Domácí násilí na mé sestře

Anonymní
25.5.21 11:41

Domácí násilí na mé sestře

Ahoj všem,
jdu sem s problémem, který není můj, ale vlastně mě dost trápí. Moje sestra má přítele, který seděl 8 let za drogy, výhružky, násilí a krádeže. Co dodat, říkala, jak se změnil a jak je to milionový chlap. Moje sestra je bohužel trochu jednodušší a strašně citlivá. Nedává na rady rodiny a nevidí to, co vidíme my. Partner ji mlátí, rozbíjí její věci, týrá ji psychicky i fyzicky. Celá rodina se k němu otočila zády, ale ona to nechce nijak řešit. Má pocit, že si zaslouží trpět a vlastně veškerou jeho vinu bere na sebe. Bydlí v rodinném domě mojí sestry a ona není schopna ho odtud vyhodit a my nevíme jak zasáhnout. Jestliže by se to nahlásilo na policii, ona nebude chtít vypovídat a vše zapře, jelikož ho brání. Záleží nám na ní, je to rodina, ale dá se vůbec takovému člověku pomoci? Předem děkuji za zkušenosti a rady. Anonymně z důvodu příliš citlivých informací.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
926
25.5.21 11:43

Zatlačit na něj? Šoupnout mu nějaký prachy ať vypadne nebo to vyřešit trochu ostřeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
25.5.21 11:46

Když ona nechce, nezmůžete nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 11:50

@GirlsNick Nezabírá. On o peníze nestojí, stojí jen o to, aby měl ve svém životě nějakou oběť, na které si může vybít všechen vztek.

• Citovat
  • Nahlásit
64469
25.5.21 11:57

Pokud ona nechce, tak neuděláš nic.. By ji musel prizabit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18197
25.5.21 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
jdu sem s problémem, který není můj, ale vlastně mě dost trápí. Moje sestra má přítele, který seděl 8 let za drogy, výhružky, násilí a krádeže. Co dodat, říkala, jak se změnil a jak je to milionový chlap. Moje sestra je bohužel trochu jednodušší a strašně citlivá. Nedává na rady rodiny a nevidí to, co vidíme my. Partner ji mlátí, rozbíjí její věci, týrá ji psychicky i fyzicky. Celá rodina se k němu otočila zády, ale ona to nechce nijak řešit. Má pocit, že si zaslouží trpět a vlastně veškerou jeho vinu bere na sebe. Bydlí v rodinném domě mojí sestry a ona není schopna ho odtud vyhodit a my nevíme jak zasáhnout. Jestliže by se to nahlásilo na policii, ona nebude chtít vypovídat a vše zapře, jelikož ho brání. Záleží nám na ní, je to rodina, ale dá se vůbec takovému člověku pomoci? Předem děkuji za zkušenosti a rady. Anonymně z důvodu příliš citlivých informací.

Sežeňte pár nabušených kamarádů, ať ho vypakují a trochu na něj udělají bububu. Problém je, že pokud sestra vážně bude chtít, půjde za ním. S tím moc neuděláte. Jedině zbavení svéprávnosti. Ale neříkej mi, že je vážně pořád tak zaslepená, že se nechá třískat a kdovíco ještě a stále ho omlouvá, i když by ve vás měla oporu a pomoc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
25.5.21 12:04

Je to tak, dokud si ona neřekne o pomoc nemůžete nic. Jenže já se obávám, že už je v takovém stádiu, kdy se bojí ho vyhodit, protože on by se jí mohl mstít, pronásledovat ji, může na ní i něco mít, třeba nějaké hambaté fotky/videa. Tohle ti tvoje sestra nikdy jen tak nepřizná, protože se za to stydí, i když jí to moc trápí. Ten člověk jí může vyhrožovat, že když bude poslouchat rodinu, že jí ublíží apod. Jeho cíl je prostě jí od vás izolovat, aby si s ní mohl dělat co chce. On o ní ví všechno a když tihle hajzlové příjdou o svoji obět tak je popadne neskutečný vztek a můžou být docela nebezpeční, to je důvod proč se tvoje sestra bojí to řešit. A důvod proč vinu bere na sebe je, že on jí tluče do hlavy, že ona je špatná apod. Každopádně s jeho kriminální minulostí by mu policajti neveřili ani slovo, ona kdyby chtěla tak ho dostane zpátky, tam kam patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24412
25.5.21 12:10

Kdo si nechce dát pomoci, tomu pomoci nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
25.5.21 12:19
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Pokud jej nechcete zakopat, tak je to jeji boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9830
25.5.21 12:21

Když ona nechce nenadelate nic. Bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
25.5.21 12:22
@unuděná píše:
Sežeňte pár nabušených kamarádů, ať ho vypakují a trochu na něj udělají bububu. Problém je, že pokud sestra vážně bude chtít, půjde za ním. S tím moc neuděláte. Jedině zbavení svéprávnosti. Ale neříkej mi, že je vážně pořád tak zaslepená, že se nechá třískat a kdovíco ještě a stále ho omlouvá, i když by ve vás měla oporu a pomoc?

Tak o takovou kamaradskou pomoc bych fakt stal. Aby se na mne potom nejaka smazka hojila a smala se do ksichtu, jak to pekne vymnoukl.

Je to jeji zivot, tak at si jej zije. Pokud tohle chce, tak neni co resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
25.5.21 12:22
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Komu není rady, tomu není pomoci. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 12:25

Děkuji všem za reakce. To jsem si tak nějak myslela, že se s tím moc dělat nedá, ale je to moje jediná sestra, mám ji ráda a tohle mě hrozně mrzí a trápí. Vím určitě, že na ni něco má a vyhrožuje jí. Několikrát jí i řekl, že jí vyvraždí celou rodinu, jestliže se nám bude stále svěřovat. Je to těžká situace, ale dokud ona sama nebude chtít, tak já opravdu netuším, jak jí pomoci, i když bych moc chtěla. Nějaké násilí mě taky napadlo, ale nechci být stejná jako on. Nehledě na to, že ona ho vždy vezme zpět, protože jí začne vykládat, jak nemá kde bydlet a že ona je jeho jediná šance a že určitě ví, jak strašně moc ji miluje. Achjo. :(

• Citovat
  • Nahlásit
11553
25.5.21 12:33
@Anonymní píše:
Děkuji všem za reakce. To jsem si tak nějak myslela, že se s tím moc dělat nedá, ale je to moje jediná sestra, mám ji ráda a tohle mě hrozně mrzí a trápí. Vím určitě, že na ni něco má a vyhrožuje jí. Několikrát jí i řekl, že jí vyvraždí celou rodinu, jestliže se nám bude stále svěřovat. Je to těžká situace, ale dokud ona sama nebude chtít, tak já opravdu netuším, jak jí pomoci, i když bych moc chtěla. Nějaké násilí mě taky napadlo, ale nechci být stejná jako on. Nehledě na to, že ona ho vždy vezme zpět, protože jí začne vykládat, jak nemá kde bydlet a že ona je jeho jediná šance a že určitě ví, jak strašně moc ji miluje. Achjo. :(

Pokud ona sama nechce, tak se bohužel nedá nic dělat. Dokud jí neublíží natolik, že skončí v nemocnici, tak asi není řešení. Potřebovala by psychologa, možná by jí cizí člověk otevřel oči a vysvětlil jí, že život s takovým člověkem je o ničem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.21 12:39

Hele a co zkusit sestru aspoň na chvíli z toho toxickýho prostředí vytáhnout? Nabídnout ji třeba, ať s vámi jede na dovču a přesvědčit ji, ať potom ještě chvíli zůstane u vás? Kdyby na 2/3/4 týdny vypadla a dostala aspoň možnost si v klidu a bezpečí oddechnout a zamyslet se nad tím, co vlastně chce, tak by možná mohla být schopná svoji situaci nějak řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat