Domeček na palandu - vyztužení spodní části okna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 12.01.11 15:36
Domeček na palandu - vystužení spodní části okna

Prosím o radu.Nechala jsem si ušít domeček na palandu.Mám tam na dvou částech okna,ale potřebovala bych je ve spodní části ničím vystužit.Jednak se to prověšuje a malej se mi za to zavěsí a já se bojím, že to v tech rozích urve.Nevíte někdo, čím by se to dalo vystužit.Díky ta tipy.

Reakce:
Endy
Závislačka 4874 příspěvků 02.02.11 09:12

Napadlo me do okna udelat kriz z prouzku latky nebo provazu, tim by se to zpevnilo a malej vy se nemohl do okna povesit…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 02.02.11 09:24

Tak na rohy bych našil takovou tu textilní napodobeninu koženky (nevím jak se to jmenuje) a po obvodě okna bych ušil dodatečně tunýlek a do něj zasunul svářečský drát , nejlíp nerezový. Ten můžeš prát společně s domečkem a nešpiní od rzi. Případně ten drát po obvodě jenom uchytit do našitých poutek. Ale kvůli tuhosti by měl být drátem olemovaný celý obvod okna.
Svářečský drát můžeš koupit v metrových a dvoumetrových délkách ve svářečských potřebách. Na toto bych doporučoval průměr 3,15 milimetru (nebo pokud je okno menší, stačí průměr 2,5 milimetru). Důležitý je i materiál drátu - nejlepší bude asi ocel s označením číslem 1.4301 (je to vyražené na té „placaté“ části drátu). Korozně odolnější je ocel 1.4571, ale ta je šíleně drahá… :think:

Váš příspěvek
Reklama