Domácí vyvolávání a nepřipravené porodní cesty

24
8.3.16 19:07

Domácí vyvolávání a nepřipravené porodní cesty

Jsem ve 38 tt a dr. mi dnes na kontrole říkala, že na porod to rozhodně nevypadá. Čípek vysoko, vše uzavřeno - no prostě jako pevnost. Ale prý by bylo dobré, abych co nejdříve porodila. Já vím, že se může všechno během okamžiku změnit, ale vzhledem k tomu, jak to bylo u předchozího těhotenství, jsem docela skeptická (přenášela jsem, neotvírala se a nakonec skončila na akutním císaři). Dr. mi radila zkusit na přípravu porodních cest sexovat, pohyb, teplé koupele. Samozřejmě to budu aplikovat ;-). Co jsem slyšela, tak se doporučují i kořeněná jídla, silný svařák apod. Ale mám trochu strach, zda si nemůžu nějak vyvolat porod s nezralými porodními cestami a pak opět skončit na sekci, což skutečně nechci. Moc si přeju rodit přirozeně a ráda bych to nějak podpořila, ale na druhou stranu nechci ani nic pokazit :nevim:. Máte pro mě v této situaci nějakou radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
8.3.16 19:12
@ebra01 píše:
Jsem ve 38 tt a dr. mi dnes na kontrole říkala, že na porod to rozhodně nevypadá. Čípek vysoko, vše uzavřeno - no prostě jako pevnost. Ale prý by bylo dobré, abych co nejdříve porodila. Já vím, že se může všechno během okamžiku změnit, ale vzhledem k tomu, jak to bylo u předchozího těhotenství, jsem docela skeptická (přenášela jsem, neotvírala se a nakonec skončila na akutním císaři). Dr. mi radila zkusit na přípravu porodních cest sexovat, pohyb, teplé koupele. Samozřejmě to budu aplikovat ;-). Co jsem slyšela, tak se doporučují i kořeněná jídla, silný svařák apod. Ale mám trochu strach, zda si nemůžu nějak vyvolat porod s nezralými porodními cestami a pak opět skončit na sekci, což skutečně nechci. Moc si přeju rodit přirozeně a ráda bych to nějak podpořila, ale na druhou stranu nechci ani nic pokazit :nevim:. Máte pro mě v této situaci nějakou radu?

jo nic nedělat protože pokud to tam dole není pripraveny tak sobe a mimcu jen uškodíš a stejne nic nezabere co ja toho vyzkoušela z toho co pises a stejne sem skoncila na vyvolani porodu ;) je to lamani přes koleno když to není pripraveny a ty to nucene delas :nevim: nikdy nevis jak to pusobi na to mimco vevntr a pak kdyby se něco stalo, tak by sis to vycitala ;)

• Citovat
  • Upravit
653
8.3.16 19:17

@ebra01 rada asi neni.. Nebo je jich plno ale na kazdou zabira neco jineho.. Na me teda nezabiralo nic, ani horka koupel ani prochazky (sex jsme nezkouseli,) a pokud neco zabere tak se urcite nemusis bat ze by cesty byli nezrale.. Pokud nebudou porodni cesty zrale tak se porod nespusti, tak bez obav.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
8.3.16 19:20

@ebra01 jsi 38 tt. Co po tobě doktoři chtějí? Zázraky na počkání, nemožné ihned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588

Tak mě teda zabrala masáž bradavek vždy mi vyvolala silné kontrakce jak jsem přestala tak ustaly ale nakonec po jednom pokusu to vyšlo a porod se nakonec rozjel ale musíš masirovat každý den třeba hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108

@ebra01 Jsi ve 38 týdnu, takže zkoušet můžeš, ale vyjít nemusí a je velká pravděpodobnost, že když jsi přenášela minule, tak můžeš i teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
8.3.16 19:22

Jo a zabralo mi to teda až ve 43 TT v 38 jsem nic neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
8.3.16 19:44

Pokud se mimcu nechce, nic ho nevyzene. Ja byla ve stejne situaci. K miminku jsem mluvila, a premlouvala at vyleze v terminu. Dle meho gynelologa, to jedine zabira. A ano, Anezka vylezla 39+6tt. A to jsem dva dny pred porodem byla taky jak pevnost. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
8.3.16 19:47

Já to řeším proto, že mi bylo řečeno, že po předchozím císaři nemám přenášet. Tak mám strach, aby mě zase nehnali pod kudlu :(. Nepotřebuji porodit hned, ale ráda bych těm porodním cestám třeba nějak pomohla, aby se stihly připravit a já nebyla jak trezor. V minulém těhotenství mi den před plánovaným vyvoláváním udělali Hamiltona, večer mi praskla voda a jelo se do porodky. Tam mi nechtěli pomalu věřit, že rodím, ačkoliv jsem s křížovýma bolestma pomalu lezla po zdi. Jenže nález nic moc, tak se čekalo, až se více otevřu. No nakonec s malé začalo špatně dařit a skončila jsem na akutní sekci. Podobnému scénáři bych se rozhodně ráda vyhnula… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
8.3.16 19:56

Mě pomohla až dlouhá chůze. Nic jiného nezabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
8.3.16 20:03

Prvni porod nepomohlo nic, a ze jsem toho zkousela.. porad se cekalo, ze pry by to neslo ani vyvolat, jak jsem zabetonovana.. rodila jsem sekci ve 43 tt
druhy porod byl lepsi, sice mi ho museli vyvolavat ve 40+6, ale mela jsem uz klesle bricho a cast hlenove zatky pryc, to s dcerou ani tuk. Takze vyvolavani se povedlo, 3,5 hodiny po zavedeni tablety byl malej na svete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
8.3.16 20:20

Tak prý nejlépe funguje nechráněný sex pěkně až do konce… sperma obsahuje prostaglandiny, které urychlují zrání hrdla. já byla pevnost 2 dny před porodem, ale dostala jsem zánět, tak to pak šlo rychle. Ale zánět nikomu neradím, samozřejmě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22719
8.3.16 20:23

@ebra01 spíš než domácí vyvolání porodu si najdi porodnici, kde tě nebudou hned s TP tlačit do sekce. Samozřejmě záleží na dalších okolnostech, abys mohla rodit vaginálně, ale ten psychický tlak tomu moc nepřidá. Já to takhle udělala a přání porodit „přirozeně“ se mi po předchozí ak. sekci splnil. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
8.3.16 20:38

@ebra01 pomohla mi homeopatika a caj z maliniku.

Arnica montana 15 CH
Pro dobrou funkci svalů a cév, snižuje krvácení a urychluje hojení ran
1× denně 5 granulí (lze začít užívat již 2 týdny až měsíc před termínem porodu)

Actaea racemosa 15 CH
Zkracuje první dobu porodní, snižuje bolest při porodu
1× denně 5 granulí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
8.3.16 20:40

Mně pomohla psychika, přenášet se mi po 1. zkušenosti taky nechtělo, takže přesvědčení, že tentokrát porodím normálně, pořád jsem si to představovala a taky jsem si představovala přirozený porod. Rodila jsem 4 dny před termínem a úplně v pohodě přirozeně.

Porod si řídí mimčo, až ono je připravené, takže nějaké Hamiltony jsou podle mě úplně mimo mísu. Nedělej nic drastického, samozřejmě např. dlouhé vycházky lze jen doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama