Domácí zapuštěný bazén - od jaké firmy máte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cernycajscitronem
Kecalka 261 příspěvků 31.07.19 11:28
Domácí zapuštěný bazén - od jaké firmy máte?

Ahoj, plánujeme na příští rok stavbu bazénu. Ale ja se v tom vůbec nevyznám a pritel bazén nechce, tak to nechává na mne, at si poradím :lol: Potřebuji získat trochu přehled, jak se to cenově pohybuje a na jakou firmu se zaměřit. Rada bych, aby měl aspoň 5 metrů (oválný nebo obdélníkový tvar) a určitě zastřešení kvůli psům a dětem. Mate někdo? Od jaké firmy a jste spokojení? Dělala vám za firma i komplet práci? A kolik to stalo? Dik moc za info. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 29194 příspěvků 31.07.19 11:36

Bazenova firma praci nedela. Musis si zaridit sama. Ja mam od Mountfieldu, 7.5×3.5.
Obejdi si ted nabidky, pockej na podzim, to zlevni.Ja cekala dva roky, nez jsem z nich vymamila cenu, kterou jsem byla ochotna zaplatit. Objednavala jsem v rijnu…
My si to postavili sami, jinak s praci pocitej stejne s cenou od 300 tisic cca, vcetne bazenu.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 31.07.19 11:39

Já mám také mountfield, také tuším 7,5×3,5, bez zastřešení a vyšel asi 10× levněji :mrgreen:

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 31.07.19 11:40

@cernycajscitronem

My koupili vanu v Mountfield, rozměrově se nám vešla (dělali jsme bazén z garáže, urizli střechu, zazdili okna a vrata a dobetonovali) ta nás stala cca 45k, 6×4m, okolní práce - filtr, šachta dalších cca 30k. Zastřešení nemáme, protože se nam nelíbí, a především jsem odmítla dát za to 3× tolik co za celý bazén, máme alarm, právě kvůli pádu a plachtu, kterou jen pretahneme.

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 31.07.19 11:42

Jako se vším všudy jsme se do 100k vešli, se zastesenim by to bylo minimálně 3× tolik a to mi za to nestojí.

Pimperelle
Kecalka 212 příspěvků 31.07.19 11:46

Mountfield, sklolaminátový, se zastřešením. Kopání, betonování a úprava okolí sami, základovou desku pod bazén dělala jiná firma. Mountfield přivezl, usadil, zapojil, po dobetonování zkontroloval. Také dělali (na objednávku) první zazimování. Jsme s nimi naprosto spokojení. Náklady cca přes 300 tis., nepočítalo jsme vše dohromady.

jkra
Nadpozemská drbna 29194 příspěvků 31.07.19 11:52
@Zumpa píše:
Já mám také mountfield, také tuším 7,5×3,5, bez zastřešení a vyšel asi 10× levněji :mrgreen:

takze Te vysel na 30 tisic? ale jdi ty…

cernycajscitronem
Kecalka 261 příspěvků 31.07.19 11:56

Sakra, tak to jsem vůbec nepocitala s takovou raketou, myslela jsem, ze do 200k se v pohodě vejdem… A to čidlo proti padu do bazénu je levnější? Holky a když koupím ten bazén třeba u toho mountfieldu v říjnu, tak si ho od nich muzu vzít až třeba další rok na jaře? Protože přes zimu bychom asi nestaveli. Nebo jak to funguje?

M_Vladim
Echt Kelišová 9606 příspěvků 31.07.19 12:03

Pokud jde jen o zazimování, lze jako náhradu použít foliovník. A ano, není to prostě ono, ale zato řádově levnější.
https://www.petromila.cz/…6x3x2m-stan/
https://www.mall.cz/…100001648433
edit: a přez léto plovoucí folie

Příspěvek upraven 31.07.19 v 12:22

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 31.07.19 12:03
@jkra píše:
takze Te vysel na 30 tisic? ale jdi ty…

Sry, nemám zapuštěný, mám tenhle social edition bazén:
https://www.mountfield.cz/…eso-3bna1178?…

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 31.07.19 12:09

@cernycajscitronem

Tak jasně, že ten alarm je levnější. Stal nás asi 3000,zastreseni nám spočítali na 190 000 plus náklady s úpravou kolejnic a práce, takže tak 10 až 20k navic. Šílenost. Fólie nám stačí, máme k tomu teď nově i tepelný čerpadlo a koupeme se od května. To se informuj přímo v Mountfield jestli ti ho tam nechají nebo to, my ho objednali taky na podzim s tím, že se rovnou uložil do diry, napustil, obetonoval a zkusilo se jestli je všechno dobrý, pak na jaře jsme dodělali zbytek.

jkra
Nadpozemská drbna 29194 příspěvků 31.07.19 12:25
@cernycajscitronem píše:
Sakra, tak to jsem vůbec nepocitala s takovou raketou, myslela jsem, ze do 200k se v pohodě vejdem… A to čidlo proti padu do bazénu je levnější? Holky a když koupím ten bazén třeba u toho mountfieldu v říjnu, tak si ho od nich muzu vzít až třeba další rok na jaře? Protože přes zimu bychom asi nestaveli. Nebo jak to funguje?

oni ti ho privezou az bude ready na zapusteni. predtim prijedou na kontrolu, zda stavebni prace jsou ok.
nech si to nacenit, Mountfield, Albixon, pak jsou ruzne male firmy.
Ona je to darda. Promysli si, kdo to udela stavebni prace. To je zhruba vykopani, beton, privest elektrinu, atd. Tohle vsechno bych si obesla, nez se rozhodnu.

M_Vladim
Echt Kelišová 9606 příspěvků 31.07.19 12:33

… Plus včas cisternu (dvě, tři…) vody.
V létě už je pozdě. Takže už musí být aspoň základ technologie.
Navíc se některé bazény napouštějí po částech a kontrolují. U některé technologie s obetonováním se jede základovka a pak zvenku beton, zevnitř voda, postupně, jak beton tuhne - aby se neprohýbaly stěny.
Technologii, tedy hlavně čerpadlo, si nechte předvést v praxi. Není to nic přijemného, když jste na chatě a celou noc hukot…
No a sousedi vás pak milují. :(
:mavam:

Sojkka
Závislačka 2618 příspěvků 31.07.19 15:42
@Zumpa píše:
Sry, nemám zapuštěný, mám tenhle social edition bazén:
https://www.mountfield.cz/…eso-3bna1178?…

Ono to vzhledem k těm rostoucím omezením v napouštění bazénů stačí. Koukej se pak na prázdnej bazén za 300. :lol:

Bledulicka
Kecalka 404 příspěvků 31.07.19 16:04

@cernycajscitronem my budem kupovat plastovou vanu albixon

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama