Domácí násilí - chci zpět do Čech

Anonymní
19.10.19 20:47

Domácí násilí zpět do Cz

Dostala jsem se do nelehké situace. Žijeme s „přítelem“ a dvěmi dětmi školkového věku v Rakousku. Problém je v tom, že jsem obětí domácího násilí. Chci do Cz, ale nemám cestovní doklady dětí, jen svoje. Chlap si myslí, že tak nás tu udrží násilím. Do Cz nás nedoveze. Nevím jestli mám utéct sama a doufat, že děti mi doveze (sám se o ně nikdy nestaral a má rád volnost). Nevím si sama rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
ontar
19.10.19 20:51

Hm, ty budeš pěknej dáreček…únos dětí…

• Citovat
  • Nahlásit
19.10.19 20:56

Proč nemáš doklady dětí? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leisa
19.10.19 21:01

Nahlásit na rakouskou sociálku a na ÚMPOD. Obě instituce by ti měly mít snahu pomoct. Pokud je to tak, jak píšeš a máš možnost páchané násilí dokázat, tak právo je na tvé straně.
Bez dětí bych neutíkala, taky by ses s nimi již nikdy nemusela shledat a utéct s nimi bez souhlasu otce je únos a to se může otočit proti tobě.
Takže jedině spolupracovat s úřady a požádat je o pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 21:03

On mi doklady dětí sebral. @ontar o únosu jsem nic nepsala. Jen to, že bych jela sama. A doufala, že děti doveze. Dárečku.

• Citovat
  • Nahlásit
17324
19.10.19 21:06
@ontar píše:
Hm, ty budeš pěknej dáreček…únos dětí…

huh, unos. A to domaci nasili je samozrejme malickost. Soustredme se na ten unos, mas pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
19.10.19 21:07

Taky ziji v AT, zavolej na tuhle linku, poradi ti tam: http://www.frauenhelpline.at/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ontar
19.10.19 21:08
@Anonymní píše:
On mi doklady dětí sebral. @ontar o únosu jsem nic nepsala. Jen to, že bych jela sama. A doufala, že děti doveze. Dárečku.

No ty budeš máma z 24 karátového zlata…

• Citovat
  • Nahlásit
17324
19.10.19 21:11
@astoret píše:
Taky ziji v AT, zavolej na tuhle linku, poradi ti tam: http://www.frauenhelpline.at/

a umi pani nemecky? Protoze jeji bezradnost s naprosto resitelnou situaci mi napovida, ze treba ne.

Mimochodem, dojit na urady a nahlasit stare doklady jako ztracene a nechat vystavit nove snad neni problem, nebo ne?

Dale, pokud se neco dramaticky nezmenilo bez meho vedomi, tak mezi Rakouskem a CR nejsou pasove kontroly, takze staci nalozit deticky do autobusu a trada smer CR. Tady zazadat o vystaveni novych dokladu a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
19.10.19 21:17
@warita píše:
a umi pani nemecky? Protoze jeji bezradnost s naprosto resitelnou situaci mi napovida, ze treba ne.

Mimochodem, dojit na urady a nahlasit stare doklady jako ztracene a nechat vystavit nove snad neni problem, nebo ne?

Dale, pokud se neco dramaticky nezmenilo bez meho vedomi, tak mezi Rakouskem a CR nejsou pasove kontroly, takze staci nalozit deticky do autobusu a trada smer CR. Tady zazadat o vystaveni novych dokladu a hotovo.

To neni tak jednoduche, o padove kontroly nejde, jet bez jejich pasu je risk a pokud maji hauptwohnsitz v AT muze se to brat jako unos, pokud on de bude chtit mstit a nahlasi to jako unos. Stejne tak udelat nove doklafy v cizine neni jen tak, musi na ambasadu do Vidne a tam je to na mesice cekani..

Zakl. Obrat se na ambasadu ve Vidni pokud neumis nj, tam porafi postup, neutikej zpet do CR s detmi, pokud mate bydliste v AT, muzes z toho mit pruser, jestli nemas zadne dukazy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 21:22

Jestli te pritel fyz. napada tak zavolat ihned policii a nechat se vysetrit v nemocnici at mas dukaz o podlitinach. dostanes,,propustku'' se s detmi odstehovat bez svoleni otce. s dokladama ti policie tez poradi nebo nech na urade udelat novy. drzim palce prosla jsem si tez dom. nasilim a druhy den jsem se s detmi bez souhlasu otce stehovala a legalne ale musi byt nasili prokazane=policie+zprava od lekare o podlitinach

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 21:22

Moc toho německy neumím. Žijeme na malé vesnici. A můžu jít jen do práce a rychle domů. Není nutné psát jaká jsem hrozná matka. Nikdo neví co se mu může stát.

• Citovat
  • Nahlásit
25667
19.10.19 21:25

Děti neopouštěj, to bych nedělala. Nemáš někoho, kdo by pro tebe dojel? Odjet můžeš i bez dokladů, ale jen autem, v autobuse i vlaku by tě kontrolovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
19.10.19 21:27
@Anonymní píše:
Moc toho německy neumím. Žijeme na malé vesnici. A můžu jít jen do práce a rychle domů. Není nutné psát jaká jsem hrozná matka. Nikdo neví co se mu může stát.

Tak jednej, na ontara kasli, to je existence.. :roll: ale musis mit neco v ruce, nemuzes jen tak sebrat deti a odjet zpet do cr a jeste bez dokladu, bude to slovo proti slovu, on to popre, ty zadny dukaz.. Musis to nahlasit, obvolej ambasadu, umpod, vse si zjisti, postupuj dle nich a pak co nejrychleji pryc, mas kolem sebe nekoho blizkeho, kamaradku, kolegyni v praci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
19.10.19 21:29

Neblbni a neutíkej s dětmi. Bez souhlasu otce ani nemůžeš a pokud mu je tam necháš, co když už se s nimi nikdy neuvidíš? Píšeš, že jsi obětí domácího násilí, co když ublíží dětem? Řeš to přes tamní úřady, pomoc je tam rychlejší, než v ČR. Navíc i pro návrat do ČR to pro tebe bude výhodnější. V Německu a Rakousku jsou otcovská práva brána jinak, než v ČR. Pokud ho nezbaví rodičovských práv, tak bude muset s vaším návratem do ČR souhlasit vždy. I kdyby jsi je dostala do výchovy ty. Pokud dokážeš, že tě týral, možná budeš mít šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat