Dominantní chování hlavně v MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sophije
Stálice 75 příspěvků 06.11.18 08:48
Dominantní chování hlavně v MŠ

Zdravím vás milé maminky, prosím o radu. Mám dceru 5,5 roku. Je velice bystrá, šikovná, učenlivá, hravá, kamarádská řekla bych, že je šikovné dítě, ale bohužel je trošku dominantní a ráda má věci pod palcem (možná bych i řekla celá maminka).
Jenže to je ve školce ten kámen úrazu. Letos dostaly děti obě učitelky nové, které jsou řekla bych hned po škole, dětičky ještě moc neznají a mojí dceru hned v prvních 3 týdnech školky označily jako šikanátorku. Nejprve jsem z toho byla hodně špatná a 2 dny probrečela. Že prý si jedna maminka stěžovala, protože holčička jí chodí domů s tím že naše dcera jí vyhazuje z jejich holčičí party a nechce se s ní bavit, říká jí že vypadá jak kluk atd. Nejprve jsem z toho byla hotová a přemýšlela jak na dceru, abych ji změnila. Poté jsem problém řešila s psycholožkou, která mi dala trošku jiný pohled na situaci, že děti jsou bezprostředně upřímné. A že moje dcera bude víc než upřímná po mě. Že s těmi dětmi nejsme v té školce a nemůžeme vědět co mezi nimi přesně probíhá. Což mě trochu uklidnilo a s dcerou jsem to řešila místo řevu v klidu a domluvou (za což jsem i já byla ráda ptž jsem těhotná a rozčilování mi nepomáhá :)
Každopádně dcera se přiznala, že se k holčičce nechová moc pěkně za což jsem byla ráda, že nezapírá a nelže, s jejím tátou jsme ji domluvili, vypadalo to, že vše pomohlo.
Jenže potom jsem si já začala všímat ve školce jak holčička úplně otočila (dcera se jí za vše totiž omluvila), asi se dostala na kobylku a začala komandovat mojí dceru, byla na ni víc než ostrá a rozkazovačná. Když už to bylo po několikáté ptala jsem se doma dcery zda se k ní kamarádka takhle chová. Ona mi odpověděla, že je to v pohodě. Tak jsem ji pouze řekla, že jestli se k ni bude chovat (ta kamarádka) ošklivě, aby si to ale nenechala líbit a řekla jí, ať toho nechá že se jí (mé dceři) to chování nelíbí.
Bohužel dcera si to asi přebrala po svém a jsme asi tam kde jsme byli. Maminka holčičky mi psala, že má dcera opět šikanuje její. Dělá ve školce party, posmívá se s něčím, a všemu tam velí a navádí ostatní děti:(
Už jsem se tentokrát nenechala rozházet a napsala jsem jí jak se její dcera chová k mé, a že si myslím, že holky se prostě hádají a mají mezi sebou dětské šarvátky. Vadí mi, že její dcera na moji doma žaluje asi jen když není ve školce po jejím.(je to jen můj názor a moje domněnka). Myslím si že by si to holky měly vyřešit v rámci školky mezi sebou, co si o tom myslíte vy?
Hlavně s jinými dětmi problémy nejsou (nebo jestli jsou asi si to vyřídí děti rovnou ve školce).Jsme docela velká rodina kde je spousta dětí a dcera si vždy moc pěkně hraje, děti miluje a je kolektivní typ, má i spoustu kamarádu mimo školku.A když jsme s mladšími dětmi tak jsem na ni vždy pyšná protože je ochranitelská a pečovatelská (díky tomu si myslím, že bude i skvěla starší sestra),prostě jsem u ní nikdy nezpozorovala ty věci,které o ní tvrdí maminka holčičky. Jak už jsem psala výše je dominantní a rozhodně není dítě ,které zůstává sedět v koutě,ale na tom zase není nic špatného přece.
Je má dcera opravdu tak špatná a šikanátorka? Děkuji za rady a typy.
PS: doufám, že jsem to napsala srozumitelně a čitelně

Příspěvek upraven 06.11.18 v 08:55

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25247 příspěvků 06.11.18 08:52

Ne, nemyslím, že by si to měly holky vyřešit samy. Od toho je tam učitelka, aby sledovala atmosféru v kolektivu. A podle toho, co píšeš, je opravdu tvoje dcera typ, který šikanuje ostatní, tak s tím něco dělej a neomlouvej ji pořád.

sophije
Stálice 75 příspěvků 06.11.18 08:57

@jenny.fields proč s ostatními dětmi problémy nejsou? a nikdy ve školce problémy nebyly? dcera je předškolák, tudíž do školky už nějákou dobu chodí a nikdy žádný problém nebyl. Ano učitelky vždy říkaly, že dcera je živá a hodně upovídaná,ale že ví jak na ni a nemají s ní problém.Dokonce ji měly jako oblíbenkyni ve třídě a přijdou nové učitelky a hned je tam tento problém?

Příspěvek upraven 06.11.18 v 09:02

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 06.11.18 09:01

Hele, vymazala bych si druhou „madku“ z mobilu a nechala holčičky, ať si to mezi sebou vyřeší. Nebo dceři řekni, ať si jí nevšímá. Učitelky bych se ptala, jak to vidí. Co holky dělají. Jestli je to opravdu na žalování mamince.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42765 příspěvků 06.11.18 09:02

@sophije moc do toho zasahujes Ty, mela by v prvni rade zasahovat ucitelka, kdyz Ty tam nejses. A ano, deti nas kopiruji. Ty jsi do toho zasahla, tak se chova, jak jsi ji poradila

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25247 příspěvků 06.11.18 09:03
@sophije píše:
@jenny.fields proč s ostatními dětmi problémy nejsou? a nikdy ve školce problémy nebyly? dcera je předškolák, tudíž do školky už nějákou dobu chodí a nikdy žádný problém nebyl.

No a co?
Teď očividně jsou.
Píšeš:
Že prý si jedna maminka stěžovala, protože holčička jí chodí domů s tím že naše dcera jí vyhazuje z jejich holčičí party a nechce se s ní bavit, říká jí že vypadá jak klukatd.

Poté jsem problém řešila s psycholožkou, která mi dala trošku jiný pohled na situaci, že děti jsou bezprostředně upřímné. A že moje dcera bude víc než upřímná po mě. Že s těmi dětmi nejsme v té školce a nemůžeme vědět co mezi nimi přesně probíhá.

Každopádně dcera se přiznala, že se k holčičce nechová moc pěkně za což jsem byla ráda, že nezapírá a nelže , s jejím tátou jsme ji domluvili, vypadalo to, že vše pomohlo.

Takže tady hned dvakrát očividně dceru omlouváš, že je v pořádku, že se tahle chová :nevim: :nevim: Protože ty jsi stejná.

Nemyslím, že by si 5-6 leté děti měly samy řešit šikanu ve školce.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 06.11.18 09:05

A sejít se s učitelkama a případně ředitelkou?

sophije
Stálice 75 příspěvků 06.11.18 09:06

@Russet s učitelkou jsme to samozřejmě řešily, řekla nám že si nemyslí, že je naše dcera zlá, ale že jí pořádně nezná . Za tu chvilku co je ve školce (učitelka) tak si všimla, že je dcera dominantní a ráda je vůdčí typ ,ale že na tom není nic špatného.Ale že to s náma řešit musí když už si maminka stěžovala a pak nám nakonec řekla, že o té mamince ví, že vše ráda zveličuje. Každopádně jsem to stějně chtěla řešit proto jsem kontaktovala maminku té holčičky.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42765 příspěvků 06.11.18 09:06

Aha, docitam, tak to by mi vadilo, ze pise matka Tobe. Bych ji napsala, at se to resi ve skolce s ucitelkou, ze Ty tam nejses. Prijde mi spise ujete, ze to pise ona To be

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42765 příspěvků 06.11.18 09:09

@sophije aha, kontaktujete se vzajemne. Dle me chyba. Proste resit pres ucitelku. Nase ma prehled a vi, ze ve tride jsou 3 dominantni holcicky a pak jedna moje. Proste to tak byva, nekdo je vudci typ. Nikdo ale nikoho nesikanuje. Obcas dcera prijde se skrabancem, ale to prehlizim, sem tam se to stane. Treba by z toho druha matka delala aferu

kommba
Nováček 2 příspěvky 06.11.18 09:10
neřešit

Děvčata, takovou prkotinu neřešit, nepsat jiným rodičům, ono si to sedne. A jednou se tomu, věřte-nevěřte zasmějete
 kommba

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 06.11.18 09:10
@blumen píše:
Aha, docitam, tak to by mi vadilo, ze pise matka Tobe. Bych ji napsala, at se to resi ve skolce s ucitelkou, ze Ty tam nejses. Prijde mi spise ujete, ze to pise ona To be

Mně taky. Jsem ráda, že za mého dětství nebyly mobily. Naše holčičí rozpory jsme si řešily po svém.

sophije
Stálice 75 příspěvků 06.11.18 09:11

@jenny.fields co to tady povídáš prosím tě??!!! Kdybych ji omlouvala tak to neřeším s učitelkama a holčičky matkou a nedomlouvali bychom snad i dceři…A kdybych to omlouvala tak to tady veřejně neřeším a neptám se na pohled nezačleněných osob. Nechala bych to být a myslela si , že druhá maminka je kráva , že mé dítě takové není. Jen jsem chtěla napsat i dobré stránky mé dcery, tak se uklidni laskavě.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8461 příspěvků 06.11.18 09:11

Kdybyste nechaly holky na pokoji, tak by si to vyřešily samy. Max. s pomocí učitelky. Takhle musí mít v hlavě totální guláš co teda mají nebo nemají dělat.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42765 příspěvků 06.11.18 09:13
@Russet píše:
Mně taky. Jsem ráda, že za mého dětství nebyly mobily. Naše holčičí rozpory jsme si řešily po svém.

Taky jsem rada.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >