Domov jak ze škatulky

Anonymní
16.3.21 11:22

Domov jak ze škatulky

Ahoj ženy. Jak doma udrzujete hygienicky cisty domov v covid dobe? Máme velký nový dům. Jsem s postizenou dcerou doma a tak je u nás hygiena dost dulezita, bohuzel mi to asi prerostlo pres hlavu. Uklizim denně. Ale abych mela čistou domácnost vyzaduji i dezinfekci mobilu, vyslekani obleceni v předsíni, kdo jde ven se pak osprchuje. Co prijde z venku se musi umyt…kdyz to nekdo nedodrží mam paniku a vse začnu desinfikovat z obavy bacilu :( mame doma jak z katalogu o bydleni, neni to snadné velký dum uklidit a tak mi vadi kdyz mi nekdo nici muj system…Vim ze nekdo bude kritizovat, ale ja takova moc na uklid zacala být proste postupem casu, cim vsim jsem si prošla a je to takova moje obrana a zazemi - mit cisty domov… diky dodrzovani staci vytrit 1-2× tydne parnim mopem, denně vysavam a uklizim běžné věci…nevim jestli se mám měnit ja nebo lide kolem me 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7579
16.3.21 11:24

Tak záleží jak často někdo chodí ven a zpět a kam chodí. Je úplný nesmysl, když jste celý týden sami doma, tak každý den všechno desinfikovat. To má efekt přesně opačný, zvlášť pro děti. Každopádně tohle je dáááááleko za nějakou rozumnou hranicí. Řešil bych to jako svůj problém s odborníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
16.3.21 11:29

Ty sama musíš vědět, jak moc přílišná hygiena je u vás potřeba. Pochopila jsem to tak, že dcera je postižená, ale nehrozí jí nějak větší nebezpečí než někomu jinému (rozuměj, chvíli jsem pracovala v jedné organizaci pomáhající onkologickým malým pacientům a ti v jistých fázích musely mít doma opravdu sterilní prostředí - tam chápu i to sprchování, ale předpokládám, že takový situace u vás není).
Zeptám se tě jinak, myslíš si, že dokonale čisté až sterilní prostředí ti zajistí zdraví? Není to spíše naopak? Jsme také hodně čistotná, ale co se týče dítěte, razím teorii, že i jistá odolnost je třeba.
Mobil dezinfikuji také, ten je za mě velkým nosičem bakterií, ale ten zbytek mi přijde že přeháníš.
Napsala bych, dělej si to jak chceš, ale vzhledem k tomu, že zakládáš diskusi, tak očividně i ty nad tím přemýšlíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16300
16.3.21 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj ženy. Jak doma udrzujete hygienicky cisty domov v covid dobe? Máme velký nový dům. Jsem s postizenou dcerou doma a tak je u nás hygiena dost dulezita, bohuzel mi to asi prerostlo pres hlavu. Uklizim denně. Ale abych mela čistou domácnost vyzaduji i dezinfekci mobilu, vyslekani obleceni v předsíni, kdo jde ven se pak osprchuje. Co prijde z venku se musi umyt…kdyz to nekdo nedodrží mam paniku a vse začnu desinfikovat z obavy bacilu :( mame doma jak z katalogu o bydleni, neni to snadné velký dum uklidit a tak mi vadi kdyz mi nekdo nici muj system…Vim ze nekdo bude kritizovat, ale ja takova moc na uklid zacala být proste postupem casu, cim vsim jsem si prošla a je to takova moje obrana a zazemi - mit cisty domov… diky dodrzovani staci vytrit 1-2× tydne parnim mopem, denně vysavam a uklizim běžné věci…nevim jestli se mám měnit ja nebo lide kolem me 8o

Lidi kolem Tebe se měnit nebudou, to je předem prohraný boj.

Pokud Ti to tak vyhovuje, dělej si věci po svém a uklízej třeba celý den :nevim: Problémem, který bys měla řešit, se to stane ve chvíli, kdy Tě to začne omezovat v běžném životě nebo hůř, kdy tento svůj systém začneš na sílu vnucovat i ostatním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16066
16.3.21 11:30

Popisuješ to dobře - je to tvoje obrana a vyvinulo se to postupně, jak se zhoršovala situace.

Jenže ona ti ta obrana začníná přerůstat přes hlavu, protože to je jen rituální zaplašení úzkosti, které nefunguje dosttečně, že? Protože přesně tak jak to popisuje vzniká obsedantně kompulzivní porucha a teda něco mi říká, že by tvoje dcera byla výrazně raději, kdyby si trávila čas s ní a ne manickým šúrováním.

Až to budeš chtít začít řešit konstruktivně, tak si potřebuješ přiznat, že úzkost tě skrze ony obrany začala ovládat a že to není dobrá cesta a že je potřeba najít jiné cesty, jak úzkost a nároky života zvládat. od toho je psychoterapie.

Když ti úzskot začne narušovat i zdraví, spánek, schopnost se radovat a podobně, bývá potřeba to řešit léky.

Pro začátek doporučuju mrknout se sem a porozumět otmu jak úzkost funguje.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Jinak lidi kolem sebe nezměníš, zejména pokud jaksi své úzkosti zvládají snáze a nemají potřebu přehnaného uklízení.

A ty nejsi svoje úzkost. Pokud začneš měnit přístup ke svému strachu a úzskoti a začneš dělat věci jinak, než že je jen bdueš poslouchat, tak se naopak vrátíš sama k soě a budeš mít nad svým životem daleko větší kontrolu než teď, kdy tě panika nutí k tomu, abys šůrovala a omezuje tě to a minimálně to nejspíš působí konfklity s partnerem, že?

Příspěvek upraven 16.03.21 v 11:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20333
16.3.21 11:31

Je důležité potkávat se s bakteriemi a viry. Doma nepoužívám kromě mýdla na ruce nic ničivého bakterie ( tedy mýdlo antibakterialni) oblečení nesvlekame v předsíni kromě bundy. Sprchujeme se večer, po návratu z venku jen ruce. Nyní tedy máme v autě anticovid na ruce když jdeme do obchodu.
Za mě tedy prehanis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
16.3.21 11:32

Nic nedesinfikuji. Jen když odchazim z obchodu tak strčím ruce pod ty desinfekcni boxy. Doma si pak umyju ruce a to je tak vše. Ale ze své zkušenosti z okoli ti můžu říct, že podobný lidi jako jsi ty, co všechno strašně hrotili tak covid chytli a my co to nějak extra neřesime tak zatim nic (ťuk ťuk)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
16.3.21 11:40

Každému, co mu vyhovuje :nevim: ale za mě jsi blázen :lol: Já nedezinfikuju nic, doma uklízím pořád stejně korona nekorona (fakt to tam není jako ze škatulky - mám kombo velký dům, zahrada, dvě děti, pes a můj prac. poměr - takže bordel vlastně nonstop :lol: ). Zdraví jsme dá se říct jak řípy (děti nemarodí skoro vůbec, já covid už prodělala ale s mírným průběhem a z rodiny to ode mě nikdo nechytl.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12924
16.3.21 11:41

Nezlob se, ja mam taky rada uklizeno, ale z tohohle budete akorat nemocny a chytnete kde co. Pze sterilni prostredi patri na sal, ne domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25986
16.3.21 11:44

Nic takového nedělám a uklizeno doma máme normálně. Spíš by sis měla uvědomit, že některé věci či vyžaduješ a děláš jsou úplně zbytečný a hlavně tím otravuješ život svoji rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5975
16.3.21 11:48

Podle mě jsi cvok, já uklízí pořád stejně covid ne covid, ruce jsme si po příchodu z venku myly vždycky. Dezinfekci na ruce použiju v obchode, jinak ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 12:06

Myslím, že máš psychicky problém. :nevim: Mám podobný případ v rodině a nevím, jestli je to náhoda, ale děti jsou v jednom kuse na hromadě. Mamka teda dělá to co ty, plus drhne celý barák domestosem. Je třeba bacilu kvůli imunitě. :nevim: Anonym z důvodu rodiny ;)

• Citovat
  • Nahlásit
16.3.21 12:12

Tak jsem se tak rozhlédla po tom našem domečku, kde bydlíme s 2 psy a kočkou, plus s koněm venku… mno :lol:
Asi bych se hodně zamyslela, co mě nutí to takto přehánět. Podle toho co píšeš, si totiž uvedomujes, že je toho příliš a že to není standard. Žila jsi jako dítě ve sterilnim prostředí? Byl někdo ve tvém okolí vážně nemocný, nebo třeba jen velmi často? Něco za tím bude. To, že to není zdravé, tu už zaznělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
16.3.21 12:18

Ja nic nedesinfikuju, jen si desinfikujeme ruce, kdyz prijdeme domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
16.3.21 12:22

Hmmm tak nikdo nevíme, co je tvé dcerce, takže chapu, ze se snažíš ji ochránit a ze ti uklid dává cítit jistotu i vzhledem k jejímu zdraví a věcem s tím spojeným i vzhledem k aktuální situaci. Musí to pro tebe byt skutečně náročné, tak držím palce.

A samozřejmě te někde v koutku duše obdivuji, jak to zvladas, protože já uklízet proste nestiham a to mám děti zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat