Donošené, přesto malé miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 14:30

Donošené, přesto malé miminko

Ahoj, chci se zeptat, jestli jste to tak některá neměla také. Jsem 39 tt, termín mám za nějakých 12 dní. Kromě toho, že mi na prvním screeningu vyšlo riziko preeklampsie a užívala jsem tedy preventivně Anopyrin bylo během těhotenství vše ok. Poslední dvě kontroly prcek moc neroste, vidím to i podle břicha, že ho mám už víc, jak měsíc pořád stejné. Odhad ze dneška dle utz jsou necelá 2,5 kg. Vím, že je to jen odhad, ale před 14 dny to bylo jen o 100g méně…Měla jste to tak některá taky? Doufám, že je prcek v pohodě a nebude prostě jen žádnej obr :D, doktorka to zatím nijak neřeší, že uvidíme na další kontrole :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
21.10.21 14:34

40+5 se dcera narodila s váhou 2850g. Je to jen odhad, může to být i o půl kg jinak. Ke konci se to i špatně měří jak je dítě velký. Žádný stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27050
21.10.21 14:40

Mám dvě takto zakrslé děti. Zakrslé jsou stále. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
21.10.21 14:43

Pokud ti doposud dite rostlo bez problemu, vůbec bych to nebrala vazne. Odhady ke konci jsou vysoce nepresne a chce to opravdu velice zkuseneho a dobrého lekare, aby k něčemu byl. Zive mam v paměti, jak jsem sebou malem sekla v ordinaci, kdyz mi doktor v nemocnici rekl, ze dite bude mit po porodu problemy, ze bude mit kolem dvou kilo. Kdyz jsem mu rekla, ze tyden zpet ho ve stejne nemocnici odhadla lekarka na 3 kila, neveril mi. Ukazala jsem mu zpravu, na tu se jen usklibl a rekl, at se pripravim, ze vic nez 2500 g to nebude v zadnem pripade.
No, syn se narodil o tyden pozdeji 3200 :roll: Takze drahy pan doktor se spletl o kilogram. Kdyby to nebyl vul, co me strasil a vubec nepřipouštel, ze by se mohl plést, clovek by mavnul rukou. Takze bych byla rada, ze to neresi, pravděpodobne si na rozdil od toho blbecka meho uvedomuje, ze v tomto stadiu jsou ty odhady s pomerne velkym rozptylem chybovosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 14:50

Děkuju holky :srdce:. Taky si myslím, že nakonec třeba tak malej nebude. Dokud jsem nechodila do porodnice, ale ke svojí doktorce, tak pořád říkala, že je úplně tabulkový :nevim:. zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
2179
21.10.21 14:54

Já se narodila v termínu a měla jsem 2.1 kilo. :) A i kluky mám menší, narozené v termínu (2770 a 2810 gramů). Navíc, odhad váhy je opravdu jen odhad. Byla bych v klidu :) Já jsem taky v 39 tt., odhad má malé 3 kila, ale i doktor mi říkal, že to může být cca. 200 gramů, i více, nahoru i dolů, že je to pouze odhad. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17432
21.10.21 14:55
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli jste to tak některá neměla také. Jsem 39 tt, termín mám za nějakých 12 dní. Kromě toho, že mi na prvním screeningu vyšlo riziko preeklampsie a užívala jsem tedy preventivně Anopyrin bylo během těhotenství vše ok. Poslední dvě kontroly prcek moc neroste, vidím to i podle břicha, že ho mám už víc, jak měsíc pořád stejné. Odhad ze dneška dle utz jsou necelá 2,5 kg. Vím, že je to jen odhad, ale před 14 dny to bylo jen o 100g méně…Měla jste to tak některá taky? Doufám, že je prcek v pohodě a nebude prostě jen žádnej obr :D, doktorka to zatím nijak neřeší, že uvidíme na další kontrole :nevim:.

Ahojky, taky jsem to mela 38.tt mel synek 2600.g a to jsem mela tehotenskou cukrovku :oops: brala cele těhotenství antibiotika zjistili me i Toxoplatmozu :oops:.rodila jsem v 39.tt+4. ;) A maly mel 2750.g takze tak akorat miminko, lepsi jak rodit větší mimco. Porod jsem mela uzasny, a velmi rychli ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
21.10.21 14:58

Moje dcera 2640g v 39+3. Nemusi mit kazdy dite 5kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
21.10.21 15:26

Starší dcera byla dle odhadů malinká. Přenášela jsem dva týdny a narodila se s váhou 3080g. Teď je o hlavu větší než spolužáci.
Je to jen odhad, může tam lítat až 500g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
21.10.21 15:28

Bud v klidu :kytka:
Pri prevedeni na poradny v porodnici se taky vylekali, ze moc male dite, delal se detailni UZ, kde tedy vyslo miminko na spodnejsich percentilech. Narodila se 41+3 s vahou 2870g. Byla pidi, ale i prvorozena mela po vyvolani, to byl myslim 42+0, vahu cca 2800g. Obe dcery naprosto v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70184
21.10.21 15:28

Obe deti mely donosene necela 3 kila, syn 45 cm pri porodu, holt je mensi doted, po mne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15935
21.10.21 15:30

Dcera 2,7 kg, drobnejsi je porad.
Zato nejmladsi jim odhad o pul kila presvihla, jesteze se to nevedelo dopredu :D.
Nemuzou byt vsechna mimina stejna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6489
21.10.21 15:40

Dcera měla jako nedonošená v 37TT 2,3 kg a dnes ve 12 má 160cm a 60kg - kus baby.. druhá je drobnější, vážila chuďátko 1,2kg a oproti svému dvojčeti má 155 cm a 45kg a to není vůbec nejmenší ze třídy ;).. takže kliiid, přes-dvoukiláci jsou celkem v pohodě a doženou to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7390
21.10.21 16:08

Obe deti mam v terminu a jedno melo 2,69 a druhe 2,75. Bud v klidu ;). Nemusi byt kazdy dite 4 kilove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10290
21.10.21 17:57

Nikdo mi nikdy váhu dítěte nekontroloval, moje dr. dřív neměla utz a velikost břicha jsem nějak podrobně nesledovala. Syn se narodil v 39.tt a měl 2900g, byl maličký, ale já jsem byla taky jako miminko malá. Drobný je stále, už je mu 11 :lol:.

Ty odhady nejsou přesné, takže se tím nijak netrap, rozhodně nikdo nepozná, jestli dítě přibralo nebo ubralo 100g. Až se narodí, tak uvidíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat