Doplacení rodičovského příspěvku a registrace na UP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
miriskaw
Kelišová 6371 příspěvků 09.04.19 10:05
Doplacení rodičovského příspěvku a registrace na UP

Hezký den,
potřebovala bych malou radu prosím. :)

Jsem s dcerou na 4lete rodičovské dovolené. Dcera bude mít 4roky 18.6 2019
Dnes mi přišel dopis z úřadu práce, že mi bude jednorázově doplacen zbytek rodičovského příspěvku. Tudíž nedostanu 3800, - ale 7200kc.

A teď má otázka. Kdy se mám jít registrovat na úřad práce? (Končí mi rodičovská až v den dovršení 4let malé, nebo už teď když mi vyplatili zbytek peněz???)

Moc děkuji za pomoc a radu

Reakce:
Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 09.04.19 10:25

Vy na žádné rodičovské dovolené nejste, ta je max. do 3 let věku dítěte a musíte být v pracovním poměru. Na ÚP se můžete (ale nemusíte) hlásit, kdy chcete - jen nemůžete být v pracovní neschopnosti. Skončením RP musíte řešit zdravotní pojištění, buď budete na ÚP (musíte se alespoň tvářit, že chcete pracovat) nebo se přihlásíte jako osoba pečující o dítě do 7 let nebo si ho platit.

Cenarius
Kecalka 112 příspěvků 09.04.19 17:34

Takze po 18.6. Muzete jit na UP nebo na ZP a nebo nikam a zdravotni si platit sama. Volil bych tu zdravotni poj. UP vas bude posilat do prace.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30360 příspěvků 09.04.19 17:44

na co ÚP? Tak snad půjdu pracovat, ne?

Lendeš
Kelišová 6155 příspěvků 09.04.19 17:58
@Cenarius píše:
Takze po 18.6. Muzete jit na UP nebo na ZP a nebo nikam a zdravotni si platit sama. Volil bych tu zdravotni poj. UP vas bude posilat do prace.

Proč po 18. 6.? To datum není vůbec směrodatné. Na žádné rodičovské dovolené do 4 let zakladatelka není. Jen pobírá rodičovský příspěvek a ten jí končí dříve, nicméně na ÚP se jde registrovat i při pobírání rodičáku.

@miriskaw Jestli ta zvýšená částka má přijít za duben (tzn. v květnu), tak příjemcem rodičovského příspěvku i z hlediska zdravotního pojištění jsi do 30. 4. Od května je potřeba řešit zdravotní pojištění jinak.

miriskaw
Kelišová 6371 příspěvků 10.04.19 10:12

@Burj Chalifa :roll: Dotaz zněl jinak :lol:

miriskaw
Kelišová 6371 příspěvků 10.04.19 10:13

Jinak všem díky za info. Už přesně vím jak a co. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama