Domácí šikana - jde se nějak bránit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
muska666
Stálice 98 příspěvků 13.04.18 09:48
Domácí šikana...dá se nějak bránit?

Zdravím..chtela bych se zeptat zda ma nekdo podobne zkusenosti a pripadne mi poradi co mam delat.
Jsem maminka na materske dovolene s 10ti mesicni dcerkou.
Pred mesicem nas opustil tatinek a sel si za svobodou.
Nechal nas bez prostredku v pronajatem byte, kde jsem ted do konce kvetna musela doplatit ze svych uspor najem a budu se muset z financnich duvodu s malou ted odstehovat k rodicum do celkem velkeho rodinneho domu.
Problem je v tom, ze tady bydli i sestra se svou rodinou a mne tady nechteji a delaji mi opravdu bolestive naschvaly..
Boji se, abych az rodice nebudou tady jednou nechtela take bydlet a snazi se mi to zneprijemnit jsk se da..a uz to na mne zkousi i sestry deti.
Jsem naprosto zoufala a kazdy den brecim..prozoze s malou nemam kam jinam jit a tady jsem nechtenna..
Je to smutna situace. Sestra ma na dvore 3 auta..dva cluny, motorku a ja nemam ani kam zaparkovat kolo a kocarek. V kolne je milion jejich kramu a po celem dvorku s zahrade jejich veci..abych vedela, kdo je tu doma a kdo vetrelec ktery holt bude skakat jak oni budou piskat.
Vadi jim tu hlavne muj pejsek civava, ktera jako pes holt obcas steka..
Jejich syn mi pise sproste smsky at i se psem vypadneme a podobne.
Moji rodiče tu bydli a dělají ze to nevidi a ze je vse v poradku.
Az tady budu bydlet na stálo tak je jasne ze ty utoky budou cim dal horsi…
Jenze co s tim? Jak se branit??Dum je porad cely rodicu…diky bohu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.04.18 09:50

@muska666 promluvit s rodičema.. co jiného.. nechápu, že dělají, že to nevidí..

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 13.04.18 09:51

Řešila bych to s rodiči. Pokud dělají, ze to nevidí, tak konfrontace. Včetně tech sprostých sms. Je to jejich dům, takže oni by měli určovat pravidla. A nech si soudně stanovit alimenty na dítě i sebe

Bábrdl
Generální žvanilka 21747 příspěvků 13.04.18 09:51

No a pak měj děti, aby „to první nebylo chudáček jedináček“…

Tak asi bych si zkusila se ségrou promluvit, vysvětlit jí situaci, apelovat na to, že jste sestry atd. Ale těžko to pomůže, když už je situace takhle vyhrocená.

Šarlota4
Extra třída :D 10092 příspěvků 13.04.18 09:51

Nezbyva nez to probrat s rodici a pripadne vsichni spolecne.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 09:52

Jestli jim vadí hlavně pes tak se ho zbav, co jiného ti poradit, když nemáš jinou možnost než se nastěhovat k nim

mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 13.04.18 09:53
@muska666 píše:
Zdravím..chtela bych se zeptat zda ma nekdo podobne zkusenosti a pripadne mi poradi co mam delat.
Nechal nas bez prostredku v pronajatem byte, kde jsem ted do konce kvetna musela doplatit ze svych uspor najem a budu se muset z financnich duvodu s malou ted odstehovat k rodicum do celkem velkeho rodinneho domu.
Problem je v tom, ze tady bydli i sestra se svou rodinou a mne tady nechteji a delaji mi opravdu bolestive naschvaly..
Boji se, abych az rodice nebudou tady jednou nechtela take bydlet a snazi se mi to zneprijemnit jsk se da..a uz to na mne zkousi i sestry deti.
Jsem naprosto zoufala a kazdy den brecim..prozoze s malou nemam kam jinam jit a tady jsem nechtenna..
Je to smutna situace. Sestra ma na dvore 3 auta..dva cluny, motorku a ja nemam ani kam zaparkovat kolo a kocarek. V kolne je milion jejich kramu a po celem dvorku s zahrade jejich veci..abych vedela, kdo je tu doma a kdo vetrelec ktery holt bude skakat jak oni budou piskat.
Jenze co s tim? Jak se branit??Dum je porad cely rodicu…diky bohu

No, sestře bych asi něco od srdce řekla a aby u toho byli i rodiče, ať se mají možnost vyjádřit. Rozhodně bych si tohle nenechala líbit. A ty sms si schovej a ukaž je mamce nebo taťkovi :think: rozhodně se musíš bránit, není to jen sestrin dům :hug:

Šarlota4
Extra třída :D 10092 příspěvků 13.04.18 09:55
@Doe_Jane píše:
Jestli jim vadí hlavně pes tak se ho zbav, co jiného ti poradit, když nemáš jinou možnost než se nastěhovat k nim

S tim tak trochu souhlasim, ne kazdy ma rad psy. I kdyz tady to bude ten nejmensi problem.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 09:57
@Šarlota4 píše:
S tim tak trochu souhlasim, ne kazdy ma rad psy. I kdyz tady to bude ten nejmensi problem.

tak hlavně nevíme jak to je opravdu že, třeba zakladatelka je taková, že ti druzí fakt dělají vše pro to aby s ní nemuseli bydlet

inkakřivák
Extra třída :D 14550 příspěvků 13.04.18 09:59

Takže ta šikana spočívá v tom, že jim vadí tvůj uštěkaný pes, a že si nemáš kam dát kolo, kočárek, a že mají po zahradě svoje věci? To nevidím jako šikanu. Jistě tam bydleli dřív než ty, takže tam zkrátka ty věci jsou. Doporučuji si sednou s rodiči i sestrou a dohodnout se na dalším fungování. Kdo, co, kde a jak - a taky samozřejmě za kolik. Stanovte si pravidla a bude klid. nebul, nemá to cenu, jednej. No a ještě koukám - jak se zdá, tak ty skutečně počítáš s tím, že tam budeš nastálo, to si sestra nenamlouvá, že?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 13.04.18 10:17
@muska666 píše:
Jenze co s tim? Jak se branit??Dum je porad cely rodicu…diky bohu

zkus promluvit s rodiči… ty smsky by mě taky pěkně naštvaly…
Jinak, jak by sis představovala správné řešení té věci?
Jestli tam sestra bydlí už delší dobu, tak tam ty věci asi má… to je fakt, to asi jen tak nezměníš… tobě nevyšel vztah, rodiče tě vzali domů, do svého domu, potud je vše v pořádku, je to od nich pěkné, ale vzhledem k dlouholetému společnému soužití rodičů s tvou sestrou a její rodinou je to další pak o vzájemné komunikaci a kompromisech… budeš muset promluvit s rodiči, aby oni stanovili taky nějaká ta pravidla, když je dům jejich… asi to nebude tak, že sestru vystěhují z poloviny obývané části, ale to místo pro kočárek a kolo by se najít mohlo… stejně tam asi nechceš zůstat napořád, takže to ber spíš jako provizorní řešení a zkus hledat vlastní bydlení… tady pláč nic nespraví, na vlastní nohy se stejně musíš postavit ty sama…
Zkus si tedy definovat, jak si představuješ to řešení této situace a s tím jít za rodiči…

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 13.04.18 10:18

Já tedy takovéhle rodinné vztahy nechápu. Mám sama čtyři sourozence a v životě by mě nenapadlo, že by někdo prováděl něco takového a to se opravdu ne vždy shodneme. Jake vztahy jste měli se sestrou předtím? Trošku mi připadá, že rodiče mají strach tvé sestře něco říct, aby byl doma klid. Se psem ti neporadím, pokud je to pro ně opravdu takový problém, nezbyde ti nic jiného, než ho dát pryč. Jdeš si jistá, že o těch smskach tvoje sestra ví? Možná to chce čas, nějakou dobu tam žijí, doteď to fungovalo a najednou je to všechno jinak. Ale určitě byste si o tom měli všichni promluvit, tady to nevyřešíš.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7918 příspěvků 13.04.18 10:23

@muska666

Ahoj,

osobně bych prostě pozvala všechny k jednomu stolu - sestru i rodiče. Vysvětlila si to, ukázala SMSky. Nemám ráda vyjednávání za zády, nic nevyjednáš, rodiče řeknou něco tobě, nebo jiného sestře - takto to máš hezky z očí do očí. :nevim:

Situace tedy dost nemilá. Vlastní sestra se zachovala dost nehezky a rodiče o nic lépe :hug: to mě moc mrzí :(

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.04.18 10:28

Jednou jsem pracovala vedle kanceláře, kde měla slečna v práci malou čivavu. Málem jsem zešílela. Pes totální neurotik, štěkal pokaždé, když někomu zapípal nebo nedej bože zazvonil telefon, takže to byl očistec, hovořit se zákazníky a ňafající bestií za zády…když jsme čokla okřikli, tak mu to bylo jedno a panička se ještě urazila.
Ohledně těch uložených věcí si myslím, že když tam bydlí, tak je asi logické, že tam mají věci. Požádej a domluv se na prostoru pro tvoje věci. Máš kolo a kočár, tak si je někde zaparkuj. Sprosté sms bych okamžitě konfrontovala s majiteli domu a s rodiči toho parchanta. :nevim:

MartinaIrena
Extra třída :D 10240 příspěvků 13.04.18 10:30
@chs.jasmin píše:
@muska666

Ahoj,

osobně bych prostě pozvala všechny k jednomu stolu - sestru i rodiče. Vysvětlila si to, ukázala SMSky. Nemám ráda vyjednávání za zády, nic nevyjednáš, rodiče řeknou něco tobě, nebo jiného sestře - takto to máš hezky z očí do očí. :nevim:

Situace tedy dost nemilá. Vlastní sestra se zachovala dost nehezky a rodiče o nic lépe :hug: to mě moc mrzí :(

Takhle bych to resila i ja. A hlavne se na to jednani pripravit, abych tam nebyla za chudinku, co se hned rozbreci. Nenechala bych si to libit a segre bych pekne od plic rekla, ze je sprosty se takhle chovat k vlastimu sourozenci, ktery se ocitl v tezke zivotni situaci

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >