Domácí pekárna chleba - ano či ne

2257
10.9.06 12:24

Domácí pekárna chleba - ano či ne

Ahoj, vím, že je ještě poměrně brzo, ale už jsme začali přemýšlet, co si koupíme jako rodina k Vánocům. Kamarádi nás přivedli na dobrý nápad a to domácí pekárna chleba. Chtěla jsem se zeptat, jaké s ní máte zkušenosti, jakou byste mi doporučili a popř. nějaké kontakty na webovky, kde najdu receptíky a vše okolo :D Děkuju Moc !!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1405
10.9.06 12:44

Ahojky,

ja tady nedavno zakladala diskuzi, ze se mi v pekarne chleba nedari (Potrebuji poradit-Domaci pekarna. „usaty“ chleba). holky mi daly skvele tipy a ted uz jsem maximalne spokojena.

My jsme dostali pekarnicku k jezisku. Je to Eta Harmony, rekla bych ta jedna z drazsich. Co jsem cetla, tak i ta nejlevnejsi je prima.
Takze moje rada - pekarna urcite ano.

Vyborne recepty jsou na www.recepty.cz, ale tech stranek je strasne moc. Kdyz tak koukni do te „me“ diskuze, holky tam daly sve oblibene a odzkousene receptiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
10.9.06 12:50

Pekárnu má moje nejlepší kamarádka a moje mamka. Jedna tu nejdražší, druhá tu nejlevnější. Z té nejdražší je ten chleba naprosto přepychovej, z té nejlevnější je hodně moc dobrej :) Já bych si ji pořídila, jenomže ten chleba z ní mi tak strašně moc chutná, že bych ho žrala a žrala a žrala a za měsíc bych měla 250 kg :) takže my ji kupovat rozhodně nebudem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
10.9.06 14:03

No - pekárnu máme doma víc než rok a jsme maximálně spokojení. Každopádně musím souhlasit s Aprilmouse - taky bych nejradši pořád jen baštila chleba a kilíčka jsou znát…
Určitě ale radím - KOUPIT - kdykoli pak můžeš mít voňavoučkej a teplej chlebík a přitom stačí jen nasypat ingredience a zmáčknout čudlík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
10.9.06 15:12

Jo jo zrovna jsem jeden vytáhla z pekárny, hm jak se mi na něj sbíhají sliny :-)
Takže pekárnu ANO, my ji máme krátce, ale chleba už teď nekupujem, ani jiné pečivo, tak si myslím, že se to vyplatí. Peču co dva dny a nachystání trvá cca 10min, pak už se pekárna stará sama :-)

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
10.9.06 15:14

Hlasuju pro pekárnu, máme ji od června a je to super. Odpoledne budeme grilovat, tak si zrovna peču čerstvý chlebíček. jinak v tom peču i bábovky, nebo dělám kynuté těsta. Mám ETA VEGA za 1300,– a jsem s ní spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
10.9.06 16:02

Ahoj,
já s pekárnou nemám žádné zkušenosti, i když jí mají tchánovci, ale budeme si jí s manžou kupovat na vánoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
10.9.06 17:31

Ahojky, taky uvažuji o její koupi, da se v ní péct i něco jiného než chleba? A jaké suroviny se tam potřebujou, doufám, že ne nějaké speciální!!!
A ještě jedna otázka:opravdu to tam jen všechno nasypeš a vyjede ti upečený chleba??

Díky za odpovědi!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
10.9.06 17:43

Ahojky, jednoznačně hlasuji taky PRO pekárnu. Dostali jsme ji k vánocům a jsme nadmíru spokojeni (jen má jednu chybu-dostali jsme tu menší s jedním hnětacím hákem), tak pokud mohu doporučit, tak kupovat jedině se dvěma. Opravdu se tam dají nejdříve tekutiny a pak na to mouka a další suché suroviny (sůl, cukr, droždí). Zapne se a peče se. Uděláš tam i bezva kynuté těsto na pizzu, langoše či koláče anebo bezva pletýnky, housky či dalamánky.Pokud nechceš speciální chleba např. z pohankové či jiné mouky, tak ti stačí normální běžně dostupné suroviny, žádná věda to není, podle receptu už to zvládli i mí chlapi. Anulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
10.9.06 17:54

Ahoj, rozhodně do toho jděte! Já bych si jí pořidila hned, kdybych ji měla kam dát…Koupili jsme ji aspoň oběma rodičům a zavládlo nadšení! Můžeš v ní zadělávat třeba kynuté těsto, v Etě (myslím Siesta nebo Harmony) taky marmeládu. Fakt tam jen všechno nasypeš, zmáčkneš čudlík a za pár hodin se můžeš zbláznit, jak celý byt nádherně voní.
Jo a velká vychytávka je odložený časovač - vše nasypeš, nařídíš časovač, jdeš spát a třeba ve 4 hodiny ráno se trouba sama spustí a v sedm tě probudí vůně čerstvě upečeného chleba. Je to fakt luxus!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
10.9.06 19:08

PeZa, čteš mi myšlenky jsem ráda, že jsi založila tuto diskuzi.

Chceme si taky na vánoce pořídit pekárnu chleba, takže už teď sbírám všechny informace.

S pozdravem Zuzka 12tt+Emily 3ročky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
10.9.06 21:34

taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
10.9.06 22:25

Milé dámy, jsem moc ráda, že jsem se vám trefila do noty, Vánoce jsou na krku a mě jste mile potěšili, protože reakce jsou vesměs pozitivní :D S kilama navíc mám problém i bez pekárny, pravda, jestli je opravdu tak dobrej, tak to nevím, jestli mi ji manžel schválí, už 1/2 roku se mi tu válí steper a pořád tak nějak se jenom válí :wink: což asi u pekárny nehrozí. Každopádně moc děkuju a budu ráda za další poznatky. Zatím jsem koukala na net a docela se mi líbí Eta Harmony, ale ještě budu koukat..Mějte se !! 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
10.9.06 23:34

Holky počáteční žravost vás přejde, protože zjistíte, že ten skvělý čerstvý chleba vám nikdo nevezme a upadnete do běžného standartu.
Já už peču jenom doma a věřte tomu, že dost ušetřím. Chleba mě výjde na 8 Kč, mám ho kdy chci a hlavně nejdu do obchodu a nenakoupím spoustu dalších kravin. Takže při stálém zdražování pečiva je návratnost investice coby dup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
11.9.06 00:27

ahoj,chtěla bych se zeptat jak je to s mytím - čištěním nádoby i celé pekárny?Stačí běžné umytí,nebo myčka anebo pracné drhnutí?
díky gepy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama