Domeček a hypotéka za 27tis?

Anonymní
27.2.21 19:55

Domeček a hypotéka za 27tis?

Ahojky holky 😊 mam problem a chtela bych se zeptat jestly by to slo. No za tri mesice se mame vystehovat- majtel prodava dum ve kterem bydlime.Ale kde ted bydlime by se mel prodavat za 4 miliony. Bydli tu snami (od meho pritele) rodina. A chceme radeji bydlet sami az se to proda. No a my nasli krasny domecek za 850 tis. Sice trochu oprav byto chtelo ale to se da nejak casem ale oto ted nejde. Jde oto jestli by nam na to dali hypoteku? Ja na rodicovske 10 tis. Pritel 17 tis. Nasetreneho bohuzel nic nemame a do najmu nechceme je to drahe tady u nas za 2+1 14 tis. A to v malem meste… No des. Takze spis domecek akorat se bojime ze by nam to nedali. Co myslite? :* Nemame dluhy jsme mladi a mame holcicku 2 roky. Takze myslime do budoucna na ni at ma pak svuj domecek. Dekuji moc za odpovedi ale nas to trapi kor vtehle dobe kdyz si clovek nemuze pomalu nic najit :( dekujiii :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.2.21 19:58

ZAKLADATELKA

A jeste prosim co se jeste zarizuje ohledne hypoteky a jak to dlouho trva?? Dekujii

• Citovat
  • Nahlásit
25941
27.2.21 19:59

A kde by jste pak brali asi na ty opravy? 8o to se budete muset zeptat v bance, ale pochybuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
27.2.21 20:00

Musite rucit nejakou nemovitosti.
A 100% vam uz nikdo nepujci.
Takze pravdepodobne ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
27.2.21 20:00

Pokud nemáte základ, alespoň 10 % (uzná-li banka, ze jste důvěryhodní klienti), ale spíš 20 %, tak vám nepůjčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
27.2.21 20:02

Přítel ať si najde práci, kterou mu slušně zaplatí. 17 tisíc na chlapa je hodně málo :( a nevím, jak to teď, ale myslím, že něco nasetreno mít musíte, aby vám hypotéku dali. Dům za 850 tisíc zřejmě taky bude potřebovat více oprav, které je potřeba z něčeho platit… S těmito příjmy bych se do toho nehnala, ať pak nejste nešťastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
27.2.21 20:02

Vzhledem k platu a ceně nemovitosti asi budete bydlet v pěkným zapadákově. Každopádně i tak si myslím, že za 850 tisíc to bude pěkna ruina. A nevím, jestli se zase něco nezměnilo, ale na hypotéku musíte mi 10 nebo 20 % nasetreny základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33341
27.2.21 20:05

Ne dům, ale domečéééééééék. Je to nakažlivé jako C-19 mutace EM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20189
27.2.21 20:06

Malý příjem, 0 úspor. Na svoje bydlení zapomente

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
27.2.21 20:09

Jestli nemáte našetřeno, tak vám hypotéku nikdo nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
27.2.21 20:10

Chápu správně, že nemáte žádné úspory, hodláte si pořídit ruinu a pak ji z těch nulových úspor opravovat?
Nebo mluvíš o domečku pro panenky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
27.2.21 20:11

Já nevim jak teď, ale před 4 roky jsme kupovali byt za 1 230 000. Hypo jsem si brala jen na sebe s příjmem 17 000 asi, tak nějak. Banka půjčila 80% a zbytek dal překlenovací úvěr. Všechno nám zařídil finanční poradce. Neměli jsme dítě. Teď budeme stavět nebo koupíme něco, to ještě není jistý, ale do toho jdeme už oba a finančně je to lepší. Ale máme dítě. Ale taky to půjde. Řešil bych to přes poradce určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
27.2.21 20:14

Ať si chlap najde pořádnou práci. 17tis to má už více prodavačka v obchodě dneska. Barák za 850tis??? To bude taky asi masakr. Asi to nebude tak pěkný domeček… nevím. U nás za to ani chatu nepořídíš… Nejdříve si našetřete něco. Pokud on vydělává jen 17tis, tak to bude nějaká fabrika nebo tak na směny, ne? Tak jdi na brigády i ty do obchodu třeba.. jak on bude doma ty do práce… v klidu přivyděláš třeba 8-10tis a ty si odkládejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5663
27.2.21 20:19
@Anonymní píše:
Ahojky holky 😊 mam problem a chtela bych se zeptat jestly by to slo. No za tri mesice se mame vystehovat- majtel prodava dum ve kterem bydlime.Ale kde ted bydlime by se mel prodavat za 4 miliony. Bydli tu snami (od meho pritele) rodina. A chceme radeji bydlet sami az se to proda. No a my nasli krasny domecek za 850 tis. Sice trochu oprav byto chtelo ale to se da nejak casem ale oto ted nejde. Jde oto jestli by nam na to dali hypoteku? Ja na rodicovske 10 tis. Pritel 17 tis. Nasetreneho bohuzel nic nemame a do najmu nechceme je to drahe tady u nas za 2+1 14 tis. A to v malem meste… No des. Takze spis domecek akorat se bojime ze by nam to nedali. Co myslite? :* Nemame dluhy jsme mladi a mame holcicku 2 roky. Takze myslime do budoucna na ni at ma pak svuj domecek. Dekuji moc za odpovedi ale nas to trapi kor vtehle dobe kdyz si clovek nemuze pomalu nic najit :( dekujiii :mavam:

Kde bydlute, ze tam vyjde dum 850 000 a najem je 14000, to nebude malo oprav, ale mraky a podelate se z toho… Uverem se da resit 20% nutnych k hypo. Jestli by vam to dali se musíte zeptat v bance, neukousnou vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
27.2.21 20:28

No tak pokud budeš ručit domem na který si hypotéku bereš tak ti půjčí 700k, a příjem na to jako takový nepotřebuješ, stačí že nemáte dluhy.
Alespoň tak jsem to měla já ještě při studiu před 3 roky.
Tento rok jsem hypotéku refinancovala kvůli rekonstrukci a podmínky byly následující :
Nemít dluhy
Ručit nemovitostí s odhadem o 20% vyšší cenou než je výše hypotéky
Pokud nemáš čím ručit musíš mít našetreno 20% z výše hypotéky.
Pak už je to na bance kolik vám dle příjmů půjčí, ale jen pro představu : já si brala hypotéku sama na sebe. Mám příjem 28k čistého ( nepočítají se do toho benefity a bonusy ), půjčili mi 1 700 000 na 25 let se splátkou 7800,– měsíčně.
Měsíční splátka nesmí přesáhnout 40% tvého platu.
Takže pokud by jste si chtěli s partnerem vzít hypotéku tak vám ji poskytnou, otázkou je jak vysokou. S vašimi příjmy si myslím, že dosáhnete jen na to minimum, což je 700k, pokud budete ručit kupovanou nemovitostí.
Vyřízení hypotéky trvá cca 3 měsíce, záleží co vy všechno budete potřebovat.
Sežeňte si finančního poradce a sami do ničeho nechoďte. Poradí vám a mne dokonce všechny papíry oběhal, šla jsem jen podepsat smlouvu, zbytek udelal za mě.
Ale upřímně já bych s vašimi příjmy do hypotéky nešla. To že máš na splátku hypotéky je hezky, ale k tomu musíte mít oba životní pojištění (na jednoho cca 1000kc ) a taky pojištění proti neschopnosti splácet, takže se splátkou napr 7000 si připočitej ještě 3000.
My máme s přítelem dohromady příjem cca 50 a už teď se bojim co bude až půjdu na MD :lol:

Příspěvek upraven 27.02.21 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat