Doplňkové penzijní spoření, předčasný výběr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NUMLOK
Nováček 3 příspěvky 07.03.19 14:57
Doplňkové penzijní spoření, předčasný výběr

Zdravím, mám doplňkové penzijní spoření od České spořitelny, na které sám spořím jen 100 kč měsíčně a zaměstnavatel doplácí 1150 kč měsíčně. Je mi pouze 24 tudíž pro mě samotné spoření do důchodu ještě není tak žhavé téma. Proto se chci zeptat jak je to se zrušením. Z komunikace s bankou jsem nepochopil nic, jen mě stále ženou na pobočku a po telefonu nechtějí nic říct. Spořím zatím pouze rok, proto by mě zajímalo jaké všechny poplatky jste platili a kolik vám strhli, pochopil jsem, že pokud jej vyberu dříve jak za 2 roky, tak nedostanu příspěvek zaměstnavatele… a po 2 letech mi strhnou jen 15% a zbytek dostanu… Což se stále vyplatí jako takový příjemný bonus. Předem říkám že do daní si to nedávám a státní podporu na spoření taky nemám, takže platit by jsem měl asi pouze poplatek a pripadně nejake ty %. Předem děkuji za vaše rady a zkušenosti.

Příspěvek upraven 19.04.19 v 15:01

Reakce:
Lucy75
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 07.03.19 16:03

Já dostala při zrušení i ty příspěvky zaměstnavatele - jen se zdanily (mínus 15%).. samozřejmě musí smlouva být dva roky aktivní a spořená..
o státní příspěvek a výnosy přijdeš úplně

ale ve tvém případě to vůbec neva (stejně to není za dva roky moc)
vyber to a založ si nové :mrgreen:
jako příspěvek na fajn dovolenou každé dva roky super :mrgreen:
tohle už řešilo dost lidí, kteří mají vysoké příspěvky od zaměstnavatelů a potřebovali/chtěli se k těm penězům dostat dřív jak v penzi

v práci pak jen nahlásíš nové číslo smlouvy (až si uděláš to nové spoření)…

každá penzijní společnost má u toho ještě určitou výpovědní lhůtu a třeba PS ČP to má tak, že když si desítku převedeš na novou smlouvu, tak nemusíš na výplatu těch peněz čekat tři měsíce, ale máš je hned…

NUMLOK
Nováček 3 příspěvky 07.03.19 17:48

Díky za odpověď :) , právě každé 2 roky příspěvek na dovču, nebo mobil :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65616 příspěvků 07.03.19 19:31
@NUMLOK píše:
Díky za odpověď :) , právě každé 2 roky příspěvek na dovču, nebo mobil :D

Jo a kvuli takovym pak zamesnavatele doplnuji podminku, ze po predcasnem vypovezeni smlouvy nemas na prispevek x let narok…

romankolar
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 08.03.19 09:49

@NUMLOK Doplňkové penzijní spoření se nechá vypovědět po dvou letech, do té doby nevzniká nárok na odkupné. Je třeba vědět, jestli na něco takového nepamatuje smlouva se zaměstnavatelem a je bez nějakých sankcí z jeho strany. Pokud to zaměstnavatel neřeší, pak ok, smlouva se vypoví, prostředky zaměstnavatele se zdaní 15% a založí se smlouva nová.

Váš příspěvek
Reklama