Doporuceni: kniha pro nastavajici rodice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
182
24.1.22 16:23

Doporuceni: kniha pro nastavajici rodice

Ahoj vsem, meli byste nejake fajn tipy na knihy pro nastavajici rodice? Muj jediny pozadavek je, aby autorem byl clovek, ktery ma odpovidajici vzdelani i praxi, na trhu jsem nasla mraky knizek, ale najit mezi nimi takovou, kterou napsal nekdo, kdo se problematice opravdu odborne venuje neni uplne nejjednodussi :) Dekuji predem, A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4454
24.1.22 16:51

Měla jsem Kiedroňovou a dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5085
24.1.22 17:37

@Serpentini Mně Kiedroňová moc nevyhovovala. Nabyla jsem z ní dojmu, že jakmile budu něco dělat jen trochu nepřesně, tak tím způsobím miminu přinejmenším trvalé zmrzačení. Samozřejmě, když jsem se pak zajímala dál, tak jsem zjistila, že jsou ty názory (i odborníků) různé a nějak jsem to nehrotila. Ale na první dobrou asi dokáže i kapku vyděsit (to jsem slyšela i z více stran).
Já jsem pořídila na doporučení Novou velkou knihu o mateřství, ale popravdě mi taky úplně nevyhovovala, některé kapitoly mi přišly i zbytečné, naopak některá témata dost chyběla. Spíš jsem se do ní dívala v těhotenství, pak po porodu už moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
24.1.22 18:06

Kiedroňová je příšerná.
Ja jsem měla knížky od Vandy Schreierové, nevím teda jestli má na to nějaké vzdělání, ale byla jsem moc spokojená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 18:19

@klamonožka úplně stejný pocit jsem měla z Kiedronove i já.

Mně se líbila knížka Mámě od Vandy Schreierove, ale není to odborné, spíš jako rady od mámy mámě. Pak taky Péče o novorozence a kojence (M. Gregor a M. Dokoupilova).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 18:31

Přijde mi, že stejně péče o miminko je jiná než jsem si přečetla na netu a každé potřebuje individuální přístup. Takže jsem ráda, že jsem nic takového nepořizovala. Dala jsem na svoje pocity a cítění. Je tolik názorů a ani lékaři nebo odborníci se neshodnou a liší se to.
Když mě něco zajímalo, tak jsem pohledala na netu v danou chvíli a stejně jsem si z toho všeho vzala jen to, co mi přišlo rozumné.

• Citovat
  • Nahlásit
2501
24.1.22 18:36

Rodiče a děti od Matějíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4454
24.1.22 18:46

@klamonožka Já jsem typ člověka, co nic nebere úplně doslova a moc vážně, tak jsem z toho trauma neměla a jela jsem hodně podle ní a fungovalo mi to. Měla jsem tu knížku o vývoji do roka a tu o manipulaci :nevim: Na manipulaci jsem ještě koukala na videa Vandy Schreierové (handling a vaničkování) a to mi přišlo fajn vidět ještě před porodem. K vaničkování jsem se pak ještě vracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
24.1.22 18:56

Cokoliv od Vandy Schreierove

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu