Tříměsíční miminko se dopoledne budí a pak pláče

13
27.4.20 14:12

Dopoledne se budí a pak pláče, 3měs.

Zdravím, neznáte někdo něco podobného a nemáte náhodou nějakou dobrou radu?
Naše malá má dnes 3měsíce a 4 dny. V noci spíme zatím pěkně. Už asi cca týden spí přes den tak, že ráno při kojení v 10:30 usne (usne tak ve 3/4 na 11). Zatím spala až do dalšího kojení v 13:30 nebo se probudila dříve, ale byla v pohodě. Včera se stalo to, že se probudila ve 12 a začala kňourat, tak jsem ji chtěla rozveselit hračkou a trochu to pomohlo, tak jsme chtěli zkusit pást koníčky a začalo to - extra řev, pláč, přišla mi unavená hodně, zkusila jsem kojit a nechtěla se přisát, jen ječela. S manželem jsme běhali, vymýšleli, u něj se trochu uklidnila, zkusila jsem kojit když ji držel, nic, nosili jsme, houpali, zpívali, vše co nás napadlo. Nakonec jsem s ní asi půl hodiny prostě ležela, než se jakoby „unavila“ pláčem a přisála, napila se pak pěkně.
Dnes se stalo v podstatě to samé. Usnula u kojení, probudila se za hodinu a půl. Dnes jsem zkusila jen číst a pak hračku, bála jsem se, že to bylo tím pasením, že ji třeba hodně unavilo, ale scénář se opakoval. Po chvilce začala pobrekávat, tak jsem si říkala, že má možná hlad, ale zase se nechtěla přisát. Musela jsem počkat s ní v náručí, než se „vykňourala“ a začaly jí padat očka, tak jsem nakojila - a pila pěkně.
Nevíte, proč se to děje? Proč se probudí unavená a nevrlá a nechce pít? Chápu, že se jakoby musí uklidnit, každopádně když ji po téhle eskapádě nakojím, tak hned nespí, až pak venku v kočárku, ale už je veselá a v pohodě. Mám obavu z dalšího dne, protože jdeme na první očkování hexavakcínou a to zrovna v čase, kdy teď měla tenhle „řvací moment“… myslíte, že je to třeba špatný sen? Nebo nějaký přechod ve fázích spánku? a že se prostě probere, ale ještě by spala, jen není schopná sama zase usnout? V noci sama opět usnout zatím umí, podudlá si palec, otočí se na bok… Nevíte, čím to je, že ve dne - resp. takto dopoledne vážně jako kdyby si nastavila budíka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24121
27.4.20 14:29

Můj v té době začal přes den spát po 30 minutách :nevim: ale neřval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
27.4.20 17:19

Nevím čím by to mohlo být ale třeba když se probouzí a víš, že má řvavou, tak ji dej do kočarku a pohoupej, nám to teď v 5 měsících dost pomáhá, malej usíná odpoledne v kočarku a když se probouzí začne kňourat, skoro až brečet, tak rychle pohoupám a spí a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
27.4.20 17:20

Nevím čím by to mohlo být ale třeba když se probouzí a víš, že má řvavou, tak ji dej do kočarku a pohoupej, nám to teď v 5 měsících dost pomáhá, malej usíná odpoledne v kočarku a když se probouzí začne kňourat, skoro až brečet, tak rychle pohoupám a spí a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama