Domácí sauna v šestinedělí po potratu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 15:42

Domácí Sauna v šestinedělí po potratu?

Je vhodná domácí sauna v šestinedělí po potratu? Nic mi nebolí včera poslední utrogestan. Nenapadlo mě zeptat se doktorky
Anonym proto, že nemusí sousedí závistiví o sauně vědět…těch keců…
Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1388
15.1.22 15:57

V šestinedělí bych do sauny nešla. A anonym bych si dala spíš kvůli tomu, že nemusí nikdo vědět že jsem potratila, než kvůli tomu že mi budou sousedi závidět saunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9481
15.1.22 16:05

Osobně v tom problém nevidím. Pokud se cítíš dobře. V čem by ti to mohlo ublížit? Mně doktorka říkala, že i jako těhotná můžu do sauny, pokud jsem byla zvyklá chodit pravidelně i před tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 16:14

@bigl po 1 úspěšném těhotenství a 4 nevisvetlenych potratech do 12 týdnu - věk ok prý, jsem nějak…ani nevím jaký slovo použít…proto se radši ptám ptám… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
15.1.22 16:35

Sauna v šestinedělí se nedoporučuje jednak kvůli možné infekci při následném schlazení v bazénu (to by se asi dalo vyřešit jen studenou sprchou místo koupele), ale taky kvůli riziku silného krvácení ( teplo v sauně může způsobit rozšíření cév v děloze. Není-li ranná plocha dostatečně zhojená, krvácení může být pak opravdu silné)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
15.1.22 17:03

Do sauny bych v sestinedeli nesla, kvuli riziku zvyseneho krvaceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:04

@mandarinka9876
utrogestan sem měla kvůli tomu že mi tam nechali kus tkáně a prý by se to mělo vyčistit samo, takže by teplo alespoň pár minut čistě mohlo teoreticky vlastně pomoct???
Bazén v zimě je venku nepoužitelný, stejně se sprchujeme.
Potrat byl 15.12 a 4.2 návštěva Mudr jak se to vyčistilo z čehož už mám nějak hrůzu dopředu ;(
Saunu máme chvíli tu jen jak je teplo bez páry a max 68 stupňů

• Citovat
  • Nahlásit
932
15.1.22 17:06
@Anonymní píše:
@mandarinka9876
utrogestan sem měla kvůli tomu že mi tam nechali kus tkáně a prý by se to mělo vyčistit samo, takže by teplo alespoň pár minut čistě mohlo teoreticky vlastně pomoct???
Bazén v zimě je venku nepoužitelný, stejně se sprchujeme.
Potrat byl 15.12 a 4.2 návštěva Mudr jak se to vyčistilo z čehož už mám nějak hrůzu dopředu ;(
Saunu máme chvíli tu jen jak je teplo bez páry a max 68 stupňů

Tak sama znis presvedcene, tak bez a uvidis ;)
Ja to zkusila jednou (taky mame doma) pri koncici menstruaci a rozjelo mi to krvaceni zase slusne, takze bych neriskovala, ale to uz si musi kazdy zvazit sam :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:06

@JednaPrazacka to potřebuju právě, nechali mi tam kus tkáně a očekávám netrpělivě menstruaci každým dnem po utrogestanu, prý potporuje tkáň a mělo by se to dovycistit samo snad :,(

• Citovat
  • Nahlásit
13
15.1.22 17:11

@JednaPrazacka proto se radši ptám… mě má menstruace začít právě a napadlo mi když to tu čtu zda tu nebude nějaka sestřička nebo někdo že to v mém případě spíš doporučí?
Jde o vyčištění hlavně a pokud tedy podle všeho teplo menstruaci podpoří není to nakonec lepší?
Myslím jako přírodní…než kdejaký léky…
Ale asi počkám na pondělí a zeptám se doktorky radši

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
15.1.22 18:33

V šestinedělí po porodu bych jistojistě nešla, ale v šestinedělí po potratu nebo kyretáži bych asi už v druhé polovině toho šestinedělí šla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.22 19:08

Kor pokud je v děloze residuum, tak je sauna docela odvážný nápad. To riziko silneho krvácení je ještě větší. Už jsem viděla akutní odstranění dělohy pro nezastavitelné krvácení, které bylo spuštěno horkou koupelí v šestinedělí. Sice po porodu, ale to je docela jedno. Já bych počkala po šestinedělí. Respektive dokud váš gynekolog nenazná, že je děloha již čistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
26.1.22 14:03

Anonym kvůli závisti sousedů, že máte doma saunu… vám jí stavěli po nocích nebo co?
Ne do sauny bych v šestinedělí nešla, ani do domácí. Měla bych strach z infekce a z reakce vlastního těla. Nechodím ani když mám MS, není mi to příjemné, krvácím víc a je mi blbě…
A nepleť si očistky s menstruací ;)
Mimochodem anonym kvůli závisti sousedů, že máte doma saunu… vám jí stavěli po nocích nebo co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat