Doplňující pedagogické studium - učíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 15:56
Doplňující pedagogické studium - učíte?

Ahoj,

ráda bych se zeptala toho, kdo si dodělával pedagogické minimum, dostali jste práci na škole? Učíte? Napište prosím i jaké předměty učíte. Já jsem z ČVUT a měla jsem dobrou práci, ale při dětech člověk mění priority a vím, že bych to s dětmi nezvládala vrátit se na stejnou pozici. Navíc technologie jdou hodně dopředu, takže mi trochu i ujíždí vlak. Začala jsem přemýšlet na doplňujícím pedagogickým studiem, abych mohla učit. Jenom si nejsem jistá, jestli potom bych mohla dostat místo, třeba učit matiku, fyziku, nebo i něco odborného na průmyslovce, nějaké IT (zčásti i programuju)… co myslíte, má to smysl? Chytla bych se někde? Bydlíme u Prahy

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Kecalka 352 příspěvků 04.05.19 16:00

Tak zrovna nedavno byl na idnesu clanek, jak hrozne ubyvaji fyzikari. Takze urcite ucitele v technickych smerech sanci maji. Urcite vic lide co maji v oborech i praxi. Takze ja bych se toho nebal se vydat timto smerem. Mozna za 20 let dopadnu stejne :D

Pantalaimon
Kecalka 150 příspěvků 04.05.19 16:10

Myslim, že s technickým vzděláním budeš mít dveře otevřené, mrkni někdy na stránky úřadu práce, učitelé v těchto disciplínách jsou nedostatkové zboží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 16:11
@Anonymní píše:
Ahoj,ráda bych se zeptala toho, kdo si dodělával pedagogické minimum, dostali jste práci na škole? Učíte? Napište prosím i jaké předměty učíte. Já jsem z ČVUT a měla jsem dobrou práci, ale při dětech člověk mění priority a vím, že bych to s dětmi nezvládala vrátit se na stejnou pozici. Navíc technologie jdou hodně dopředu, takže mi trochu i ujíždí vlak. Začala jsem přemýšlet na doplňujícím pedagogickým studiem, abych mohla učit. Jenom si nejsem jistá, jestli potom bych mohla dostat místo, třeba učit matiku, fyziku, nebo i něco odborného na průmyslovce, nějaké IT (zčásti i programuju)… co myslíte, má to smysl? Chytla bych se někde? Bydlíme u Prahy

Já dodělávala DPS na angličtinu a učím na druhém stupni ZŠ. Práci jsem ale dostala ve chvíli, kdy jsem už studovala, a učila v jazykovce,

Jinak si myslím, že učitelů je málo a fyzikářů ještě míň. Takže směle do toho. Ale nevýhoda na malých školách je, že budeš muset učit víc, protože fyziky není na plný úvazek. Jak je to na středních ti nepovím. :(

Pantalaimon
Kecalka 150 příspěvků 04.05.19 16:12

Jo a pedagogické minimum má ségra k vs zemědělské a učí na SŠ zemědělské brali ji všemi deseti x let předtím byla v praxi

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 04.05.19 16:14

Určitě práci seženeš, matikářů je strašně málo, chybí pořád. Jinak já mám vystudovanou veterinu + ped. minimum a učím odborné předměty. Jsem spokojená, studenti jsou fajn, jenom mám čím dál tím větší obavy, že už se zpátky do praxe nedostanu :think: Obrovská výhoda ve školství je pracovní doba a možnost kratšího úvazku…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 16:16

Chytla by ses všude, kór u Prahy…
já nastoupila před rokem jako studentka VŠ nepedagogického směru. přijali mě na první školu, kam jsem šla na pohovor. mgr. studium jsem si během roku dodělala a stále ještě studuji pedagogické minimum. takže určitě. ale to minimum musí být v oboru, který je podobný tomu, který jsi měla na VŠ.

Elenloth
Závislačka 4240 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 16:19

Tak matikáři a fyzikáři jsou nedostatkové zboží, tak to bude poptávka asi všude. Problém pedagogického minima je ohlídat si kvalifikaci, je to pro třetí stupeň - SŠ. Na ZŠ jsi brána jako nekvalifikovaná. Já jsem chemik a docela mě zarazilo, že poptávka po učitelích na SŠ v Praze je minimální. Nebo neumím hledat. Ale M-Fy rozhodně nebude problém. Pozor ale na jazyky, na to potřebuješ zase jiné studium, kdybys chtěla učit. :roll: Asi tolik k nedostatku učitelů - když už učit chceš a ještě umíš i něci jiného, nahází ti akorát klacky pod nohy.

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 04.05.19 16:30

@Elenloth Na jazyky žádné jiné studium nepotřebuješ. Normálně DPS, ale podmínka jsou české státnice, CAE neuznávají, a samozřejmě Mgr./Ing. titul.

Uživatel je onlinebartsch
Závislačka 4919 příspěvků 04.05.19 16:39

Můj bratr má VUT FSI a učí. Bydlí v místě s velkou nezaměstnaností a se svým oborem tam těžko sháněl práci, tak šel učit a baví ho to. Dodělal si pedagogické minimum. Začínal na ZŠ (matematika, fyzika, informatika). Teď učí na SPŠ (matematika, fyzika a nějaké odborné předměty), je i maturitním komisařem.

Elenloth
Závislačka 4240 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 16:57

@P4ja Učitel jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky získává odbornou kvalifikaci vysokoškolským vzděláním získaným studiem jiného akreditovaného studijního programu v oblasti pedagogických věd než podle písmene a), vykonáním jazykové zkoušky z příslušného cizího jazyka odpovídající minimálně úrovni C1 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a doplňujícím didaktickým studiem příslušného jazyka.
Kvalifikace učitele jazyků podle zákona.

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 04.05.19 17:00
@Elenloth píše:
@P4ja Učitel jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky získává odbornou kvalifikaci vysokoškolským vzděláním získaným studiem jiného akreditovaného studijního programu v oblasti pedagogických věd než podle písmene a), vykonáním jazykové zkoušky z příslušného cizího jazyka odpovídající minimálně úrovni C1 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a doplňujícím didaktickým studiem příslušného jazyka.
Kvalifikace učitele jazyků podle zákona.

Ano, vždyť píšu. Státnice a DPS. Alespoň v Brně na MUNI jsme to tak měli. DPS jsme studovali společně s jinými učiteli. Základ jsme měli všichni stejný a každý potom studovali "svojí " didaktiku.

Elenloth
Závislačka 4240 příspěvků 6 inzerátů 04.05.19 19:44

@P4ja Ja to myslela, kdyby zakladatelka chtěla učit jazyk ještě navíc, ke svým předmětům, to DPS pro jazyk je jiné. Já mám DPS pro odborné předměty a kdybych chtěla učit AJ, tak musím mít ještě dalších 60 hod. studia didaktiky.

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 04.05.19 20:38
@Elenloth píše:
@P4ja Ja to myslela, kdyby zakladatelka chtěla učit jazyk ještě navíc, ke svým předmětům, to DPS pro jazyk je jiné. Já mám DPS pro odborné předměty a kdybych chtěla učit AJ, tak musím mít ještě dalších 60 hod. studia didaktiky.

Pro nás tedy jiné nebylo. Kromě té státnice, kterou jsme museli mít před podáním přihlášky. A základ byl stejný jako pro cestinare, nebo matiakare aj. Společná ped, psych, obecná didaktika atd. A potom už nás přebraly jednotlivé oborové katedry na PedF a jeli jsme podle nich… Ale je pravda, že po nás toho tam chtěli asi nejvíc i ve srovnání s ostatními jazyky..

A jiné to asi nebude, protože tam byli lidi s kombinací jazyk a třeba matika. A ti udělali ten společný rok a chodili pak na dvě katedry, kde zase měli oborové didaktiky.

A jinak to možná bude tím, že máš odborné předměty a ne třeba fyziku, kde už ta didaktika je taky. Ale to nvm. Každopádně mně nepřišel rozdíl v tom jestli někdo dělal jazyk a nebo třeba matiku.

Elenloth
Závislačka 4240 příspěvků 6 inzerátů 05.05.19 12:35

@P4ja Asi bude záležet na tom, kde se to DPS dělá. Je fakt, že na univerzitě asi nebude problém udělat to dvouoborově. Já mám chemárnu, takže bych si musela doplnit tu didaktiku cizího jazyka, i když už mám Bc. z pedagogiky. Ale zase už uznávají CAE a člověk nemusí mít všeobecnou státnici.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama