Domácí porod/porod v zahraničí

Anonymní
4.1.20 09:16

Domácí porod/porod v zahraničí

Zdravím,
chtěla bych se zeptat do jaké míry je u nás domácí porod legální? Co jsem tak sbírala informace, přijde mi, že matka si může rodit kde chce, ale porodní asistentka to pak pěkně schytá, když to bude doma. Jak to je doopravdy?
A kde se dá taková porodní asistentka, která by šla k domácímu porodu sehnat?

Koukala jsem, že by se dalo poměrně přirozeně rodit v Ostende, Belgie. Koukala jsem na nějaké přednášky, články, ale moc nevím jak najít další informace. Nemohla jsem najít ani tu porodnici, jak je to všechno v němčině/nizozemštině/Francouštině.

Kdyby jste mě trochu navedli na nějaké stránky, nebo lidi, diskuze, byla bych moc ráda. :*

Anonymita, protože o mém těhotenství ještě nikdo nemá vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3635
4.1.20 09:49

Máš pravdu, žena může u nás rodit doma, ale nedejbože, aby u toho měla porodní asistentku, což je ohromně logické, že? :roll:

O domácích porodech si najdeš hodně informací i na českých stránkách, není vůbec důvod prohledávat zahraniční… Nebo jsem nějak nepochopila, chystáš se rodit v zahraničí? POkud ano, zaměřila bych se na tu danou krajinu a její zvyklosti - neporozumněla jsem, proč vypichuješ konkrétní město v Belgii…?

Já v zahraničí rodila, bylo mi tam nabízeno rodit doma, jelikož tam z toho takovou kovbojku nedělají, kdybych to chtěla využít, tak až pak bych zjišťovala s konkrétní porodní asistentkou, co a jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 10:00

No slyšela jsem o paní co jela z Čech rodit do Belgie, že to bylo úplně neco jiného. Ten přístup a tak. Že ten porod byl úplně krásný, bez nějakého napíchování, bez deseti dalších lidí na sále, bez nástřihu, do vody. Doopravdy řirozeně.

Jinak bych si vystačila s Čechy, ale do porodnice bych tu asi nepáchla. Ráda bych si svůj porod užila, ne si vytvořila trauma. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
499
4.1.20 10:04
@Anonymní píše:
No slyšela jsem o paní co jela z Čech rodit do Belgie, že to bylo úplně neco jiného. Ten přístup a tak. Že ten porod byl úplně krásný, bez nějakého napíchování, bez deseti dalších lidí na sále, bez nástřihu, do vody. Doopravdy řirozeně.Jinak bych si vystačila s Čechy, ale do porodnice bych tu asi nepáchla. Ráda bych si svůj porod užila, ne si vytvořila trauma. :nevim:

Hlavne ze te zde netraumatizuje zdarma pece v tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
391
4.1.20 10:06
@Anonymní píše:
No slyšela jsem o paní co jela z Čech rodit do Belgie, že to bylo úplně neco jiného. Ten přístup a tak. Že ten porod byl úplně krásný, bez nějakého napíchování, bez deseti dalších lidí na sále, bez nástřihu, do vody. Doopravdy řirozeně.Jinak bych si vystačila s Čechy, ale do porodnice bych tu asi nepáchla. Ráda bych si svůj porod užila, ne si vytvořila trauma. :nevim:

To co tu píšeš má spoustu ženských i normálně v porodnici. Jenže to tu málo která napíše jak měla úžasný porod. Spíš to tu je jen pro ty co si chtějí stěžovat. Takže tenhle důvod co ty píšeš a riskovat že se něco podela doma, mi přijde nelogické.
Spíš mi přijde hloupé v dnešní době riskovat porod doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 10:12

Já porodila doma v ČR naprosto legálně neasistovaně, 2*, no, je to fakt divný, že jo, ale když to tak ti nahoře chtějí a ukládají sankce tomu, kdo chce takové ženě pomáhat a navíc všeobecně házejí klacky pod nohy soukromým porodním asistentkám, takže je jich fakt málo…Nicméně asistentka se dá asi nejlépe sehnat pomocí skupin FB nebo jiných skupin, kde se schází domrodičky, veřejně se jména ochotných porodních asistentek nepředávají, případě můžeš zkusit oslovit jednotlivé porodní asistentky ty sama, mají profily a kontakty třeba na sdružení porodních asistentek a zkusit, jestli se některá ozve, možná bych se neptala natvrdo, jestli je svolná k doprovodu v domácím prostředí. Nicméně s tím nemám zkušenosti, v době, kdy jsem rodila doma já, žádná asistenka v našem kraji stejně nepůsobila a oslovovat asistentku, která to má přes 100 km se mi fakt nechtělo, nejen z finančních důvodů, ale i proto, že by tím ztrácela v mých očích důvěru, že bude k dispozici, když ji budu potřebovat..
Nicméně asi vím, na jakou debatu jsi se koukala, asi to bylo s Duškem (duše K), viď? Ale nezaměřovala bych se jen na to, pokud ty sama k té oblasti nemáš nijaký vztah, určitě je spousta možností.
Anonimita kvůli případnému napadání pro mou svobodnou volbu, v reálném světě jsem se s útočnými reakcemi nesetkala..

• Nahlásit
  • Citovat
3066
4.1.20 10:12

Naprostá většina toho, co píšeš, lze u nás i normálně v porodnici. Já jsem rodila třikrát, v porodnici. Vždy jen s porodní asistentkou, lékař přišel buď az po porodu nebo na úplný konec, ale to.bylo jednou a jen tam stal a čekal, až bude po všem. Poprvé jsem měla epidural, nástroj, oxtocin na placentu. A žádné trauma z toho nemám, vše se mnou konzultovali a kdybych řekla, že ne, tak by to neudělali. Podruhé a potřetí to bylo bez toho všeho, ale taky se mě pořád ptali, co chci a nechci. Vše lze odmítnout, na všem se dá domluvit. Porod doma bychurcite neriskovala. Třeba nás prostřední by při domácím porodu zemřel. A to bylo těhotenství i porod sám o sobě naprosto bezproblémový. Problém byl až pár minut po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 10:13
@Anonymní píše:

A z čeho bys měla mít trauma? Já rodila v porodnici, bez napichovánī, nástřihu, klystýru apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
4.1.20 10:15
@Anonymní píše:

Ano, souhlasím s tím, že rodit v české porodnici versus například ve Švýcarsku, kde jsem rodila poslední, bylo nebe a dudy. I mezi českými se dají najít lepší i horší…
I když jsem první dítě rodila v porodnici s „přirozeným“ porodem, tak když jsem viděla, jak vypadá přirozený porod v zahraniční nemocnici, tak to opravdu BYL rozdíl. Já ale v oné české porodnici rodila před více než 15 lety, věřím, že teď už se bude dát najít dobrá volba i v ČR. Zkoušej různé diskuze, zkus najít někoho, kdo rodil v zahraničí i v ČR, a případně byl v ČR spokojený.

Jet kvůli tomu do Belgie - no nevím, to bys tam musela jet předtím, než porod začne, zároveň musíš vědět, jak to tam je se zdravotním pojištěním a následnou péčí, pokud bude potřeba. Neříkám ne, jen si musíš hodně dopředu zjistit, jak to je. Je dost možné, že musíš nedřív něco hradit do zdravotního pojištění tam… Ve Švýcarsku jsem to měla tak, že jelikož jsem tam přijela již těhotná, a teda začala platit zdravotní pojištění až jako těhotná, neměla jsem nárok rodit v privátní, ani poloprivátní porodnici, jedině ve státní/kantonální (ale zase zdarma). Každopádně, tam i kantonální nemocnice, a hlavně jejich lidský přístup, byl mnohem lepší, než co jsem do té doby u nás zažila. Přesně jak popisuješ zážitky té paní z Belgie - přirozeně, příjemně, žádný spěch, žádný nástřih, žádný oxytocin po porodu, a hlavně žádný psychologický nátlak - toho se v Čechách opravdu doktoři neumí zbavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 10:16
@Anonymní píše:
No slyšela jsem o paní co jela z Čech rodit do Belgie, že to bylo úplně neco jiného. Ten přístup a tak. Že ten porod byl úplně krásný, bez nějakého napíchování, bez deseti dalších lidí na sále, bez nástřihu, do vody. Doopravdy řirozeně.Jinak bych si vystačila s Čechy, ale do porodnice bych tu asi nepáchla.Ráda bych si svůj porod užila, ne si vytvořila trauma. :nevim:

Jako zdravotník, který už viděl mnohé i důsledky domácích a utajených porodů, se vždycky opotím, když se objeví další taková…Věta „Jinak bych si vystačila s Čechy, ale do porodnice bych tu asi nepáchla“ svědčí o tvé hlouposti.

• Nahlásit
  • Citovat
771
4.1.20 10:18

Ten clanek jsem taky četla, ale jestli neumis dobre jazyk, tak rozhodne nikam nejezdi. Jinak neco podobného zridili na Bulovce v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22674
4.1.20 10:18
@Anonymní píše:

Ahoj a proč neobedejdeš porodnice a nenajdeš si takovou, který Ti bude vyhovovat?

Vždyt dnes můžeš mít u porodu, koho budeš chtít, můžeš mít porodní plán, zaplatit si nadstandart, co nebudeš chtít, to Ti neudělají…

Já jsem měla porod bez zásahů, bylo to rychlé,. ale byla jsem moc ráda, že jsem byla v nemocnici, kvůli dítěti…

Protože se může cokoliv stát, třeba omotat pupeční šnůra a jde o minuty, může se narodit přidušené a máš tam do minuty pediatra, co Ti dítě oživí, to doma prostě není…

Už nejde jen o Tebe, ale jde i o to dítě… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
4.1.20 10:19
@Leo44 píše:
To co tu píšeš má spoustu ženských i normálně v porodnici. Jenže to tu málo která napíše jak měla úžasný porod. Spíš to tu je jen pro ty co si chtějí stěžovat. Takže tenhle důvod co ty píšeš a riskovat že se něco podela doma, mi přijde nelogické.
Spíš mi přijde hloupé v dnešní době riskovat porod doma…

Napadla tě někdy otázka, proč se to u nás považuje za hloupé, a jinde v zahraničí za normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
4.1.20 10:21
@Anonymní píše:
Jako zdravotník, který už viděl mnohé i důsledky domácích a utajených porodů, se vždycky opotím, když se objeví další taková…Věta „Jinak bych si vystačila s Čechy, ale do porodnice bych tu asi nepáchla“ svědčí o tvé hlouposti.

A copak je tak citlivé na tvém příspěvku, že jsi anonymní? To nařknutí zakladatelky z hlouposti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
4.1.20 10:22
@J_Doe píše:
A copak je tak citlivé na tvém příspěvku, že jsi anonymní? To nařknutí zakladatelky z hlouposti?

Treba proto, ze nechce mit spojeny nick s profesi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama