Dopis ze zahraničí - mám zaplatit pokutu za parkování

Anonymní
6.1.21 06:21

Dopis ze zahraničí - někdo chce penize

Dobre ráno.
Prosim anonym…jsem v šoku. Včera na me jmeno přišel dopis z Chorvatska z Puly, je tam fotka mého auta, které již nemám(je prodané), že mam zaplatit pokutu za parkování 198 eur z roku 2010!!!.
Nikdy za děly život jsem v Pule nebyla, a už vůbec ne tímto autem a v roce 2010 jsem ho ani neměla 8o manžel mi ho koupil v roce 2015 k porodu syna.
Vyhrožují, že pokud částka nebude Uhrazena, zahájí exekuční řízení.
Nejradši bych to pokročila a vyhodila, zřejmě jde o podvod.
To auto mohlo být vyfoceno klidně tady na parkovišti, nic z té fotky poznat nejde.
Prosim, co dělat? Máme se obrátit na policii? Můžu ten dopis vyfotit, kdyby byl někdo ochotný mi poradit :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.1.21 06:25

Je tam i nějaký telefon, kam volat (český) na který se ovšem dovolat nejde. Potom jméno nějakého advokáta z HR a společnosti, kterou jsme googlili a nic jsme se nedozvěděli. Bude to policie vůbec řešit, pokud se nejedná o trestný čin nad 10 tis?

• Citovat
  • Nahlásit
24965
6.1.21 06:37

Obratila bych se na ministerstvo zahranici. Nedavno jsem cetla o necem podobnem, nebylo to tak stare, jiny stat. Ten člověk tam nikdy bebyl, ministerstvo to proverilo a reklo, ze pokuta je prava (nebyla tam fotka, jen znacka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14764
6.1.21 06:41

@vokishka jj byla reportáž v černých ovcich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 06:47

@vokishka jako že to byla pravda? Ale když jsem to auto v roce 2010 neměla a ani tam nebyla? To mam někomu zaplatit? Někam se samozřejmě obrátím, toto přeci nemůže někomu procházet a obohacovat se podvodama :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
12914
6.1.21 06:52
@Anonymní píše:
Dobre ráno.
Prosim anonym…jsem v šoku. Včera na me jmeno přišel dopis z Chorvatska z Puly, je tam fotka mého auta, které již nemám(je prodané), že mam zaplatit pokutu za parkování 198 eur z roku 2010!!!.
Nikdy za děly život jsem v Pule nebyla, a už vůbec ne tímto autem a v roce 2010 jsem ho ani neměla 8o manžel mi ho koupil v roce 2015 k porodu syna.
Vyhrožují, že pokud částka nebude Uhrazena, zahájí exekuční řízení.
Nejradši bych to pokročila a vyhodila, zřejmě jde o podvod.
To auto mohlo být vyfoceno klidně tady na parkovišti, nic z té fotky poznat nejde.
Prosim, co dělat? Máme se obrátit na policii? Můžu ten dopis vyfotit, kdyby byl někdo ochotný mi poradit :(

Ja bych na to pisemne odpovedela, ze jsem vlastnikem byla v obdobi od - do. Pokud mas nekde treba kopii velkeho TP, pak ji muzes prilozit s tim, ze v roce 2010 byl vlastnikem pan XY. Jinak sdelit, ze nevis, kdo byl vlastnikem v roce 2010.
Nereagovat by mohlo prinest zbytecne komplikace :?
A policii s tim neotravuj. Ti s tim nemaji nic spolecneho :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 06:57

@cecetka ano to dnes uděláme, to bylo první, co nás napadlo. Jenže se obávám, že to nemusí stačit. Kopii TP a vše ostatní k autu mame

• Citovat
  • Nahlásit
12914
6.1.21 07:01
@Anonymní píše:
@cecetka ano to dnes uděláme, to bylo první, co nás napadlo. Jenže se obávám, že to nemusí stačit. Kopii TP a vše ostatní k autu mame

Ale momentalne nic vic udelat nemuzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9489
6.1.21 07:05

A nemůžeš to vyfotit, mě by zajímalo, jak to vypadá 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
6.1.21 07:14

A je na tom nejake razitko? V jake obalce to prislo? Melo by to byt snad z nejakeho uradu, ne? Pokud ano, zkusila bych kontaktovat ten, nejen cislo v dopise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 07:15

@Tarinka ano, má to ví c stránek, vyfotím to nejdůležitější. Každá stránka má taky jiný rok, jednou 2017, 2010 a 2020.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 07:18

@Kosopemi má razitko. Je TM jen email nějaké jiné společnosti, než odkud to přišlo a číslo, na které se nelze dovolat. Zkusím to ještě dnes.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 07:21

Píšou tam, že kontakt výhradně na to čísloa email, žádný jiný kontakt tam není. Jinak asi napsat to. U advokatovi, nebo komu, má tam plnou moc, že jich zastupuje on. Ale email ani tel tam není

• Citovat
  • Nahlásit
1298
6.1.21 07:25

Napsala bych tedy na ten email minimalne cestne prohlaseni, ze v te dobe jsi nebyla vlastnikem vozidla, a ze to popr. muzes dolozit. Pisemne je to dohledatelnejsi, nez jen zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
6.1.21 08:27

Na google mapách je daný objekt stará odrbaná budova.

Také jsem něco viděla jak psala @vokishka, ale nebylo to tam vydané od policie? Nepamatuji se.

Jak to přišlo? Dopručeně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat