Domácí návštěva pediatra po porodu

1278
11.3.20 09:12

Domácí návštěva pediatra po porodu

Zdravím, naše pediatra po porodu dojíždí do mista bydliště novorozence na první prohlídku. Děje se to ještě někde, nebo je to už přežitek? Přiznám se, že u prvního dítěte mi to nebylo příjemné, rozházené hormony a ona přijela se sestřičkou, prohlédly byt, pak si sestra odvedla manžela do kuchyně a obě nám odděleně pokládaly otázky. Bylo to spíš jako návštěva ze sociálky :roll: Brzy budu rodit a už si nás zase zapsala na domácí návštěvu, ale já už jsem za ty čtyři roky k ní získala opravdu nedůvěru ve více ohledech, hledám si nového pediatra, ale tu první kontrolu ještě budu muset mít u ní, nestihnu nás už převést jinam. Jak to bylo u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6040
11.3.20 09:14

Naše to dělá. Já jsem teda vůbec neměla ponětí, že se to děje, a tak jsem normálěn týden po porodu šla k ní do ordinace a ona prolídku udělala tam, když už jsem tam byla. K nám už neška a ani bych ji nepustila 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
11.3.20 09:19

U nás doktorka byla a byla jsem za to ráda, že nemusím malého tahat na středisko. Žádnou kontrolu bytu nedělala, jen prohlédla malého, vypsaly jsme kartu a šla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3184
11.3.20 09:19

U nas se to nedela, rodice si stěžovali a nebylo jim to prijemne. V moji kartě tenkrat moje doktorka popisovala jake to doma mame atd. :mrgreen:
Mi vubec nevadi dochazet k doktorce, lepsi nez kdyz mi nekdo leze do soukromí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8098
11.3.20 09:20

U prvního přišla dětská sestra domů a zajímalo ji jenom dítě - jak vypadá pupík, jestli nemám problém s kojením. Žádné věci doma neobhlížela. U druhého jsme registrovaní jinde a na první kontrolu jsme přišli do ordinace v době pro objednané podle domluvy. K tvé doktorce bych druhé dítě nezaregistrovala, fakt nevidím důvod aby mi někdo šmejdil po bytě nebo nás tady někdo vyslýchal. Proč bys nestihla domluvit jiného doktora? Zkus to dneska obvolat a třeba vás někdo vezme, však k tomu nic nepotřebuješ, jen se s nějakým pediatrem domluvit a pak nahlásit kontakt v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16421
11.3.20 09:21

Náš doktor jezdí taky domu a bez problémů.. zajímá se jen o prohlídku dítěte žádné prohlídky bytů apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74

U nás byla taky. Přišla sama bez sestřičky a na nic se nás teda nevyptavala a anj nam neprolézala byt. Přišla, koukla na miminko, zodpověděla nám spoustu otázek, vzala si papíry z porodnice na založení karty, objednala nás na další kontrolu u ni v ordinaci a odešla. Bylo to příjemné setkání s milou paní dětskou doktorkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27949

U nás byla sestra + doktora, prohlédly dítě a chtěly vidět, kde dítě spí a jakou má postýlku, jinak je nic jiného nezajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3184
11.3.20 09:23
@acimedaca píše:
U nás byla sestra + doktora, prohlédly dítě a chtěly vidět, kde dítě spí a jakou má postýlku, jinak je nic jiného nezajímalo.

Uz i to mi přijde přes čáru, možná jsem jen precitlivela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22866
11.3.20 09:23

Naše doktorka to víceméně nabízí jako službu, nikoliv povinnost.
Takže pokud bych chtěla, tak přijede, abych nemusela dojet, ale já jí řekla, že stejně půjdu „do města“, tak že se stavím sama a v pohodě ;)
Pokud nechceš jít (navíc kvůli jediné-poslední kontrole) do zbytečného konfliktu (jakože proč ti vadí, že by doktorka přijela k tobě), tak třeba řekni, že po porodu budeš u tvých rodičů, takže s dítětem na první kontrolu přijedeš sama, že nechceš návštěvu doma.

Pokud by u prvního dítěte probíhal takovej výslech, podruhý bych ji už doma taky nechtěla… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16114
11.3.20 09:24

U nas se to nedela, ja proste nalozila dite do auta a dojela za ni do ordinace. Doma u nas nikdo nebyl ani pred 5 lety u prvniho syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
11.3.20 09:27

U nás taky byly doktorka a sestra. Bylo mi to nepříjemné, dělali jsme rekonstrukci a na chodbě staveniště a my v provizorních podmínkách. jsem si říkala, aby si o nás nemyslely něco špatného, že jsme to nestihli do porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3022
11.3.20 09:31

U nás byla doktorka doma. Což mi vůbec příjemné nebylo. Manžel není z těch, co by doma uklízeli (za mě ok, takového jsem si ho vzala, lepší stránky velmi převažují) a já přišla z porodnice, položila mimino do postýlky, a šůrovala byt.

Ale naše doktorka byla super (datum a čas návštěvy byl předem domluven), mrkla jen na postýlku a říkala, že dobrý, akorát abysme zvedli čelo, aby měl hlavičku výš. Vyplnila papíry a šla. Teď jsme se přestěhovali a nový pediatr už nejezdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5590
11.3.20 09:32

@Leillinka Naše doktorka taky přišla, jenom koukla kde bude malý spinkat, doporučila nám pár změn (byly to dobré rady) a položila nám pár otázek, jako na vzdělání, velikost bytu a tak. Potom prohlédla synka a na konec si pomuchlala naše psy. Já byla ráda že jsem po porodu nikam nemusela, vložky jsem v té době měnila co 30 minut a šití mě táhlo tak že stát na nohou déle než 20 minut bylo čisté utrpení a sedět bez kruhu taky moc nešlo. Když se narodila dcerka tak nám dala vybrat jestli chceme domácí návštěvu nebo přijdeme, vzhledem k tomu že v tu dobu měl syn tříletou prohlídku a já byla po porodu víc v pohodě (dcerka měla naštěstí menší hlavu než syn tak mě nemuseli stříhat) tak jsme přišli do ordinace, jen nám dobu návštěvy upravila abychom přišli před odpolední ordinací, aby jsme se nesetkali s nemocnými (bohužel i do poradny braly některé maminky vyloženě nemocné děti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
11.3.20 09:35

Naše doktorka domů nechodí, ale zase má jiné mouchy, sestra zve klidně na první návštěvu mezi nemocné :roll: (jako vezme relativně hned, ale prostě v čekárně jsou nemocní), když nemá v poradně už místo.
Druhá doktorka co tu máme, chodí na první návštěvu domů, teda jen dětská sestra a prý v pohodě, žádný výslech…
Jen u nás registruje doktorka jen novorozence, tak zkus obvolat nebo napsat email dětským lékařům v okolí, jestli ti mimčo vezmou do péče a přeregistrování staršího zkus až později, no co, že každé dítko bude mít jiného lékaře, než se trápit a stresovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama