Doplatek na bydlení samoživitelce Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 09:57
doplatek na bydleni samozivotelce Praha

Omlouvám se za anonymní otázku ale chci se zeptat, jsem v nepříjemné situaci, jsem těhotná a bydlím v Praze v pronájmu za 13 000kc a z mateřské / rodičovské a alimentu to proste neutáhnu. Garsonka tu stojí pres 10 000kc, já mam 2kk, z tohoto důvodu přemýšlím o adopci hned po porodu. Dají mi doplatek na bydleni třeba 7000kc?

Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení 2018: Přehledně a jasně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

terien
Echt Kelišová 8384 příspěvků 12.10.18 09:59

A co se odstěhovat z Prahy když na bydlení tam nemáš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 10:00

@terien nemam kam, na vesnici se vrátit nemůžu.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 12.10.18 10:01
@terien píše:
A co se odstěhovat z Prahy když na bydlení tam nemáš?

Tak to by musela hodně daleko, protože i bydlení ve SČ už je dost drahý. Navíc pokud má v Praze rodinu, tak je nesmysl se stěhovat. Mohli by jí pomoci s hlídáním a ona dřív do práce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49438 příspěvků 4 inzeráty 12.10.18 10:01
@Anonymní píše:

jak, nemám kam? Kamkoli přece, do pronájmu…
Na vesnici nemůžu - myslíš k tobě do rodné vesnice nebo do jakékoli vesnice?

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 12.10.18 10:01
@Anonymní píše:

Mužeš zkusit spolubydlení s jinou matkou.

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.10.18 10:04
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymní otázku ale chci se zeptat, jsem v nepříjemné situaci, jsem těhotná a bydlím v Praze v pronájmu za 13 000kc a z mateřské / rodičovské a alimentu to proste neutáhnu. Garsonka tu stojí pres 10 000kc, já mam 2kk, z tohoto důvodu přemýšlím o adopci hned po porodu. Dají mi doplatek na bydleni třeba 7000kc?

Najdi si garsonku, za těch cca 10 tis. se dají najít krásné i s poplatky. Pro jednotlivce s mimčem to v pohodě stačí. Přesuň se co nejdřív, abys mohla už teď začít odkládat nějaké peníze stranou, abys zvýšila úspory. Nemáš rodiče, kamarádky, sourozence, kteří by ti pomohli?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 10:05

@Lama Lama kamkoli, nechci se stehovat na čas a pak zase zpátky do prahy,mam tu práci.

terien
Echt Kelišová 8384 příspěvků 12.10.18 10:05
@Anonymní píše:

Hele je to tvoje věc, ale dát dítě k adopci jenom proto, že se nehodlám stěhovat do menšího a levnějšího bytu, to je teda silná káva. To jsi nevěděla dřív, že to neutáhneš? Všechno jde když se chce, nemusíš na vesnici, jsou okresní města kde mají sociální byty, je spousta organizací kde by ti pomohli, ale to bys musela zvednout zadek a něco pro to udělat. Ty nejsi schopná ani dojít na úřad a zeptat se tam jak koukám tak to je potom těžký. Každý kdo má do zadku díru musí bydlet v Praze, nejdražším městě v ČR a pak by nejradši podojil stát aby to bydlení zacvakal. Nechápu.

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.10.18 10:05
@Šarlota4 píše:
Tak to by musela hodně daleko, protože i bydlení ve SČ už je dost drahý. Navíc pokud má v Praze rodinu, tak je nesmysl se stěhovat. Mohli by jí pomoci s hlídáním a ona dřív do práce.

Souhlas…

cecetka
Kelišová 7444 příspěvků 12.10.18 10:06
@Anonymní píše:

Zalezi na tom, jak velke alimenty je schopen ti „oplodnitel“ davat. Narok mas na alimenty na dite i na sebe.
Nejlepe by ti informace poskytli primo na UP. Anebo v nejake obcanske poradne, kde se tim zabyvaji.

Dat dite k adopci je nevratny krok. Rozhodnuti, ktere uz nezmenis. Na OSPODu by ti mohli poradit i jinou cestu, treba docasne pestounske pece, pokud docasne nejsi schopna se o dite postarat. Jak uz bude vetsi, das ho do jesli, skolky, takze muzes pracovat a uzivit vas.

A co prarodice (z obou stran)? Nemuzou pomoct s peci o dite?

terien
Echt Kelišová 8384 příspěvků 12.10.18 10:07
@Šarlota4 píše:
Tak to by musela hodně daleko, protože i bydlení ve SČ už je dost drahý. Navíc pokud má v Praze rodinu, tak je nesmysl se stěhovat. Mohli by jí pomoci s hlídáním a ona dřív do práce.

Tak v první řadě požádám o pomoc právě tu rodinu, pokud nepomůžou tak mě u nich nic nedrží.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 10:09

@terien hahaha na urade jsem byla ale nemam v tomto byte trvale bydliště,to mam u rodičů se kterými se nestykam 200km daleko, a všechno spadá tam. Opravdu nejsem lina zvednout zadek a jít se zeptat. Nevěděla protože jsem bydlela s chlapem jenže odešel za jinou.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3375 příspěvků 12.10.18 10:09

Najdi si na netu kalkulačky na dávky hmotné nouze, příspěvek na bydlení ap. A jdi se poptat na sociálku.

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.10.18 10:09

@terien no a kam navrhuješ se přesunout? Středočeský kraj má ceny těhle pidi bytů velmi podobné. Na vesnici zas nejsou pidi byty, takže tam to taky není tak růžové. Nebo máš nápad na konkrétní nájem za 5 - 6 tis. i s poplatkama? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >