Domácí test monitoru dechu Nanny - funguje?

855
22.6.13 22:47

domácí test monitoru dechu Nanny - funguje?

Ahoj! Jestli se tématem opakuji, tak se omlouvám, ale nic jsem na můj dotaz nenašla. Právě zkoušíme funkčnost monitoru dechu Nanny, který máme půjčený. Dočetla jsem se jen to, že pokud budu mít vedle položenou ruku a dám ji pryč, začne do 20 vteřin houkat. což podložka dělá. Ale proč nefunguje, kdybychom chtěli imitovat zástavu dechu? Je to velkou váhou? Dali jsme podložku pod matraci, leželi, dýchali, světýlko blikalo zeleně. tak jsme zkusili zadržet dech - má to přeci sledovat pohyby - a i když jsme se dusili přes minutu a půl a ani se nehli, blikalo to zeleně dál. Jak můžu tedy vědět, že to opravdu funguje? nebo to na dospělém člověku testovat nejde? díky za názory!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2948
22.6.13 22:50

Ja osobne bych rekla, ze jste na to tezci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
22.6.13 22:52

Myslím, že váhové omezení tam je.
Navíc pochybuju, že se člověk opravdu vydrží nehýbat se, obzvlášť, když se dusí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
22.6.13 22:55

@Bersaba no nám jde právě o to, jak se vlastně můžeme přesvědčit, že monitor při zástavě dechu vážně funguje. jelikož to vidím prvně v životě, mysleli jsme, že to dokáže snímat i dospělého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
22.6.13 23:00

Já nelkde ćetla, že po jednom dítěti by se měl ten přístroj znovu překalibrovat, přijde mi to i logický… Ale kdo to dělá, jestli to dělá (já to řešila u prvního a nakonec jsme monitor ani pro jednoho z kluků neměli), netuším… :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
22.6.13 23:03

Tak je to určitě tím, že jste těžcí a hlavně pokud světýlko pořád bliká zeleně, tak se prostě hýbáte.
A teda já kdybych byla ta co vám monitor půjčila, tak bych vás asi přizabila, že se mi po tak drahý věci válíte :-o
Hlavně mi to přijde zbytečný, když test s rukou fungoval. Já to vždy zkoušela ťukáním, pokud světýlko blikalo tak jak jsem ťukala a při přestávce 20 vteřin začal řvát, tak jsem to neřešila a brala, že funguje :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
22.6.13 23:15

@nikina3
neverim, ze nekdo dokaze zadrzet dech na minutu a pul a pritom se napohnout… pokud teda neni zrovna trenovany potapec :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
_Kaczenkaa_
22.6.13 23:20

Monitor Nanny má max. „nosnost“ nebo jak to nazvat 15 kilo, což zřejmě nevážíte, že? :roll: Nehledě na to, že naprosto nehybní nevydržíte… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
22
22.6.13 23:23

Pokud jste z blízkého okolí Jablonce nad Nisou, tak bych neváhala a do Jablotronu pro jistotu zašla. Zkontrolují vám to. Pokud je přístroj ještě v záruce, tak snad i zdarma. Pokud ne, tak za mírný poplatek. Nebo jim zkuste jen zavolat. Bude to nejjistější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.6.13 23:29

Ahoj já Nanny měla taky po jednom dítěti odkoupenou od známé a jak už to bylo řečeno váhový limit je tuším 10-15kg, je dost možné že právě tímhle zkoušením jste ji odrovnali. Jak zkusit že funguje - zapnout jen tak třeba na stole a nechat být, sama by měla začít vřískat. Pokud ne někde je chyba, není třeba na ni ležet nebo cokoliv. Navíc i minimální pohyb dokáže zaregistrovat. Já tu svoji rozebrala a zjistila že deska je dovnitř ohlá takže to fungovat nemůže. Nejjednodušší je si koupit za cca 500 novou desku, ten oválný kus není třeba a máš jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
22.6.13 23:30

Funguje, ale urcite koupit novy a v zaruce. Pak to muze falesne alarmovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
22.6.13 23:54

Mame doma nanny, kdyz jsem ho davala do skrine volala jsem na dodavatele ohledne prekontrolovani a rikal… tesne nad podlozkou zamavat treba casopisem, pokud svetylko blika zelene-reaguje na mavani, tak podlozka funguje.

zkus na podlozku polozit neco o vaze zhruba ty 3 kila, chvilku na tom capkat rukou a prestat, jestli zacne piskat nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
22.6.13 23:56

Můžu se přidat s dotazem?

pořídili by jste použitý monitor dechu?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
22.6.13 23:58

Ja bych si asi pouzity nekoupila, ale treba od kamaradky bych si ho pujcila, kdy vim jak s nim bylo zachazeny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
23.6.13 00:02

@jalemina Pokud bych toho člověka znala, a věděla, že jak se k takové věci choval, tak určitě. My máme oba použité od kamarádky a domácí zkouškou prošli oba (jeden z nich jsme dokonce už používali na prvního) :-)
Navíc jak tu někdo psal, dá se koupit třeba ta nová deska nebo ho dát někam na přezkoušení :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat