo, ještě jsem mu přinesla kýbl, poslala ho si lehnout k dětem do pokojíčku, aby měl klid a prospal se…

V úterý tda proběhla hádka, skrz úklid, děti - zas že neukkizim, nic nedělám atd…
Dnes, jsem vstala se synem postarala se o něj, krmila ho. On se vzbudil něco před půl 9tou, od té hádky každý den (má teď odpolední), tak vysává, umyje nádobí a pere… vlastně už vím i proč vznikla ta první hádka, v ten den jsem si přispala do 8:30 nebylo my dobře, den předtím večer, na zvracení a bolest hlava a 5dni zpozdeni MS k tomu, čili mám i strach z možného otěhotnění i když se chráníme, v utery jsme se pohádali skrz úklid a děti, namísto aby se o ně postaral když byl teda vzhůru - tak raději zapl roboticky vysavač, děti jen odhaněl, a prostě se staral jen o úklid, tak jsem vstala a klasický se o ně postarala, malý stal kousek od vysavače (neposedi u jídla) a dávala jsem mu najíst, on ho sebral naštvaně jako by to byla nějaká věc která tam překáží, tak jsem mu řekla že by se měl víc starat radši o děti (málo kdy se stane, že když je doma ze by jim udělal snídani či oběd, nachystal i když sobě udělá, nebo si s nimi šel hrát do pokojíčku, nebo když se dívají na pohádky, tak jim je přepne, s ežere jim sladkosti, které dostanou od babiček…) - čili takhle začal celý ten náš konflikt, který gradoval dnes.

Ráno jsem vstala jako obvykle něco po 6te se synem (dcera byla u babičky že středy na dnešek), udělala mu snídani, něco málo poklidil a věnovala se mu, hráli jsme si atd… On vstal, začal dělat to co vždy po podobných hadkách - začne najednou uklízet, vysává každý den, umyva hned pak nádobí, zapne pračku i když není kam dát atd… Jako by mi tím vždy chtěl říct, podívej se jen já tu uklízí a něco dělám, ty neděláš nic… Malý pak z lednice strhl nějaké papíry, roztrhala jsem je, malý pak chtěl na ruce tak jsem jej vzala, a papíry vyhodila do koše, jen že byl už trošku plnější a jak jsem je tam vyhazovala při zavírání jsem si nevšimla že mi pár papírku vypadlo (máme koš ve skříňce, tak jsem si toho nevšimla). Šla jsem dal že udělám malému jídlo, po chvíli po mě začal řvát, s tím že jsem hovado, že jsem neschopná, po té i skrz sporák - v noci jsem dělala malému mliko, a nevšimla si že se mi trovhu vody vylila čili to tam udělalo flicek, sporák jsem myla v sobotu, a vařila na něm včera omáčku, a než jsem šla spát neřekla bych tě je špinavý… Malého jsem měla na rukou, hádka se pak vygradovala, když po mě stále řval že nic nedělám atd, tak jsem mu oponoval že to tak není řekla jsem mu co jsem vše dělala přes víkend, mezi tím co byl u bráchy po oslavě od dcery, a že na druhý den také vůbec nic… Nevím co ho tak vytocill, nebo co jsem udělala, najednou se za mnou priritil do pokojíčku, chytl mě pod krkem a skrtil mě a řval po mě, popravdě si moc nepamatuji co, ale v podstatě stále to samé, pak obhajoval to že si jednou za čas vyšel ven (při tom jsem mu nic nevycetla že byl venku, a že druhý den byl ko), pak jsem mu na to vše řekla že to tak není, že se starám o děti i o domácnost, atd.. Do dvou minut jsem byla o5 lritlacena ke skříní a skrtil mě, pak mi vzal syna z rukou (měla jsem jej celou dobu u sebe) :,( - na což mi řekl že u mě jen brečí a odešel s ním do vedlejšího pokoje, když jsem jej chtěla vzít poslal mě do háje, nechtěla jsem se hádat tak jsem odešla do pokoje. Potom jsme se ještě nějak dohadovali, on měl syna v náručí a brečel že z něj dělám debila, že z něj dělám jen toho nejhoršího, atd… Řekla jsem mu že tohle není normální, že rak naše děti vychovávat nechci, tak stále něco mluvil, už ani nevím co vše, pak se zeptal jak to chi řešit, tak jsem mu řekla že by bylo nejlepší aby jsme šli od sebe - se střídačku péči, za sebe mám pocit že to ty děti poznamenává a nechci aby v tom byli (u minule hádky byla přítomna i dcerka 3roky), na to spustil zase řev, že umím jen utíkat (po porodu dcery jsem od něj po incidentu odešla), že nic nechci řešit že jsem mrcha atd…

Omlouvám se za roman, chtěla jsem jen zjistit co a proč… Je tady nějaká jiná žena/muž, která někdy zažila nějaký incident? Vím že bych chtěla odejít, hlavně kvůli dětem ale sama „to nezvládnu“ sama jim nedokážu dát to co potřebují a perspektivní život aby byli úspěšní, mohli mýt koníčky, vystudovat dobrou skoku atd.. Navíc mám strach z toho všeho co by zas bylo, stahování - ani nevím zda bych si mohla vzít věci děti, strach ze soudu - vím že by mi dělal peklo…

Jak u vás probíhal incident, popřípadě kvůli čemu? Proč? Citili jste také že musíte pryč, ale měli strach ze vám nikdo nevěří (se všemi sousedy má hezky vztah, přátelé i před mými rodiči se chová krásně, mám kolikrát pocit kdzy potkám sousedy na chodbě že na mě koukají skrz prsty, ani pořádně nepozdravi)… Jak jste dokázali odejít? Většinou když byl nějaký incident, nic moc nešlo vidět, spíš jen drobné podlitiny, nemohla jsem hnout hlavou, polykat… Kdysi jsem se branila když mě skrtil, snažila se dát jeho ruce pryč, takže jsem jej poskrabala nebo do něj zaaryla nehty - většinou to pomohlo aby mě pustil. Předtím jsem skončila v nemocnici s lehkým otresem mozku (to on rád zdůrazňuje) a vyserrkvals to policie, nakonec jsem to stáhla… V té době mi dala ta policistka co to vysrtrlvala vyzitku, že kdyby se něco dělo mám se na ně obrátit - jenže co mám dělat, jak to řešit, kdybych ji zavolala připadala bych si hloupé, stejně tak jako když bych zavolala naší terapeutce, ke které jsme začali chodit než jsme se znovu dali dohromady… Jsem pitomá, jsme spolu už skoro 9let a já nevím jak se z toho kolotoče dostat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.3.21 15:16

Vím že to mnoho žen nepochopí, zejména ty co si tím nepřišly, čili to zkrátí pouze na otázku. Ty z vás které jste si přišli nějakým agresivním chováním partnera, croc to dělal? Co ho vedlo k agresi, jakou formu agrese používal? Jak jste se dokázali oprostit a odejít, po jak dlouhé době…? Proč je ten dotyčný jako by měl dvě tváře, kdy je vše ok tak je to skoro jako ten člověk do kterého jsem se zamilovala a po nějaké době udělá něco co nečekám, nechápu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 15:21

Osobni zkusenost nemam, ale moje babicka s dedou meli takovy vztah. On ji fyzicky napadal. Jednou vzala deti a utekla, ale on i deti ji přemluvili, aby sla zpátky. Udelala to a uz se ho nezbavila. Mel pak rakovinu, takze rikala, ze se o nej musi starat a jak pak uz byli stari, rikala, ze to sním uz doklepe. Ale kdyby mohla vratit cas, NEVRATILA by se k němu. Diky ni vím, ze ja bych tohle nikdy nedopustila. Aby moje deti zili v necem takovém. Moje mama ma kvůli tomu traumata cely život! Lepší je, aby deti meli rozvedene rodice, nez aby zili v tomhle. Ted mas nejaky cas na to, aby sis naplánovala, kam odejit. Ale odejdi! Co nejdriv. To je pro tebe i deti to nejlepší. S takovýmhle hajzlem se budes jen cely život trápit. Chce to odvahu, ale necekej.

Příspěvek upraven 18.03.21 v 15:26

• Citovat
  • Nahlásit
252

Sorry, to se fakt nedá přečíst. Ráda bych ti nějak pomohla, ale bohužel nerozumím tomu, co si napsala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063

Agresoři nejsou agresivná proto, že oběť dělá něco špatně, ale prostě proto že je oběť po ruce,

A samozřejmě že se to stupňuje.

Sama sobě lžeš, že to bylo v pohodě. A čím déle v tom patologickém vztahu nechávš děti, tím víc jim ubližuješ. A ano - samozřejmě že cítí co se doma děje a dříve či později se obrátí i proti nim.

jasně že se bojíš a že to bude těžké.

Ale právě kvůli dětem fakt potřebuješ vypadnout a dát se do pořádku.

a chtít radu od těch, co v domácím násilí zůstávají a nebo zůstávali až do opravdu hořkých konců je jako chtít radu o závislosti od lidí co zrovna fetují. Ten mechanismus je dost podobný - dělají něco, co jim ubližuje a přesto toho nechávají až jen když se to celé rozsype na kousky.

Pokud v tuhle chvíli nemáš sílu a možnost odejít, začni komunikovat s někým, kdo obětem domácího násilí pomáhá a postupně sama sebe posiluj tak, aby si udělala to co musíš. Jinak budeš spolupachatelka toho, jak moc budou vaše děti poškozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063
18.3.21 15:23
@Anonymní píše:
Proč je ten dotyčný jako by měl dvě tváře, kdy je vše ok tak je to skoro jako ten člověk do kterého jsem se zamilovala a po nějaké době udělá něco co nečekám, nechápu?

protože je to agresivní manipulant a protože ses nezamilovala do něj, ale do své představy o tom, jaké by to mohlo být. A protože se zuby nehty bráníš vidět realitu, omlouváš ho a usnadňuješ mu další násilí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
18.3.21 15:23

Promiň nečetla jsem to celé, ale problém je v tom, že se vůbec ptáš proč je agresivní…měla by ses ptát proč s agresorem žiješ a proč jeho chování omlouváš a vystavuješ jemu děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 15:24

A ptáš se kvůli cemu byl agresivni a jestli se to stupnovalo… Ano stupnovalo a vytacely dedu uplne stejne veci, jako tvého muze. Takove ty z chodu v domácnosti. Deda ackoliv byl o skoro 10 let starsi a prodelal rakovinu babicku prezil. Ta umřela na rakovinu tlusteho střeva, kterou beztak mela vypestovanou jen z toho stresu doma a navíc se z ni stal alkoholik. Taky z duvody te sikany doma. Takhle chces dopadnout?

• Citovat
  • Nahlásit
1071
18.3.21 15:33

Po tom co tě škrtil, si s ním zůstala v domácnosti? Volala bych policii, rychle i s dítětem utekla pryč. On tě škrtí, když držíš syna na rukách? Proč udržuješ takový vztah?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 15:36
@Anonymní píše:
Vím že to mnoho žen nepochopí, zejména ty co si tím nepřišly, čili to zkrátí pouze na otázku. Ty z vás které jste si přišli nějakým agresivním chováním partnera, croc to dělal? Co ho vedlo k agresi, jakou formu agrese používal? Jak jste se dokázali oprostit a odejít, po jak dlouhé době…? Proč je ten dotyčný jako by měl dvě tváře, kdy je vše ok tak je to skoro jako ten člověk do kterého jsem se zamilovala a po nějaké době udělá něco co nečekám, nechápu?

Ex pred rozvodem, tezky cholerik, hazel po me veci, prohazoval dvermi, nepricetne rval, ze neni vcas jidlo, pak kvuli rozdeleni majetku, dcera to poslouchala tezce psych jibto zasahlo, stresor pro psychoataku. Pote co me zmrskal pesti ze sem to mela na obliceji se probral v jedinem smeru ze se odstehoval..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 15:37
@Anonymní píše:

Ex pred rozvodem, tezky cholerik, hazel po me veci, prohazoval dvermi, nepricetne rval, ze neni vcas jidlo, pak kvuli rozdeleni majetku, dcera to poslouchala tezce psych jibto zasahlo, stresor pro psychoataku. Pote co me zmrskal pesti ze sem to mela na obliceji se probral v jedinem smeru ze se odstehoval..

• Citovat
  • Nahlásit
328
18.3.21 15:43

Nechápu, že po napadení místo TO řešíš, proč on to dělá. 8o On to dělá proto, že je debil, to je ten jeden a jediný důvod. Chová se k Tobě jako prase a Ty si to nejen necháš líbit, ale ještě si to snažíš logicky zdůvodnit.

Za mě by ses měla sebrat i s dětmi a odejít od něj. S ním domluvit styk s dětmi, výživné a :mavam:. Nechceš děti učit model rodiny, kde táta mlátí a škrtí mámu, že ne?

Stažení TO byla chyba. Jestli se ho opravdu chceš zbavit, tak příště policii zavolej, začni to řešit a dotáhni to do konce. Jinak Tě bude napadat dál a nadávat Ti.

Posílám hodně odvahy a síly, budeš to fakt moc potřebovat :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
18.3.21 15:45

Já to zažila v ročním vztahu.. kvůli něčemu jsme se pohádali, běžná výměna názoru, nic hroznyho.. on se vytocil tak ze po mne řval ze jsem mrcha a dvakrát mě chytil pod krkem.. jednou mě chytil a hned jsem si začala hledat nove bydlení, podruhé když jsem se odstěhovala.. hrozny.. jinak to byl hodny kluk, všichni ho měli radi, rozdal by se pro mě.. ale chodit domu se strachem jestli nema špatný den jsem fakt nechtěla.. pak mě snad rok otravoval jak mě miluje, jak se zmeni.. změnila jsem si číslo a znovu se přestěhovala a jsem rada, ze jsem měla tolik rozumu i když je to asi deset let zpátky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
18.3.21 15:46
@Anonymní píše:

Nerozumím co z toho má ten chlap. Vždyť nakonec zůstane sám opuštěný, okolí jim bude opovrhovat, o rodinu přijde, deti ho budou ze srdce nenávidět, tak co je jeho cílem? Co z toho má proboha? Kdyby se choval slušně, tak si užívá života a je občas i šťastný, ale takhle? Nepochopím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
18.3.21 15:47

Jinak to kvůli čemu byl agresivní by bylo to poslední co bych řešila, kor když jsou v tom deti.. on jiný nebude.. je to manipulant, zarid se a odejdi od nej.. ori každým konfliktu bych šla k lékaři minimálně, abych měla lékařskou zprávu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat