Doplatek rodičovského příspěvku od července 2021

355
1.6.21 21:56

Doplatek rodičovského příspěvku od července 2021

Četli jste článek ?
Jako za doplacení zbývající částky se zlobit nebudu, ale jsem zvědavá jak a jestli to vůbec bude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.6.21 22:08

Nám propadlo 250 tis. A to proto, že jsme adoptovali dva sourozence s věkovým rozdílem menším než 10 měsíců a přijali jsme je postupně. Psala jsem kvůli tomu Maláčové, na senát i senatorce v našem kraji. A víceméně, jsem dostala odpovědi, že se to projedná v senátu, ale už je k tomu spousta pozměňovacích návrhů. A že rodičovský příspěvek není příspěvek na dítě, ale částečná kompenzace matce, která nechodí do práce. Takže je vůbec otázka, jestli to schválí. Věřím, že pro některé rodiny to bude fajn, ale asi bych byla nerada, kdyby to někdo zneužíval a rodil jedno dítě za druhým

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 22:47

Pro mne bylo dovybrání rodičovského příspěvku rozhodujícím kritériem, kdy si pořídit další dítě. Vzhledem k tomu, že jsem na MD nastupovala z částečného úvazku, byla má měsíční částka nižší a doba pobírání delší.
S důvody uvedenými pro změnu čerpání RP se tedy ztotožňuji, ale na druhou stranu se „obávám“ snadného zneužití dávky. I proto se mi stále nechce věřit, že by změna prošla schválením.

• Citovat
  • Nahlásit
120
1.6.21 22:56

https://www.penize.cz/…z-neprijdete
Já o této informaci četla už na konci dubna jako o schválené, tak se teď v tom nějak ztrácím. Samotnou mě to zajímá. Mam to byt v platnost od 1.7. a my máme termín 30.6. :lol: Ale když o to přijdeme, tak přijdeme. Když jsme se snažili o druhé miminko o ničem takovém jsme neměli ani tušení. Ale samozřejmě tím, ze se nás to v podstatě týká, tak nás to také zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8493
2.6.21 05:57

@Jana84667 schválila to PS, 9.cervna to má na schůzi senát, tak se uvidí jestli a v jaké podobě to projde a jestli se to stihne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 09:09

Tohle by bylo super…zrovna řeším, že rodicak nestihnu vybrat i přes maximální navýšení..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:15

Nevíte prosím jestli už se hlasovalo a jak?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 11:16

Tak už čtu, že to má být dneska…no tak uvidíme :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 09:27
  • Citovat
  • Nahlásit
8493
10.6.21 18:29

Njn, tak to snad kolem toho přelomu června a července bude. Takže kdo rodí o prázdninách a dále a nestíhá vybrat, tak je v pohodě. Pokud splní podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2112
11.6.21 10:07

@Cenarius Nevíš náhodou, nějak to z textu nedokážu pochopit. Rodím 10.8., ale nastupují tento měsíc na mateřskou a budu pobírat PPM, vztahuje se to (v případě, že to schválí na 100%) i v tomto případě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8493
11.6.21 10:20

@alena1995 tohle jsem pochopil, že ten senát upravoval, když to teďka poslal zpět. Že se řeší datum narození ditete a platí to i v případě, že žena jde na PPM a nárok na rodicak ji zanikne už dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2112
11.6.21 10:23

@Cenarius Jo, tak jsem to pochopila nějak i já, ale nebyla jsem si jistá :lol: Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 12:44

@Cenarius A co když se dítě narodí třeba dva dny před tím než tento zákon nabyde platnost? Je to bez šance?

• Citovat
  • Nahlásit
8493
12.6.21 05:53
@Anonymní píše:
@Cenarius A co když se dítě narodí třeba dva dny před tím než tento zákon nabyde platnost? Je to bez šance?

No musíš to dítě ještě na dva dny zamáčknout dovnitř. Narodí se před, tak se jej to netýká. Ale jelikož to byla doba, kdy se o tomto zákonů ani nemluvilo, tak sis určitě vybraní RP potěšila nejlíp jak jsi mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat