Domácí výroba kosmetiky (repelent, praní, opalovací krém)

60
4.7.21 00:55

Domácí výroba kosmetiky (repelent, praní, opalovací krém)

Dobrý večer. Je tady někdo, kdo se zajímá o domácí výrobu kosmetiky? Poslední dva roky trpím na ekzémy a další kožní problémy. Zabrouzdala jsem na internet a četla různé články, kde se radi, jak na výrobu opalovacího krému atd. Když je možnost žít lépe a zdraveji, tak jsem pro a zajímá mne to víc a víc.
Budu ráda, za každý příspěvek a vás pohled na věc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3669
4.7.21 07:26

Kvalitní opalovací krém doma neuděláš. Na praní jsou nejlepší mýdlové vločky, soda a kyselina citronová. Soda ale může atopiky dráždit, chce to vyzkoušet. Existuje mnoho výrobků kosmetických i úklidových bez dráždivé chemie, co se dají koupit hotové.
Inspiraci najdeš třeba na svetnontoxic.org. Mají i YT kanál. I jinde na netu najdeš návody, jak na domácí mýdlo, prací sliz, deodorant.. Ale nejdřív si „nastuduj“, které látky jsou potenciálně dráždivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
4.7.21 08:33

Ono často ty přírodní už koupené hotové varianty nejsou úplně nejlevnější. Já si vyrábím mýdlový sliz na praní, z prací sody a čistého kokosového mýdla na praní (ještě levnější varianta je z Jelena, ale tam už zas nějaká syntetika je). Manžel je atopik a nedráždí ho to, ale chce to vyzkoušet. Samozřejmě žádnou aviváž, do šuplíčku na aviváž dávám trochu octa (lze si vyrobit levandulový - dáš si do té lahve s octem trochu nasušené levandule a on se trochu ovoní, ale ani bez ní to prádlo pak nijak octem nesmrdí, je ho jen trošku).
Peru takhle už roky a moc mi to vyhovuje, pere to hezky a navíc je to vážně laciné. U bílého prádla (utěrky, ručníky…) ještě přidávám perkarbonát sodný.

Repelent nepoužívám, prostě se po příchodu z přírody hned kontroluju od klíšťat (a to jsem tam často), ale slyšela jsem dobré reference na tee-tree olejíček, případně na hřebíček louhovaný v alkoholu (ale není mi tedy úplně jasné, jak se to aplikuje - jestli třeba kapka na boty? Na kůži by to bylo určitě hodně agresivní).

Opalovák tedy taky nepoužívám (jsem tmavší typ), ale přikláním se k názoru, že ten člověk doma funkční nevyrobí, maximálně by se opatlal jílem. :lol: Ono ani ta nabídka přírodních není nějak hvězdná, myslím si, že je to přesně ten typ výrobku, kde to jde tak nějak proti sobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
4.7.21 08:54

Dělám si doma „odpuzovač“ komárů - do rozprašovače dám vodu, do toho hromadu hřebíčků a pak se tím stříkám :D miluju jak to voní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
12.7.21 10:33

Používám turmalínové koule, mýdlový oříšek a sliz na praní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat