Doporučení na psychiatrii

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.1.22 14:10

Doporučení na psychiatrii

Dobrý den, už delší dobu mě trápí psychické potíže a uvažuji nad hospitalizací v psychiatrické klinice v Brně. Volala jsem tam s tím, že mám strach, že si něco udělám a oni na to, že mě mohou vzít, ale musím mít doporučení od doktora. Volala jsem tedy své obvodní lékařce, ale ta mi řekla, že mi to doporučení může napsat jedině můj psychiatr. Jdu teď 25.1. ke své nové psychiatričce a chci ji o to doporučení požádat. Bojím se, že to do té doby nevydržím, ale ještě víc se bojím toho, že po mně bude chtít výpis z mojí anamnézy - to bych musela za svojí doktorkou a znovu čekat na další termín objednání u té mojí nové psychiatričky. No a jako bonus ještě čekat než mě objednají pak do toho Brna. :palec:
Kdo s tím máte zkušenosti? :think: Chtěli po vás vaši doktoři výpis z anamnézy nebo něco dalšího? Opravdu se toho velmi bojím a budu ráda za každou odpověď, děkuji!

Příspěvek upraven 12.01.22 v 14:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3370
12.1.22 14:17

Myslíš, že ti tady někdo dá doporučení, když tě ani neviděl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 14:19

@Luboš P možná kdybych vysvětlila celou situaci tak by to šlo, ale opravdu nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33786
12.1.22 14:39

@Depression zavolej té nové psychiatričce a popros o akutní vyšetření, že se bojíš, že do 25. nevydržíš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9841
12.1.22 14:39
@Depression píše:
Dobrý den, už delší dobu mě trápí psychické potíže a uvažuji nad hospitalizací v psychiatrické klinice v Brně. Volala jsem tam s tím, že mám strach, že si něco udělám a oni na to, že mě mohou vzít, ale musím mít doporučení od doktora. Volala jsem tedy své obvodní lékařce, ale ta mi řekla, že mi to doporučení může napsat jedině můj psychiatr. Jdu teď 25.1. ke své nové psychiatričce a chci ji o to doporučení požádat. Bojím se, že to do té doby nevydržím, ale ještě víc se bojím toho, že po mně bude chtít výpis z mojí anamnézy - to bych musela za svojí doktorkou a znovu čekat na další termín objednání u té mojí nové psychiatričky. No a jako bonus ještě čekat než mě objednají pak do toho Brna. :palec:
Kdo s tím máte zkušenosti? :think: Chtěli po vás vaši doktoři výpis z anamnézy nebo něco dalšího? Opravdu se toho velmi bojím a budu ráda za každou odpověď, děkuji!Příspěvek upraven 12.01.22 v 14:18

Na té psychiatrii mívají nějakou pohotovostní službu, když tam dojedeš a řekneš jim o možnosti sebevraždy, těžko tě jen tak bez medikace pustí domů, když hrozí, že si ublížíš.
Pokud máš sebevražedné myšlenky, kdy se bojíš, že si něco uděláš, tak si raději kdyžtak zavolej sanitku, oni tě kdyžtak rovnou odvezou a hospitalizují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3370
12.1.22 14:50

@Depression Vždyť ty jsi svůj původní příspěvek úplně změnila! Jinak každý lékař bere akutní případy i bez objednání. Takže zajdi za psychiatričkou sedni si do čekárny a nenech se odbýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
12.1.22 15:01
@Depression píše:
Kdo s tím máte zkušenosti? :think: Chtěli po vás vaši doktoři výpis z anamnézy nebo něco dalšího? Opravdu se toho velmi bojím a budu ráda za každou odpověď, děkuji!Příspěvek upraven 12.01.22 v 14:18

Třeba moje psychiatrička akutní případ někam „nacpe“ mezi objednané, byla jsem u ní takhle vícekrát, když mě posílala na hospitalizaci. Jinak jak tu někdo psal, můžeš si zavolat i rychlou, já jednou chtěla skočit z balkónu, tak jsem si je zavolala… Sice měli trochu kecy, že nejsou taxík do Bohnic, ale byla noc a mně bylo fakt zle a vzali mě v Bohnicích tehdy bez doporučení. Jinak nevím, jestli po tobě bude nová psychiatrička chtít výpis od staré, po mně ho nikdy noví psychiatři nechtěli, stačilo jim, co jsem jim řekla. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 15:06

@Lollitka holka, tebe já tak průběžně čtu a nejspíš sis pěkně zkusila, viď. Držím moc pěsti, ať je prostě dobře. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
12.1.22 15:14
@JanaDaR píše:
@Lollitka holka, tebe já tak průběžně čtu a nejspíš sis pěkně zkusila, viď. Držím moc pěsti, ať je prostě dobře. :kytka:

Díky moc, no jako s psychiatrií jsem si „užila“ a „užívám“ dost, ale jsou horší věci na světě… já mám třeba noční můru z ALS, na kterou zemřel můj děda, to bylo teprve peklo.
A ty se taky léčíš na psychiatrii, nebo jen čteš tyhle témata?
Hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 15:19

@Lollitka já se neléčím. Moje matka byla psychiatrický pacient, některé moje kamarádky jimi jsou. Přijdeš mi výrazná v tom, že máš co říct a navíc dokážeš sdělovat srozumitelně. ALS je samozřejmě hrozivá diagnóza, to ano. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
12.1.22 15:26
@JanaDaR píše:
@Lollitka já se neléčím. Moje matka byla psychiatrický pacient, některé moje kamarádky jimi jsou. Přijdeš mi výrazná v tom, že máš co říct a navíc dokážeš sdělovat srozumitelně. ALS je samozřejmě hrozivá diagnóza, to ano. :kytka:

Díky moc. Aha, tak to mě moc mrzí, že se tvoje mamka též léčila a některé kamarádky též, ono je to asi pro lidi bez psychických problémů hodně těžké to pochopit, takže jestli jsi kamarádkám podporou, tak to moc oceňuji. Na mě se většina spolužáků ze SŠ i VŠ vykašlala, když jsem se „zbláznila“ v nejtěžší době za mnou chodila z kamarádů zvenku jen jedna kamarádka, která je sociální pracovnice a teď i s duševně nemocnými pracuje, ale byla mi vždy velikou oporou a dodnes si toho cením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 15:35

@Lollitka no samozřejmě, pro mne to žádný cejch k vyřazení není. Někdy to holky trošku přeženou s tím, co všechno bych měla řešit za ně, ale obě jsou dost inteligentní na to, aby pochopily, že tudy také cesta úplně nevede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat