Domácí práce- jeden dělá 12 taky, druhý sedmičky..

69
22.9.21 08:41

Domácí práce- jeden dělá 12 taky, druhý sedmičky..

Zdravím ve spolek a jdu pro řadu. Já dělám 10-22 krátký a dlouhý týden, partner 6.30-13.30.
Neustále řeším úklid domácnosti, protože prostě když jsem v práci, jsem tam celý den a tak se má zvládnu třeba ráno uvařit, někdy vysají, většinou Peru. Ovšem když mám volno, moc ráda bych si taky dala vorazek, vařím v restauraci, takže celý den na nohách, stres atd.
Jenže já ve volnu chytnu nervy, že musím vysávat, vytírat, drhnout koupelnu, umýt skypanou linku a prostě vadí mi, že je tady pořád bordel. Včera jsem řekla partnerovi, ať se se synem 16 let domluví co kdo bude dělat, ať si vyberou činnost, kterou budou dělat pravidelně a kterou tak nějak zvládnou a do toho ať počítají i se mnou, mně, že je jedno co budu dělat pravidelně jen já.
A v tom se strhla hádka, partner se urazil, že on taky chodí do práce a taky doma uklízí, ale vysvětlila jsem mu, že vaření, nádobí a prádlo není úklid.
Pořád to nechápe. Už jsem z toho na palici. Nejsem přece jejich služka a sama už jsem unavená a hodně mně mrzí, že si neuvědomují kolik času strávím v práci a že si taky potřebuji spočinout a né hned jak mám volno od rána uklízet, abych odpoledne na ně měla čas a mohli jsme být spolu.
Nějaká rada jak se domluvit, nebo svetlit partnerovi, že nejsem robot? Pořád jen slyším že taky uklízí a taky chodí do práce, ale prakticky je to rozdílné.
Nebo jsem jen ukňouraná? Pomooooc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11444
22.9.21 08:43

Porid si někoho na úklid a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10122
22.9.21 08:44

A co tedy on konktrétně dělá? A co dělá skoro dospělý syn? To jsi nenapsala vůbec. Však vaření, úklid apod. můžou bez problémů dělat všechno, když ty jsi v práci. A to praní jednou za týden přece není taková práce, jen roztřídit a pere pračka a né ty na valše ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
22.9.21 08:45

Trochu mi přijde, že máš na úklid přehnané nároky. Když se nádobí a pod pouklizi průběžně, určitě pak nemusíš nic drhnout od rána do odpoledne… Vytrit, umýt koupelnu, wc.. Netrvá snad celý den. A to nemáš malý děti.. Ale jinak jsem určitě zastánce toho, aby uklízeli všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.9.21 08:46
@JancaS84 píše:
Porid si někoho na úklid a máš klid.

No nad tím jsem nepřemýšlela, ale tři skoro dospělí by si měli doma umět uklidit. Syn s chlapem jsou každé odpoledne doma po škole a práci, tak jsem měla pocit, že by mohli přidat ruku k dílu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25335
22.9.21 08:50

Ať si každý uklizi po sobě ne? Něco vyndam, zaspinim, tak si to uklidím. Na vysávání pořídit robota, o pradlo se střídejte a co tak dalšího jako 3 dospělý lidé doma udělají za bordel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11444
22.9.21 08:50
@Keckalinda píše:
No nad tím jsem nepřemýšlela, ale tři skoro dospělí by si měli doma umět uklidit. Syn s chlapem jsou každé odpoledne doma po škole a práci, tak jsem měla pocit, že by mohli přidat ruku k dílu.

No tak to bezesporu. A proč to nedělali do teď? Asi si budes muset pořádně dupnout a nebo jim přestat sloužit s tím, že bude třeba doma bordel a budou muset něco dělat, ale to nevím jestli bude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6142
22.9.21 08:53
@Cenarius píše:
A co tedy on konktrétně dělá? A co dělá skoro dospělý syn? To jsi nenapsala vůbec. Však vaření, úklid apod. můžou bez problémů dělat všechno, když ty jsi v práci. A to praní jednou za týden přece není taková práce, jen roztřídit a pere pračka a né ty na valše ne?

jednou za týden??? Ty joo bych byla zahlcena prádlem prát jednou týdně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.9.21 08:53
@Cenarius píše:
A co tedy on konktrétně dělá? A co dělá skoro dospělý syn? To jsi nenapsala vůbec. Však vaření, úklid apod. můžou bez problémů dělat všechno, když ty jsi v práci. A to praní jednou za týden přece není taková práce, jen roztřídit a pere pračka a né ty na valše ne?

No píšu, že občas uvařím, vyperu, nádobí se myje v myčce, ale chtěla bych nějak oboum vysvětlit, že ostatní věci se neudělají samy. Oba umí udělat nádobí, vyprat a uvařit, ale to pak je v kuchyni takový Bugr, že je všechno skypane, linka, zem i sporák. A oni, jako správní chlapi to nevidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66772
22.9.21 08:55
@Keckalinda píše:
Zdravím ve spolek a jdu pro řadu. Já dělám 10-22 krátký a dlouhý týden, partner 6.30-13.30.
Neustále řeším úklid domácnosti, protože prostě když jsem v práci, jsem tam celý den a tak se má zvládnu třeba ráno uvařit, někdy vysají, většinou Peru. Ovšem když mám volno, moc ráda bych si taky dala vorazek, vařím v restauraci, takže celý den na nohách, stres atd.
Jenže já ve volnu chytnu nervy, že musím vysávat, vytírat, drhnout koupelnu, umýt skypanou linku a prostě vadí mi, že je tady pořád bordel. Včera jsem řekla partnerovi, ať se se synem 16 let domluví co kdo bude dělat, ať si vyberou činnost, kterou budou dělat pravidelně a kterou tak nějak zvládnou a do toho ať počítají i se mnou, mně, že je jedno co budu dělat pravidelně jen já.
A v tom se strhla hádka, partner se urazil, že on taky chodí do práce a taky doma uklízí, ale vysvětlila jsem mu, že vaření, nádobí a prádlo není úklid.
Pořád to nechápe. Už jsem z toho na palici. Nejsem přece jejich služka a sama už jsem unavená a hodně mně mrzí, že si neuvědomují kolik času strávím v práci a že si taky potřebuji spočinout a né hned jak mám volno od rána uklízet, abych odpoledne na ně měla čas a mohli jsme být spolu.
Nějaká rada jak se domluvit, nebo svetlit partnerovi, že nejsem robot? Pořád jen slyším že taky uklízí a taky chodí do práce, ale prakticky je to rozdílné.
Nebo jsem jen ukňouraná? Pomooooc

nedalat to..nebo si to delat po svém bez ohledu na to, jestli budete odpoledne spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.9.21 08:55
@JancaS84 píše:
No tak to bezesporu. A proč to nedělali do teď? Asi si budes muset pořádně dupnout a nebo jim přestat sloužit s tím, že bude třeba doma bordel a budou muset něco dělat, ale to nevím jestli bude fungovat.

To jsem zkoušela, ale v hnoji se mi žít nechce. Nikdy nevíš, kdy ti přijde návštěva a bohužel si každý řekne, že prase jsem já, já jsem přece ženská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
22.9.21 08:57

@Keckalinda počkej, takže podle toho, co píšeš, tak nádobí, prádlo a vaření dělá?
Pokud k tomu poklidí po sobě (ve stylu, že nenechávají rozházené svršky, drobky,…), tak úplně nevím, co bys ještě chtěla.
Koupelnu i takové ty větší úklidy si ženský většinou chtějí dělat samy, protože to beztak nikdo jinej dobře neudělá.
Mě osobně by to tedy stačilo :nevim:
Utřít prach, vysát a vytřít (pokud nejste prasata) stačí jednou za týden, na to bych „extra rozpis“ asi nedělala, když se na to vrhnete, tak to máte ve třech hotový do hodiny.

Nebo jsem to pochopila špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.9.21 08:59
@JancaS84 píše:
To jsem zkoušela, ale v hnoji se mi žít nechce. Nikdy nevíš, kdy ti přijde návštěva a bohužel si každý řekne, že prase jsem já, já jsem přece ženská.
@Venetia píše:
nedalat to..nebo si to delat po svém bez ohledu na to, jestli budete odpoledne spolu.

To je asi taky možnost, ale jak jsem v práci celý den tak se vidíme až večer v posteli a to už většinou všichni spí 8o Prostě asi jsem špatný generál. Jenže po dobrém to nešlo, po zlém to taky nejde…asi si fakt nájmu úklidovku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10122
22.9.21 09:00
@Keckalinda píše:
No píšu, že občas uvařím, vyperu, nádobí se myje v myčce, ale chtěla bych nějak oboum vysvětlit, že ostatní věci se neudělají samy. Oba umí udělat nádobí, vyprat a uvařit, ale to pak je v kuchyni takový Bugr, že je všechno skypane, linka, zem i sporák. A oni, jako správní chlapi to nevidí.

Když tedy si umí uvařit, vyprat, umýt nadobí a uklidit. Tak nějak nechápu co tam pak ty celý dny dál uklízíš? Ano, určitě mají chlapi trochu jiný práh čistoty než ženy, ale jen jestli to ty nepřeháníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15828
22.9.21 09:02

Už je to tu zas po milion prvé. To fakt jsou všechny ženské závislé na úklidu a komandování? Se na to vykašli, večer si nalij víno a pomiluj svého muže. Uklízet můžeš v důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat