Reklama

Domácí násilí ze strany ženy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:05
Domácí násilí ze strany ženy

Ahoj holky a ženy,
raději anonymně, sice mě tu nikdo nezná, ale téma se netýká mě samotné a svět je malý, človek nikdy neví…
Zakládám toto téma protože od včerejšího večera nemohu na nic jiného myslet a jsem toho plná. Po dlouhé době jsem zašla na víno se svým dobrým kamarádem. Na střední jsme si bývali hodně blízcí, teď se vídáme podtstaně méně často, ale přesto ho stále považuji za jednoho ze dvých nejlepších přátel. Teď k věci - má rodinu, manželku a 2 děti. Při včerejším hovoru zpočátku jen tak mlžil, že jim to teď se ženou moc neklape, ale pozdějí se rozpovídal a z toho, co z něj lezlo, mi úplně naskočila husí kůže. Jeho manželka je hodně náladová, to jsem věděla už dříve, ale spíše z jeho svěřování, takhle navenek ve společnosti působí celkem přátelsky a příjemně. Včera jsem se ale dozvěděla, že když má tu „svou“ náladu, neustále ho slovně ponižuje, nadává mu sprostě (jako opravdu hooodně sprostě) a to klidně i před dětmi, huláká a křičí, mlátí věcmi, rozbíjí je, hází s nimi. Minulý týden popadla prý odpadkový koš a mrskla s ním po něm. Je jednou jestli děti jsou doma nebo ne, to ji nezastaví. V poslední době se to prý hodně zhoršilo, vyhrožuje, že se s ním rozvede a děti už nikdy neuvidí. Jindy zase, že mu děti hodí na krk, protože ona se o ně starat nechce. Došlo už i na nějaké fyzické ataky, napadání, tahání za vlasy, rozsekla mu hlavu, jak po něm hodila nějakou dřevěnou kostkou na hraní, strčila do něj, že padl na futro dveří a přitom zrovna v náručí držel mladší dcerku…Úplně mě z toho obcházel mráz a pořád z toho mám v hlavě tak temno, že si ani teď nevzpomenu, co všechno říkal, ale bylo to hrozné. Bylo mi ho hrozně líto, napadlo mě, že se někdy takhle ženy chovají, když je toho na ně moc, ale i tak si myslím, že tohle je trochu silný kafe. Navíc vím, jak strašně obětavej a hodnej kluk to je, děti miluje a po práci se s nimi snaží trávit maximum času, na domě vše udělá, peníze vydělá a za nic neprobendí…Prostě asi fakt ideál manžel a táta. Hodně se za to styděl, myslím, že se svěřil jen mě a ještě prý cosi naznačil svému bráchovi, ale jen proto, že jednou stál před domem zrovna, když manželka měla „představení“ a slyšel to její ječení. Brácha mu prý řekl jen „to víš, je to hysterka“. Já si myslím, že už to opravdu zavání domácím násilím a třeba právě proto, že on je tak obětavý a nekonfliktní typ, si to ona k němu dovolí. Vůbec jsem nevěděla, co mu poradit, myslím, že takový člověk se prostě nezmění, řekla jsem, že by měl zvážit ten rozvod, ale to se mu nelíbílo, bojí se, že by přišel o ty děti a prý se jen potřeboval vypovídat a bude to zas dobrý. Já myslím, že nebude. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost, o domácím násilí se mluví většinou jen ze strany mužů, ale klidně to přece může být naopak, akorát pro chlapa je asi ještě tisíckrát těžší si to přiznat…Neznáte podobný případ? A jak to dopadlo? Má smysl, aby ji bral někam do poradny?
Děkuji za opdovědi a za to, že jsem to sem mohla napsat, taky to ze mě muselo ven…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 29.08.18 15:12

Je fakt, že osobně neznám chlapa, který by si tohle nechal líbit.. Ale pamatuju na jednu výměnu manželek, jak dala před kamerou mezi 8očima facku tomu svému, takže bych se ani nedivila.. spíš, že si to nechá líbit, tím dost přikrmuje tu svou „slabost“ .. neříkám, že by ji měl bít nebo tak, ale měl by sám říct dost a odstěhovat se a děti v tom nenechávat, pokud se takhle chová matka i k nim.. 8)

Petra Z
Hvězda diskuse 51778 příspěvků 29.08.18 15:15

Na čt běžel dokument o násilí na mužích. Zkus pohledat. A určitě tam padly i rady,jak se zachovat

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7971 příspěvků 29.08.18 15:16

jak říkal Lenin, nahrávat, nahrávat, nahrávat, jak chování k němu, tak k dětem,

teprve, když bude mít dostatek důkazů, začít cokoliv řešit

Uiii
Povídálka 17 příspěvků 29.08.18 15:17

Tak to je vážně trochu moc. Nicméně násilné povahy si to většinou málokdy přiznají, proto si myslím, ze kdyby navrhnul poradnu, stejně by do ni dotyčná nešla. A kdyby šla… byla by v poradně upřímná ? Ale napadlo mě, že může mít nestabilní psychiku, tedy ona. Nejdřív by to nejspíš chtělo řešit psychologem, možná dokonce psychiatrem. Prášky na uklidnění by možná nebyly od věci. Teď je spíš otázkou, jak tam paní dostat, aby neudělala ještě větší peklo. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:19

@Andrea.Tom
Zakl.
O děti se stará dobře a na ně zlá není, jen jim spíš ubližuje tím, v čem musí žít…
Ano je to asi slabost, právě proto myslím, že bude těžko hledat odvahu odejít, zvlášť když neví, jak často by pak ty děti mohl vídat, on je na ně hodně zvyklý a fixovaný

tininas
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 29.08.18 15:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky a ženy,
raději anonymně, sice mě tu nikdo nezná, ale téma se netýká mě samotné a svět je malý, človek nikdy neví…
Zakládám toto téma protože od včerejšího večera nemohu na nic jiného myslet a jsem toho plná. Po dlouhé době jsem zašla na víno se svým dobrým kamarádem. Na střední jsme si bývali hodně blízcí, teď se vídáme podtstaně méně často, ale přesto ho stále považuji za jednoho ze dvých nejlepších přátel. Teď k věci - má rodinu, manželku a 2 děti. Při včerejším hovoru zpočátku jen tak mlžil, že jim to teď se ženou moc neklape, ale pozdějí se rozpovídal a z toho, co z něj lezlo, mi úplně naskočila husí kůže. Jeho manželka je hodně náladová, to jsem věděla už dříve, ale spíše z jeho svěřování, takhle navenek ve společnosti působí celkem přátelsky a příjemně. Včera jsem se ale dozvěděla, že když má tu „svou“ náladu, neustále ho slovně ponižuje, nadává mu sprostě (jako opravdu hooodně sprostě) a to klidně i před dětmi, huláká a křičí, mlátí věcmi, rozbíjí je, hází s nimi. Minulý týden popadla prý odpadkový koš a mrskla s ním po něm. Je jednou jestli děti jsou doma nebo ne, to ji nezastaví. V poslední době se to prý hodně zhoršilo, vyhrožuje, že se s ním rozvede a děti už nikdy neuvidí. Jindy zase, že mu děti hodí na krk, protože ona se o ně starat nechce. Došlo už i na nějaké fyzické ataky, napadání, tahání za vlasy, rozsekla mu hlavu, jak po něm hodila nějakou dřevěnou kostkou na hraní, strčila do něj, že padl na futro dveří a přitom zrovna v náručí držel mladší dcerku…Úplně mě z toho obcházel mráz a pořád z toho mám v hlavě tak temno, že si ani teď nevzpomenu, co všechno říkal, ale bylo to hrozné. Bylo mi ho hrozně líto, napadlo mě, že se někdy takhle ženy chovají, když je toho na ně moc, ale i tak si myslím, že tohle je trochu silný kafe. Navíc vím, jak strašně obětavej a hodnej kluk to je, děti miluje a po práci se s nimi snaží trávit maximum času, na domě vše udělá, peníze vydělá a za nic neprobendí…Prostě asi fakt ideál manžel a táta. Hodně se za to styděl, myslím, že se svěřil jen mě a ještě prý cosi naznačil svému bráchovi, ale jen proto, že jednou stál před domem zrovna, když manželka měla „představení“ a slyšel to její ječení. Brácha mu prý řekl jen „to víš, je to hysterka“. Já si myslím, že už to opravdu zavání domácím násilím a třeba právě proto, že on je tak obětavý a nekonfliktní typ, si to ona k němu dovolí. Vůbec jsem nevěděla, co mu poradit, myslím, že takový člověk se prostě nezmění, řekla jsem, že by měl zvážit ten rozvod, ale to se mu nelíbílo, bojí se, že by přišel o ty děti a prý se jen potřeboval vypovídat a bude to zas dobrý. Já myslím, že nebude. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost, o domácím násilí se mluví většinou jen ze strany mužů, ale klidně to přece může být naopak, akorát pro chlapa je asi ještě tisíckrát těžší si to přiznat…Neznáte podobný případ? A jak to dopadlo? Má smysl, aby ji bral někam do poradny?
Děkuji za opdovědi a za to, že jsem to sem mohla napsat, taky to ze mě muselo ven…

Ahoj.

Veškeré informace máš jen z jedné strany a to se ještě od člověka se kterým, cituji: „vídáme podtstaně méně často“.

Takže prakticky nic o jejich soužití nevíš.

Spíš se zamysli, proč to na Tebe vybalil? Nehledá milenku?

PS: Nepletla bych se do toho, pokud bych měla spokojené manželství.

Příspěvek upraven 29.08.18 v 15:22

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:20

@Petra Z
Děkuji, zkusím najít a doporučím skouknout i kamarádovi

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 29.08.18 15:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky a ženy,
Děkuji za opdovědi a za to, že jsem to sem mohla napsat, taky to ze mě muselo ven…

Jestli se nechce zmenit jeho zena v chovani tak by byl blbec ten muz kdyby s ni zustal. Muj nazor. Chudaci deti ale lepsi od sebe nez den co den tohle zazivat.

Halamka
Závislačka 3440 příspěvků 29.08.18 15:23

A netrpí nějakou psychickou nemoci? Napadlo mě to jako první. Potom frustrace z vlastniho života, ze není podle jejich představ, ale tam by měla stačit komunikace. Zvlast pokud je kamarád takový, jak popisujes.
Určitě by měl velmi zřetelně a jasně říct dost. A potom řešit i poradou u psychiatra.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:24
@pohledzdruhes­trany píše:
jak říkal Lenin, nahrávat, nahrávat, nahrávat, jak chování k němu, tak k dětem,teprve, když bude mít dostatek důkazů, začít cokoliv řešit

Ano, bez důkazů mu stejně nikdo neuvěří. Bohužel ale myslím, že asi nebude ochoten ji nahrávat :nevim:

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 29.08.18 15:24
@Petra Z píše:
Na čt běžel dokument o násilí na mužích. Zkus pohledat. A určitě tam padly i rady,jak se zachovat

Jj, bezel a da se najit v archivu Ct. Doporucovali tam tusim volat na stejnou tel. linku, kde volaji zeny bite manzely.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7971 příspěvků 29.08.18 15:24
@Anonymní píše:
@Andrea.Tom
Zakl.
O děti se stará dobře a na ně zlá není, jen jim spíš ubližuje tím, v čem musí žít…
Ano je to asi slabost, právě proto myslím, že bude těžko hledat odvahu odejít, zvlášť když neví, jak často by pak ty děti mohl vídat, on je na ně hodně zvyklý a fixovaný

ať požádá o svěření do jeho péče, je to i z velké míry o důkazech, minimálně není důvod, proč by neměl mít děti ve střídavé péči

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 29.08.18 15:27

Těm muz je mužem,takže seberu deti jde bydlet jinam,podám zadost o rozvod,nahravani je dobrý důkaz..

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7971 příspěvků 29.08.18 15:27
@Anonymní píše:
Ano, bez důkazů mu stejně nikdo neuvěří. Bohužel ale myslím, že asi nebude ochoten ji nahrávat :nevim:

zásadní chyba … je to i prevence k tomu, aby ho pak neočerňovala v boji o děti, respektive k tomu, aby měl nástroj tlaku na rozumnou dohodu, ale jestli nechce, tak mu to v podstatě vyhovuje, někoho takový ženský vzrušujou, bez ohledu na to, co to přináší dětem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama