Doplňovací řízení na lékařskou fakultu - Plzeň

3.7.20 15:40

Doplňovací řízení na lékařskou fakultu - Plzeň

Dobrý den,

byla jsem dnes na přijímacích zkouškách na všeobecné lékařství a před chvílí jsem se dozvěděla, že jsem pod čarou o jeden bod. Slyšela jsem, že se na lékařských fakultách občas koná ještě doplňovací řízení, kdy se bodová hranice lehce sníží. Má někdo s tímto řízením zkušenosti? Jsou na LF časté?

Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2825
3.7.20 15:57

A jsi tedy první koho nevzali, nebo jsi nesplnila hranici kterou požadovali k přijetí? Pokud jsi udělala přijímačky a pro velký počet zájemců jsi o bod pod čarou, tak se nejspíš dostaneš. Spousta lidí se hlásí na víc fakult a vyberou si tu na kterou chtějí nejvíc (také jsem se hlásila na 3 fakulty, přijímačky dělala nakonec jen na dvě, protože na 1.LF jsem moc nechtěla) a nakonec jsem si vybrala tu která byla dle mého nejlepší (2.LF). Ale pokud jsi nesplnila minimální počet bodů pro přijetí, tak si myslím, že tě spíš nevezmou, přeci jen mají někde nastavenou laťku a nebudou jí chtít snižovat. Ale osobní zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.20 16:00
@Lucka1111 píše:
A jsi tedy první koho nevzali, nebo jsi nesplnila hranici kterou požadovali k přijetí? Pokud jsi udělala přijímačky a pro velký počet zájemců jsi o bod pod čarou, tak se nejspíš dostaneš. Spousta lidí se hlásí na víc fakult a vyberou si tu na kterou chtějí nejvíc (také jsem se hlásila na 3 fakulty, přijímačky dělala nakonec jen na dvě, protože na 1.LF jsem moc nechtěla) a nakonec jsem si vybrala tu která byla dle mého nejlepší (2.LF). Ale pokud jsi nesplnila minimální počet bodů pro přijetí, tak si myslím, že tě spíš nevezmou, přeci jen mají někde nastavenou laťku a nebudou jí chtít snižovat. Ale osobní zkušenost nemám.

To mi přijde divné, protože na netu píšou, že se ty bodové hranice snižují. Minulý rok jí v Plzni snížili snad o 4 body.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2825
3.7.20 16:07
@opicka_z_hradku píše:
To mi přijde divné, protože na netu píšou, že se ty bodové hranice snižují. Minulý rok jí v Plzni snížili snad o 4 body.

tak třeba sníží, asi záleží jak vysokou tu hranici mají a jestli chtějí za každou cenu naplnit kapacitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
J83
28
3.7.20 17:00

Sníží možná v případě, že jinak nenaplní kapacitu. Důležitá je otázka, co psala Lucka, jestli jsi první pod čarou.
Každopádně pošli odvolání v obou případech, za to nic nedáš. Držím palce.
Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
3.7.20 21:30
@opicka_z_hradku píše:
Dobrý den,

byla jsem dnes na přijímacích zkouškách na všeobecné lékařství a před chvílí jsem se dozvěděla, že jsem pod čarou o jeden bod. Slyšela jsem, že se na lékařských fakultách občas koná ještě doplňovací řízení, kdy se bodová hranice lehce sníží. Má někdo s tímto řízením zkušenosti? Jsou na LF časté?

Děkuji :srdce:

Nejlíp uděláš, když se zeptáš přímo ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama