Domací žitný chléb, prodej a cena

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
25.10.21 12:34

Domací žitný chléb, prodej a cena

Zdravím holky :)
Už nějakou dobu přemýšlím o prodeji žitného chleba.
Když jsem dělala první žitný chléb tak suroviny mi vyšli na cca 50 Kč na 1Kg

Ráda bych se zeptala, kolik by jste za takový chléb dali? Jaká cena vám přijde normální na Prahu ( můžete psát i ty které z Prahy nejste )

V obchodech a na internetu jsem našla ceny žitných chlebů kolem 50 Kč za 500 G

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21914
25.10.21 12:45

Myslíš že je to prodejný? dneska si spousta lidí peče sama :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
25.10.21 12:50

Hele a tech 50kc/kg mas spoctenych na mouku, vodu, koreni, energii na michani a peceni a vlastni cas? Protoze ono kdyz tohle vsechno zapoctes, tak dojdes k tomu, ze peceni na zakazku v malem objemu je naprosto zbytecna ztrata casu. Nekdy neco upec pro rodinu a kamarady, ale jinak bych se na to vybodla.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
25.10.21 12:53

@Kikush95 a to mě řekni, co tě vyšlo na těch 50kc na surovinách. To máš nějakou ručně mletou bio speciál žitnou mouku ne?

Hele v Brně jsem je viděl přes 100,–, ale jestli nebo kdo to kupuje to netuším. Ale věřím, že pokud budeš mít opravdu VELMI kvalitní a budeš to umět dělat na čas, že si někdo jej vyzvedne cestou do půl hodiny po upečení apod. Tak by to zájemce mít mohlo. Jen netuším, jestli to má smysl se s tím dělat, kvůli pár desetikorunam. Jelikož tam nemáš práci a energie.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
25.10.21 13:13

A máš na to zivnostak a samostatný prostory na pečení schváleny hygienou?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10156
25.10.21 13:18

@Kikush95 Kupují v Lidlu 500g za 20kc

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
25.10.21 13:34

V Makru prodávají poctivý, dobrý za 100.-, v menších pekařstvích prodávají za 35.-. Určitě se to na zakázku nevyplatí, pokud neděláte větší množství v peci.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.10.21 13:48

@Barpro
Noo tu v pekárnách v Praze vidím ceny kolem 70kč za 500g

Ani se nějak všech neptám na to jestli to má cenu, ale spíš kolik by jste si za tuhle cenu koupili chléb od někoho kdo z toho nechce moc vytěžit jako jiné velké pekárny.

@JancaS84
Hele, prvně se jen ptám jestli to má cenu. To bych i rovnou mohla se ptát na něco jiné co vím, že lidi odebírají hodně ( a to vánoční cukroví ) ale já se prvně jen ptám, jestli by byl odběr a vyhovující cena :)

Pro ostatní, vypočítala jsem si to rychle a z hlavy, a jen se ptám.
Znám i lidi kteří by o to zájem měli, ale není to tak obrovské.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21074
25.10.21 13:52
@Kikush95 píše:
Zdravím holky :)
Už nějakou dobu přemýšlím o prodeji žitného chleba.
Když jsem dělala první žitný chléb tak suroviny mi vyšli na cca 50 Kč na 1Kg

Ráda bych se zeptala, kolik by jste za takový chléb dali? Jaká cena vám přijde normální na Prahu ( můžete psát i ty které z Prahy nejste )

V obchodech a na internetu jsem našla ceny žitných chlebů kolem 50 Kč za 500 G

kdyby stál víc než 50kč tak si ho udělám doma :think: hodně lidí okolo teď začlo péct a myslím, že by se ti to nevyplatilo…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
25.10.21 13:58
@Kikush95 píše:
@Barpro
Noo tu v pekárnách v Praze vidím ceny kolem 70kč za 500g

Ani se nějak všech neptám na to jestli to má cenu, ale spíš kolik by jste si za tuhle cenu koupili chléb od někoho kdo z toho nechce moc vytěžit jako jiné velké pekárny.

@JancaS84
Hele, prvně se jen ptám jestli to má cenu. To bych i rovnou mohla se ptát na něco jiné co vím, že lidi odebírají hodně ( a to vánoční cukroví ) ale já se prvně jen ptám, jestli by byl odběr a vyhovující cena :)

Pro ostatní, vypočítala jsem si to rychle a z hlavy, a jen se ptám.
Znám i lidi kteří by o to zájem měli, ale není to tak obrovské.

Tak, ale tyto náklady si taky musíš započítat do výsledné ceny, proto to píšu. Taky dokážu doma na koleni ušudlat dort za pár peněz, ale kdybych to měla ofiko prodávat tak je ta cena úplně jinde.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21914
25.10.21 13:59
@Kikush95 píše:
@Barpro
Noo tu v pekárnách v Praze vidím ceny kolem 70kč za 500g

Ani se nějak všech neptám na to jestli to má cenu, ale spíš kolik by jste si za tuhle cenu koupili chléb od někoho kdo z toho nechce moc vytěžit jako jiné velké pekárny.

@JancaS84
Hele, prvně se jen ptám jestli to má cenu. To bych i rovnou mohla se ptát na něco jiné co vím, že lidi odebírají hodně ( a to vánoční cukroví ) ale já se prvně jen ptám, jestli by byl odběr a vyhovující cena :)

Pro ostatní, vypočítala jsem si to rychle a z hlavy, a jen se ptám.
Znám i lidi kteří by o to zájem měli, ale není to tak obrovské.

no když to bereš takhle divně tak nekoupila peču takže z mého pohledu to je drahý

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2134
25.10.21 14:21

V našem pekařství prodávají za myslím 50 3/4 kg. Máme ho dostupný, je dobrý, snad i z kvalitních surovin, na rozdíl od jiných vydrží i dlouho čerstvý. Za poctivý domácí bych dala za tu samou velikost třeba 70-80 Kč, ale asi bych ho nekupovala každý týden

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
25.10.21 14:38

Dneska je tohohle k mání spousta, zvlášť v Praze. Nevím, jestli se to ještě vyplatí. Vyráběla bys jenom klasický žitný chleba, nebo ho nějak upgradovala? Máš vlastní prostory, dělala bys na zakázku a podle toho objednávala suroviny, měla bys někoho k ruce - například i pro administrativu, účetnictví apod.? Můj osobní názor je, že pokud můžeš získat živnostenský list a máš kde vyrábět, resp. můžeš sehnat nějaký levný pronájem, tak bych to zkusila, ale s tím, že bych se neorientovala jen na ten chleba, ale zkoušela bych vymyslet něco dalšího, ne tak profláklého. A taky se se připravila na to, že si patrně budeš zpočátku dělat vše sama - pečení, administrativu, úklid atd. Mimochodem, Janča ti položila úplně normální dotazy, který jsou pro odpověď na tvůj dotaz podstatný. Jestli jsi takto arogantní pořád, tak si hlavně nestoupej za pult. Promiň, ale ta tvoje reakce byla fakt nepřiměřená. Jinak, co jsem si tak všimla, tak chleba cca 500g se prodává za 30-50 Kč. A ne, nedala bych 70Kč za pecen chleba. To by musel být sakra luxusní chléb s něčím navíc, co by mi stálo za to. Možná, kdyby v něm byly ořechy, olivy, nějaká originální receptura. Ale i tak bych ho koupila jednou, hodně jednou za čas. Nepovažuju se za nějakou socku, ale jako 70Kč za chleba je pro mě příliš.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat