Doplatek rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
topkiss
Kecalka 258 příspěvků 07.09.18 22:57
Doplatek rodičovského příspěvku

Ahojte,
do 22.8 jsem byla na rodicaku a od 23.8 jsem přešla na mateřskou. Rodičák mi stopli s tím, že až mi přijde první mateřská, tak si mam zažádat o doplatek rodičovského příspěvku do toho 23. Nevíte jak dlouho trvá než ten doplatek přijde? Přece jen mateřská za ten tejden nebude nic moc.
Snad jsem to napsala srozumitelně.
Děkuji za odpovědi :)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63600 příspěvků 3 inzeráty 08.09.18 05:14

@topkiss To nevim, ale kazdopadne musis odevzdat ten papir o vysi ppm.

topkiss
Kecalka 258 příspěvků 08.09.18 06:24

@j.a.n.i1
To vim. Ten už mam připravenej :) Čekám jen kdy ta mateřská vůbec příjde

Sofi13
Nováček 10 příspěvků 22.10.18 06:59

@topkiss jaak dlouho ste prosim cekala na doplatek? A zadat o nej muzu az kdyh prijde materska ne driv?

boska90
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 23.10.18 01:30

@topkiss zdravím, jak jste prosim dopadla, ja to ted uplne vypuatila z hlavy.
Mi bylo receno, ze rodicovsky prispevek se plati pouze za cely mesic, tak ted marne hledám. TP mam 31.12 a mam.nastoupit na materakou 6 az 8. Tydnu pred porodem. Tak premyslim co bude pro me vyhodnejsi. Ale jestli je ten doplatek, tak bude lepší tech 6 tydnu ne? Aspon budu ,,dele " na mateřské. Diky za odpověď

Lendeš
Kelišová 5584 příspěvků 23.10.18 07:58

@boska90 V měsíci kdy nastoupíš na další PPM a ještě nemáš dočerpaný rodičák, tak něco z rodičáku dostaneš v případě, že PPM za ten daný počet dní v měsíci bude nižší než rodičák, který pobíráš. Pak dostaneš zvolenou částku RP mínus vyplacenou PPM. A z toho pohledu je lepší nastoupit na PPM později. Ale je potřeba doložit to potvrzení z OSSZ o výši PPM, aby to mohli dopočítat.

boska90
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 23.10.18 08:18

@Lendeš diky moc, talze ten rodicak vyplati nejak zpětně, nevis jakto dlouho to pak trvá? Jde mi o to, ze dojizdim na socialku a pracak 80km, takze jestli to je zase honicka pak. Na dlouho, nebo by mi to vypocitali dopredu na Ossz. Pac s dvema detma to bude halo, takze bych se ba to radsi vyprcla

Lendeš
Kelišová 5584 příspěvků 23.10.18 08:27

@boska90 Můžeš to vyřídit poštou. Z OSSZ ti to potvrdí až to budou mít spočítané, takže záleží, kdy zaměstnavatel dodá podklady.

boska90
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 23.10.18 08:34

@Lendeš diiiiky moooc :hug: . A omlouvám se za ty paskvily, co jsem psala. Ale telefon mi pise nesmysly a ja mela jeste zalepeny oci, tak jsem to neopravovala. Az ted na to koukám. Tak i dekuju, ze jsi to po mně rozluštila :lol:

Sofi13
Nováček 10 příspěvků 21.11.18 08:30

@boska90
Dobry den, prosim jak dlouho trvalo nez vam ho doplatili? Cekam na podleni RP i s doplatlem za posledni 3 mesice

boska90
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 21.11.18 20:32

@Sofi13 dobry den. Ještě nevím. Budu cekat az v prosinci. Ale pani na pracaku mi rikala ze jeste ten mesic, ale pozdeji. Ale ja to resila dost dopredu

Barissa
Nováček 2 příspěvky 24.11.18 14:55
Rodičovský příspěvek

Zdravím, mám takový dotaz. Do prosince tohoto roku mám rodičovskou dovolenou. Jako že ještě celý prosinec mi běží. Když bych chtěla teď zažádat o prodloužení RD na 3 roky s tím že příspěvek bude 0Kč měsíčně,což je jasné když jsem vyčerpala,tak jde to takto? Máte s tím někdo zkušenost? Nechci jít hend na ÚP, ale chci být s malým doma. Četla jsem někde, že to takto snad jde. Tak se ptám ještě pro jistotu. Ale v pondělí si každopádně zajdu přímo na úřad zeptat. Díky moc za odpovědi. :-)

zrcadlo
Kelišová 6959 příspěvků 24.11.18 15:07

@Barissa Nechápu ten ÚP, když jsi na RD, tak máš zaměstnavatele, ne? Pak u něj můžeš požádat o prodloužení RD do tří let věku dítěte a on ti musí vyhovět, bez ohledu na to, že už máš vyčerpaný rodičovský příspěvek. Pokud zaměstnavatele nemáš a pouze bereš RP, tak nejnižší možná částka pobírání je tuším 50,–Kč, takže si včas poslední dávku rozložit do dalších měsíců. Jinak se po dobrání RP hlásíš na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě (platí za tebe zdravotní pojištění a nesmíš dát dítě do školky na celý den) nebo se hlásíš na ÚP (se všemi povinnostmi), nebo prostě jsi doma a platíš si ZP jako samoplátce.

Barissa
Nováček 2 příspěvky 24.11.18 20:57
Rodičovský příspěvek

zrcadlo : Pracovní poměr mi byl ukončen už v době těhotenství. Takže se do práce vrátit nemohu. Proto jsem psala ten ÚP. V pondělí zajdu na úřad a prodloužím si RD na 3roky s tím, že mi posílat noc nebudou, jelikož už budu mít teď v prosinci vyplaceny poslední rodicovsky příspěvek.

Díky za předešlou dpověď.

Lendeš
Kelišová 5584 příspěvků 24.11.18 21:04
@Barissa píše:
zrcadlo : Pracovní poměr mi byl ukončen už v době těhotenství. Takže se do práce vrátit nemohu. Proto jsem psala ten ÚP. V pondělí zajdu na úřad a prodloužím si RD na 3roky s tím, že mi posílat noc nebudou, jelikož už budu mít teď v prosinci vyplaceny poslední rodicovsky příspěvek.Díky za předešlou dpověď.

Rodičovská dovolená znamená jen volno v zaměstnání. Když nejsi zaměstnaná, nemůžeš být na RD. Na ÚP si lze prodloužit jen pobírání rodičovského příspěvku, když vyčerpáš příspěvek, přestáváš být příjemcem RP a musíš vyřešit zdravotní pojištění jak psala @zrcadlo Takže buď se nahlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě, nebo se registrovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání a oznámit to pojišťovně, nebo si platit zdravotní sama.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >