Doporučení k psychologovi od praktika

Anonymní
2.10.20 10:03

Doporučení k psychologovi od praktika

Ahoj, už delší dobu pociťuji, že potřebuji odbornou pomoc. Mám malé dítě, vztah mi ztroskotá a dokud spolu budeme, bude to peklo. Táta je nemocný a lékaři mu nedávají moc času. A já už to nezvládám. Ráda bych šla k praktickému lékaři, aby mi napsal doporučení k psychologovi (pak bych nic neplatila, což se bude hodit, až budu s dítětem sama). Jenže nevím co mu říct. Když jsem u něj byla minule s nějakou virózou, kdy jsem si mj. stěžovala na únavu, řekl mi co bych chtěla, když mám dítě a že mám být ráda, že nejsou dvě. Bojím se, že když se konečně odhodlám a někomu řeknu, že mi není psychicky dobře a potřebuju o tom s někým mluvit, bude to taky bagatelizovat. Co byste řekli? Co nejméně ale zároveň přesvědčivě, aby to neshodil?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
205
2.10.20 10:13

Ahoj, na to nepotřebuješ doporučení od obvodního, je plno psychologů, co platí pojištovna. Jinak se můžeš objednat i k psychiatrovi, ten ti taky může dát doporučení a kontakty na psychologa bezplatné. Jinak jedině psychiatr ( kde se můžeš objednat sama od sebe, akorát je delší čekací doba cc 3měsíce) ti může předepsat léky - nějaké antidepresiva ať se dáš třeba do kupy…a po dobu, co nebudeš ok budeš k němu docházet na kontroly. Opravdu obvodního k tomu nepotřebuješ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
2.10.20 10:18

Souhlasím, doporučení nepotřebuješ. Zjisti si, kteří jsou na pojišťovnu a pokud možno taky nějaké reference. :kytka: Zkusila bych teda spíš psychologa než psychiatra, ale záleží na tobě, jak to máš a v jakém stavu jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 10:19

@Mayaa007 Děkuji za alternativy, podívám se na to. Bydlím na menším městě a tady jsou kliničtí psychologové a ti na webu píšou, že právě chtějí doporučení.

• Citovat
  • Nahlásit
205
2.10.20 10:21
@Anonymní píše:
@Mayaa007 Děkuji za alternativy, podívám se na to. Bydlím na menším městě a tady jsou kliničtí psychologové a ti na webu píšou, že právě chtějí doporučení.

Jj chápu, jestli nemáte, jedině bys musela dojíždět…Záleží opravdu v jakém jsi stavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
2.10.20 10:22

@Mayaa007

Tak pokud chce psychologa na pojišťovnu, žádanku potřebuje.

Bez pojišťovny se aktuálně hodina sezení pohybuje v částkách 700 - 1500,– - záleží na lokalitě. Což úplně nevím, jestli je pro budoucí samoživitelku reálné, aby platila každý týden…

Zakladatelko, žádanku ti může vystavit jakýkoli lékař, klidně ORL nebo gynekolog. Říkat nemusíš nic - řekni, že potřebuješ žádanku, že se necítíš dobře - víc mu říkat nemusíš.
Psychologa dobře vyber. Počítej s dlouhou objednací dobou. Takže klidně se někam objednej už teď a žádanku řeš v mezičase. Na terapie na pojišťovnu se čeká fakt dlouho. Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
2.10.20 10:22
@Anonymní píše:

Doporučení můžeš mit i z neurologie, ne jen od obvodaka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
2.10.20 11:00
@Anonymní píše:

Aha, tak tím jsi omezená. Nemáte třeba nějaké krizové centrum? To je obvykle neziskovka a pomůžou zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 11:42

Děkuji za rady!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie