Doplatek na bydlení u rodinného příslušníka

Anonymní
4.6.17 13:51

Doplatek na bydlení u rodinného příslušníka

Dobrý den, bydlím v bytě 2kk s roční dcerou. Majitel bytu mi oznámil že mi neprodlouží nájemní smlouvu. Otcova manželka (né moje matka) mi pronajme byt v družstevním bytě 3+1. Jelikož je to družstevní byt nebudu mít nárok na příspěvek na bydlení ale na doplatek na bydlení. Moje otázka zní jestli splňuji podmínky na doplatek na bydlení když mi ho pronajme otcova manželka která nenese jeho příjmení a když se budu stěhovat z menšího bytu do většího? Předem děkuji za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8489
4.6.17 13:54

Nechápu, pronajme ti byt v rdužstevním bytě? No, pokud nemáš peníze na zaplacení tak se nastěhuj tam kde ti bude příjem stačit, proč by ti měl někdo platit za větší byt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 13:55

Neni pro doplatek podminka pobirat prispevek na bydleni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
4.6.17 14:03

Doplatek na bydleni je podpora v hmotne nouzi, ne jako prispevek na bydleni, ktery spada do statni socialni podpory.
Tudiz je pro lidi, kterym po zaplaceni bydleni nezbyva ani zivotni minimum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 14:03

No, bez nejakeho rypani, nebude socialka spis resit velikost bytu pro matku s rocnim ditetem? Protoze predpokladam, ze ti to pronajme za trzni najemne a ne jen za FO a inkaso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.17 14:07

@SarinkaSar1
Pokud je uzavřena podnájem smlouva (tedy majitel bytu byt pronajme nájemci a ten jej dále pronajímá formou podnájmu), pak nárok na příspěvek na bydlení opravdu nevzniká. V takovém případě může být nárok na jinou sociální dávky – doplatek na bydlení

Tohle jsem se dočetla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.17 14:14

@vonajebohyne
No nejspíš bude… nevím, právě proto se ptám.
Bydlíme v malém městě sehnat tu pronájem je docela těžké.
@VitaminC
Jsem na hmotné nouzi. Pobírám příspěvek na živobytí.

• Nahlásit
  • Citovat
4.6.17 14:18
@Anonymní píše:
@vonajebohyne
No nejspíš bude… nevím, právě proto se ptám.
Bydlíme v malém městě sehnat tu pronájem je docela těžké.

Aha, tak to asi bude vyhodnejsi nez komercni pronajem treba i mensiho bytu, pokud by ti to tedy prenechala jen za naklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.17 14:29

@vonajebohyne
No za stejnou cenu co platím v menším.
Ale na ten byt nemám nárok na příspěvek na bydlení protože je to družstevní byt a já budu mít podnájemní smlouvu. Musela bych být členem družstva a to je otcova manželka. Můžu mít nárok na doplatek na bydlení ale nevím jestli mi něco přispějí když mi byt pronajme rodinný příslušník.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama