Doplatek na bydlení hmotná nouze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 16:52
Doplatek na bydlení hmotná nouze

Dobrý den, zůstala sem sama na tři děti mám nárok na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení? Chlap nás opustil rok po té co sme vzali baracek pronájem náklady v Praze na bydlení máme 20 tisíc rovných. Rodina mi pomáhá ale nepůjde to tak pořád tak se chci zeptat je jedno jestli to je být nebo barák pronájem. Děkuji a kolik asi tak plus mínus bych měla mít. Nemám ani alimenty nic vše sem teď podala soudně.

Reakce:
Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 07.06.19 16:54

Záleží na tvých příjmech, na internetu jsou kalkulačky, kde ti to spočítají. Ale na prvním místě mají vyživovací povinnost oba rodiče, takže pokud nejsou ještě schválené alimenty, na některé příspěvky nárok mit nebudeš.

Pvln34
Kecalka 130 příspěvků 07.06.19 17:16

Úprimne dúfam ze žiaden príspevok na prenájom domu za 20tisic nedostaneš :nevim:
I s mojim platom si takove bydleni nedovolím (a radšej myslím na budúcnosť, uskromnim sa a šetrím)..
Možno by stalo za to, postaviť sa n vlastne nohy, požiadať o alimenty a nespoliehat sa na štát..

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 07.06.19 22:26

@Pvln34 Tak někde paní musí s dětmi bydlet. Nebo mají bydlet ""hotel" smrček?

Pvln34
Kecalka 130 příspěvků 07.06.19 23:52

@mamina2017 jasne, to chápu. Ale Nechce sa mi veriť tomu ze sa s 3 deťmi nedá v Prahe bývať lacnejšie, než v dome za 20k mesačne.. Chápem ze tak bývali doted, ale hold okolnosti sa zmenili, tak možno bude nutné presťahovať sa niekde, kde si pani nájom bude môcť dovoliť. Ja neviem, nepríde vám zvláštne doplácať niekomu na nájom 20k mesačne? Poznám toľko rodín co žijú v 2kk, len preto ze šetria každú kačku, a zvládajú to v pohode (a platia tržby nájom za vydelane peniaze, nie z dávok)..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 12:57

Myslím, že nemáte absolutní představu o tom, jak je bydlení v Praze drahé. Žila jsem s kamarádkou ve 2 plus 1 a na těch 20000 jsme se dostaly také a žádný luxus to teda nebyl. Věřte tomu, že 2kk pod 18 tisíc se vším všudy budete shánět jen těžko, pokud nemáte známé nebo někoho, kdo vám to pronajme za menší peníze.

Váš příspěvek
Reklama