Dopolední svačinka pro 6měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 10:28
Dopolední svačinka pro 6m dítě

Ahoj,
chtěla bych poprosit o radu/rady zkušenější maminky ;) Tento týden budu začínat s příkrmy (jednodruhovou zeleninu), syn má 6 m-doteď plně kojen. Za tři týdny nás čeká cesta do zahraničí, kde budeme týden, společně s tchyní, která bude malého dopoledne (cca 4-5 hodin) hlídat. Přemýšlím, jestli se se synem za ty 3 týdny dostaneme od obědových příkrmů i k dopoledním svačinkám… :think: Mohla bych nechávat odstříkané mléko / jako dopolední svačinku, ale za den neodstříkám celou dávku - zatím jsem odstříkávala asi 5× v životě a vždy min. 2-3 dny předem a zamrazila. Pakliže bychom se dostali k těm svačinkám, dávaly byste např. bílý jogurt s trochou přesnídávky nebo kaši rovněž s trochou přesnídávky?? :nevim: Budu vděčná za rady a tipy. Monika

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Elishka1
Závislačka 2731 příspěvků 20.02.17 10:32

My začínali se zeleninou k obědu, pak následovalo ovoce (dopolední svačina), ze začátku dokojovat

dokud s dítětem nezkusíš, jak bude příkrmy přijímat, tak nevíš, některé to zblajzne hned, některé jede pomalu a člověk je za každou lžičku rád

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 20.02.17 10:35

Za 3 tydny nejspis jeste bude jen o 1 prikrmu denne, muzes davat „obed“ dopoledne, treba v 11…nebo bych dala dopoledne jednu davku UM nebo kase (nejake ciste, treba ryzove) kdyz neodstrikas dost mleka. A vyzkousela bych to predem, ty 3 tydny bych nezavadela nic nove, prece jenom resit nekde pripadnou reakci by se mi asi nechtelo.
Jogurt bych davala az pozdeji a nejdriv zkusila, zda dite bude jist cisty bily, to ochucovani je akorat zlozvyk (i kdyz cistym ovocem neublizis, mne osobne to prijde zbytecne).

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 10:38
@Elishka1 píše:
My začínali se zeleninou k obědu, pak následovalo ovoce (dopolední svačina), ze začátku dokojovatdokud s dítětem nezkusíš, jak bude příkrmy přijímat, tak nevíš, některé to zblajzne hned, některé jede pomalu a člověk je za každou lžičku rád

S tím dokojováním počítám ;)

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 10:43

@beruska9 Kaše jsem taky koupila, všude jsem se ale o kaších dočetla, že je dětem dávají na večer… :nevim:

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 20.02.17 10:52

Když jste teprve začli se zeleninou, tak bych nespěchala a za 3 týdny nepřidávala další příkrm. Můžeš dávat zeleninu dopoledne, nemusí to být nutně až na oběd. Určitě bych nedávala ani jogurt s přesnídávkou ani kaši s přesnídávkou - to je hned několik nových věcí najednou.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 20.02.17 10:52

Ne, jogurt určitě ne. já te=d když hlídá manžel, tak dává normálně zeleninu v šest večer. takže místo „oběda“ dostane „večeři“. takže bych normálně dala zeleninu dopoledne…

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 20.02.17 10:58

@Monísek12
Na jogurt je brzy, kaše mi přijde zbytečná takhle před obědem, to dítě zaplácne. Asi bych to přehnaně neřešila, buď dá tchýně oběd nebo ovocnou přesnídávku. :nevim: Spíš počítej, že toho ze začátku moc nesní, takže bude potřeba to odstříkané.

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 20.02.17 11:03

@Monísek12 : od toho uz se upousti, i kdyz kazdy si to muze zvolit podle sebe…ja je treba delavala k snidani ;) I kdyz krupice k veceri taky parkrat byla, ale to az tak po roce.
Uvidis, jak ty prikrmy pujdou, treba je nebude chtit vubec :nevim: Nebo sni jakz takz ten jeden. Po zelenine se zvykne davat ovoce, to mi ale ve vasi situaci prijde zrovna neprakticke behem tech tri tydnu, takze bych ho bud nechala na mliku a jednom prikrmu, nebo pridala tu kasi, kdyz uz. Nebo nejake malo rizikove ovoce, treba banan, o tom jsem jeste neslysela, ze by mel nekdo problem (akorat ze muze ucpavat, ale tak nebudes mu davat hned cely banan ;))

Iva575
Kecalka 356 příspěvků 20.02.17 11:07

Zkus dát tchýni takový to ovocný vycucávátko, to by mělo dítko i tchýně zvládnout a máš to ovocnou svačinku..

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 11:11

Díky moc všem za rady :palec: Tchyně bude hlídat mezi cca 8-13 hod (plus/mínus), tak asi dopoledne ten zeleninový příkrm. Odpo už budu s malým já a moje prsa :mrgreen:
Možná se obávám zbytečně, ale UM se zdráhám dávat, aby pak ještě chtěl MM…Nesmysl???

Iva575
Kecalka 356 příspěvků 20.02.17 11:16

@Monísek12 Když mu UM bude dávat někdo jiný a ty vždy MM, tak by to nemusel být problém..

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 21.02.17 03:13

@Monísek12 : nektere deti nezvladaji kombinace prso a lahev, ale v tomhle veku by to uz melo byt ok…no ale uprimne, kdyz neodstrikas, to ti dite vydrzi 8-13 bez mleka? Jen s prikrmem po mesici prikrmovani? :think: Moje by teda nevydrzelo, tak soudim podle „sebe.“

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 11:32
@beruska9 píše:
@Monísek12 : nektere deti nezvladaji kombinace prso a lahev, ale v tomhle veku by to uz melo byt ok…no ale uprimne, kdyz neodstrikas, to ti dite vydrzi 8-13 bez mleka? Jen s prikrmem po mesici prikrmovani? :think: Moje by teda nevydrzelo, tak soudim podle „sebe.“

Teď úplně přesně nevím, jak to myslíš? Ráno bych ho nakojila, dopoledne dala tchyně příkrm (jako svačinku) a po obědě (cca okolo té 1pm) bych ho nakojila znovu… Nebo to byl dotaz na to, že neodstříkám za jedno odpo/večer dávku 160-180ml na příští den jako,,svačinku"? Ještě mě napadlo, že bych tchyni nechala k tomu příkrmu i odstřikané mléko (kolik odstříkám, tolik odstříkám), aby mu to k tomu případně přidala. Z předchozí zkušenosti vím, že jsem za den odstříkala tak 40-50 ml mléka (ale je pravda, že jsem to vždycky dělala až navečer a po večerním kojení :think: ).

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 21.02.17 11:47

@Monísek12 : no jako ze ja v tom veku kojila klidne i po 2 hodinach a prikrmu mi snedl nekdy 2 lzicky, nekdy vic a nekdy taky nic, takze pro me predstava, ze bych nechala na 5 hodin dite bez aspon jedne kompletni davky mleka, byla nerealna…ale to uz asi resim kraviny, asi to mas jinak…nicmene pocitej i s verzi, ze treba ten prikrm nesni, tak at ma tchyne nejakou alterativu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >