Domeček od firmy RD Rýmařov

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Noggie
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 25.04.06 09:02
Domeček od firmy RD Rýmařov

Ahoj holky,
potřebovala bych pár referencí na firmu RD Rýmařov. Dostali jsme od tchánovců „jemný vyhazov“ z domu (jakž takž v dobrém - dům je ve špatném stavu, nechtějí, abychom do něho cpali velké peníze a raději si postavili nový :roll: oni to prý ještě 10 let vydrží a pak chtějí jít do domečku pro seniory), musíme se do budoucna postarat o samostatné bydlení a můj manžílek do bytu nechce (…a dluhů na domek se bojí jako čert kříže - to je kombinace co? :roll: :roll: :roll: )
Je mi sympatická nabídka firmy RD Rýmařov a chtěla jsem se zeptat, zda s nimi máte některá zkušenosti a hlavně jaké :wink:
Kdysi je v nějaké diskuzi chválila Rasika ale samozřejmě bych ráda slyšela nějaké další ohlasy.

Předem díky za reakce!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:
 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 25.04.06 09:24

Ahojky,

my jsme s nimi nestavěli, ale v době kdy jsme sháněli nějakou novostavbu, tak jsme měli možnost navštívit i jeden asi 2 roky starý domeček vystavený právě od RD Rýmařov. Musím říct, že jsme byli hodně zklamaní. Domek vypadal po dvou letech jako po dvaceti - oprýskané venkovní zdi, opadaná omítka i uvnitř se nám to zrovna nelíbilo. Ale říkám nestavěli jsme s nimi. Taky jsme se rozhodovali stavět a velmi se nám líbila firma Gama Rein z Frýdku - Místku. Má po Beskydech spoustu postavených domečků a fakt moc pěkných.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 25.04.06 10:25

Naši švagrovci mají domek od RD Rýmařov. Postavili ho loni v březnu během 16 dní. Všechno bylo dokonale provedeno (na klíč, pouze základy si švagrovci dělali sami aby ušetřili), tak jak bylo zadáno a pokud se našla reklamace při předání, okamžitě ji vyřídili, dokonce i jemně poškrábané okno bez řečí vyměnili. Po roce užívání domu nezaznamenali žádný problém. Já sama musím říct, že dům je velmi dobře izolovaný, mají tam v zimě mnohem příjemněji a tepleji než u nás, v klasické stavbě, a navíc teplo neuniká, takže nemusí tolik topit.
Nabízí se základní modely, které lze libovolně modifikovat. Všechny doplňky jako dlažba a barvy atd. si vyberete v Rýmařově během 1 dne.
Tolik naše dobrá zkušenost.
Markéta

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 25.04.06 12:26

Ahoj,
moji rodiče mají OKAL už skoro třicet let - RD Rýmařov je nástupce původní německé firmy. Asi před pěti lety si od nich nechali zateplit fasádu, vyměnit okna, letos dělali novou koupelnu. Jinak je všechno v bezvadném stavu a celou dobu žádný problém nebyl. Co jsem viděla jejich nové modely, tak bych se vůbec nebála do toho jít. Myslím, že montované domky jsou už plně srovnatelné s normální zděnou stavbou.
 Sylva

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.07.06 22:22

Ahojte holky, otevírám znovu tuto diskuzi,

máte, prosím někdo další reference? Budu vděčná za jakékoliv, kladné i záporné.

Hodně se nám líbí http://www.rdrymarov.cz/…argo122.html tento domeček, je to dost peněz a neradi bychom naběhli.

Děkuju

Radka

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.07.06 22:42

Ahoj,
já se musím přidat ke kladným referencím na RD Rýmařov. Jednak v tomto domku (dřív Okal) rodiče bydlí už 30 let a vše bez problémů. Letos udělali fasádu a vyměnili okna, jinak nepamatuju žádný problém. Výhodou u RD Rýmařov je, že si můžeš vše vybrat a modifikovat podle svých představ a to včetně příček v domě. A nezadbatelný není ani fakt, že stavba (bez základové desky) trvá 14 dní a můžeš bydlet. Jinak můj brácha jde taky do stavby domku z Rýmařova, vybíral od různých firem víc než rok a nakonec zvítězil rodný Rýmařov (pocházíme z Rýmařova). A je to pěkný puntičkář :-)). Jinak nikoho, kdo by měl typ Largo neznám, většina lidí si vybírá domky s větším sklonem střechy, kvůli sněhu.

Martina

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.07.06 22:50

Martino, moc děkuju.

Radka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.07.06 10:43

Prosím, najde se ještě někdo?
Radka

 
veera
Kecalka 327 příspěvků 09.07.06 11:09

Radko,
já sama zkušenost nemám, ale kamarádka bydlí s rodiči celý život v okále a já to už od dětství obdivovala. Domeček vypadadá pořád krásně. Zvlášť poté, co udělali fasádu a nejsou vidět takové ty spoje. To tě asi nezajímá, ikdyž je to stejná firma.
Chtěla jsem ti napsat, že před čtyřmi lety jsem vzala takového smutného stopaře (o Štědrém dnu, ale to je jiný příběh) a z toho mimo jiné vylezlo, že je nějaký mistr v tom Rýmařově. V té době jsem už věděla, že budeme stavět, tak jsem se jen tak zeptala co si o těch domech myslí. Docela mě překvapila informace, že většina produkce je pro německý trh, tam jsou ty domy pro kvalitu prý hodně oblíbené. Docela jsem mu to věřila, nevěděl, že chci stavět. Tak to jen tak, abych ti udělala v neděli radost.
Až příjde chlap domu, tak se ho ještě poptám, on se trochu orientuje. Jestli mi řekne něco špatného, tak ti ještě napíšu.
Ještě jsem si vzpomněla, že určitě budou vědět lidičky v diskusi na living.cz , tam zjistíš taky všechno.
 věra

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.07.06 17:55

Jéé Veero, díky.

Mám radost.

Radka

 
Tomikno  23.08.11 19:08

Přeji hezký den,
s manželkou jsme dlouho přemýšleli, zda dřevostavbu, či zděný dům. Nakonec vyhrála dřevostavba a rozhodli jsme se pro RDR. Všechno bylo super (jednání, ochota, jakýkoli dotaz byl hned odborně odpovězen,…), ale toto jen od člövěka, kde jsme dům objednali. Přišlo zaplacení projektu a už se to vleklo. Projektant se neozval po dobu 6 týdnů od zaplacení a tak jsme kontaktovali prodejce. Zhrozil se, zavolal do RDR a druhý den dorazil mail od projektanta. Mysleli jsme, že už bude všechno OK, ale omyl. Projektant řešil věci již jednou řešené s prodejcem, na všechno se ptal mailem a osobní schůzka nic. Po čtyřech měsících jsem obdržel projekt (předcházel tomu nepříjemný mail do RDR) a myslel jsem si, že je vyhráno. Omyl… Ač nejsem stavař, našel jsem v projektu fatální chyby, naše požadavky byly ignorovány bez vysvětlení a to stačila jediná schůzka s projektantem a mohlo být všechno OK a bez průtahů. V současné době jsem ve stádiu, kdy jsem se ohradil na RDR a čekám jak s projektem, který snad ani projektem nazvat nejde dopadnu. I přes tuto skutečnost na RDR nezanevřu a rád s nimi přetrpím vše do konce. Všechny stavby které jsem viděl a měl možnost mluvit s jejich obyvateli jsou naprosto dokonalé. Věřím tedy, že problém byl v jediném projektantovi a ne v celé firmě. jak jsem slyšel, stavební party jsou opravdu sehrané a jedou rychlostí blesku, takže snad…
Až obdržím odpověď, dám vědět, jak se RDR postavil k problému.
Držím palce. Tomáš

 
Jana Mar  29.08.11 10:18
RDR

Ahoj Tomáši,
mohl bys nám prozradit jméno projektanta - chceme s RDR začít stavět. Předemm díky!
 Jana

 
Tomikno  29.08.11 12:44

Ahoj Jano.
Náš projektant je pan Švehla. Zatím jsme na naši stížnost obdrželi reakci od pana Červeného z RDR, že je mu líto, že nejsme s RDR spokojení a předává naší stížnost projekci, ale odpověď zatím nikde. Chce to být na RDR přísný, nic nenechávat na nich a pořád je „honit“.
Přeji hodně štěstí.
 Tomáš

 
Pavlínka 68
Nováček 1 příspěvek 12.10.11 15:35
RD Rýmařov

Se společností RD Rýmařov mám velice dobré zkušenosti. Setkali jsme se s velmi profesionálním přístupem. Dále velmi schvalujeme jejich výběr dodavatele koupelen. Jedná se o společnost SIKO KOUPELNY. Výborně nám poradili. Jsou to vážně profíci.

 
Tomikno  13.10.11 09:09

Dovolím si s Vámi Pavlo souhlasit. Všichni subdodavatelé opravdu pracují tak jak se v dnešní době a konkurenci na trhu předpokládá. My máme navržené koupelny od K K Keramiky (oproti Siku je výhoda, že si člověk vybere komplet všechno včetně dveří a plovoucích podlah, ale jinak Siko jako partnery také chválím), kuchyň od Lamontu - opět super profesionální, rychlé jednání. Jen stále válčíme přímo s RDR. Tuším, že hlavní projektant pan Ing. Ondra nám odpověděl na naši stížnost po měsíci a hlavně po urgování, že špatně namalovaný projekt (typového domu) vůbec nevadí, vše je v pořádku a Stavební úřad vlastně vůbec nezajímá, že to bude nakonec jinak. Finálovou podobu projektu prý obdržím při předávce domu. Nejsem stavař a stavebnímu řízení nerozumím, ale tento postup lehce nechápu. Jako hlavní problém jsem viděl, že námi požadované vytápění krbem s výměníkem bylo RDR bez našeho vědomí zrušeno s odkazem v projektu, že toto nelze. Komín (cca 40.000,–) a příprava pro krb s výměníkem (cca 12.000,–) jsou ale stále naúčtovány. Po dotazu u externí firmy jsem obdržel odpověď, že tento typ vytápění není žádný problém v daném objektu udělat. Požadovali jsme alespoň omluvu od RDR za ignoraci požadavků zákazníka, ale na toto pan Ing. Ondra odpověděl, že se nemá za co omlouvat, pouze za dobu, po které přišla jeho reakce (1 měsíc).
Ve smlouvě o smlouvě budoucí byl uveden termín předání domu 3. čtvrtletí letošního roku, což samozřejmě nebylo možné, když jsem projektovou dokumentaci ve stavu s mnoha chybami obdržel v srpnu a RDR po upozornění na tyto chyby reagovalo po měsíci… Dalším termínem předání je 1. čtvrtletí příštího roku, tak jsem zvědavý, s jakou se potážeme.
Jak jsem ale již psal, u RDR vydržíme, jelikož dle referencí lidí, kteří obývají jejich domy, jedná se o dobrou práci. Bohužel si RDR neuvědomuje, že tímto přístupem k zákazníkovi si dělá špatnou reklamu a investorovi bohužel připadá, že se v oblasti projekce zastavila v Rýmařově doba před více jak dvaceti lety.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm tipů, jak ukořistit vzdělávací chvilku na rodičovské

Nepotřebujete několik hodin v kuse. Bohatě vám postačí pár minut, když zrovna... číst dále >

Snažení a sex: Když se z milování stane povinnost

Několik měsíců se snažíte o miminko a stále nic? Buďte opatrní, aby touha po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Baculky mají novou královnu. Miss Prima křivky je Libuše Dvořáková

Téměř čtyři hodiny trvala v úterý volba nové Miss Prima křivky v Branickém... číst dále >

Nedomazlené děti mohou mít psychické potíže celý život

Schopnost navázat vztah se lidé učí od samého narození. Ukazuje se, že citová... číst dále >


Reklama