Doporučení pediatra Praha

3
17.7.21 20:33

Doporučení pediatra Praha

Zdravím všechny! Prosím o doporučení pediatra v Praze, který by opravdu byl seznámen s medicínou založenou na důkazech (evidence based medicine).

Vybírala jsem sice pediatra dle doporučení, ale následně jsem byla hodně zklamaná. Vadily mi zastaralé doporučení typu diety kojící maminky a zavádění příkrmu do 6 měs. (doktorka mi říkala, ať začnu v 4.5 měs). Teď jsem si všimla toho, že očkovací kalendář dodržen nebyl.
Důvěřovat takovému doktoru opravdu nemůžu, ale nevím kde a jak můžu najít normálního.

Děkuji všem za doporučení. Krásný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
17.7.21 22:05

Tak nevim, zda nase pediatricka ordinuje podle medicine zalozene na dukazech, ale je docela mlada, delala na kardiologii v motole, ma nejaka doporuceni (ockovani dle kalendare, imunologicke okenko,..), ale da se s ni vcelku mluvit a neprijde mi nijak dogmaticka. Je to Mudr. Klara Fiala a ordinuje u Mudr. Polaskove na Malostranskem namesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
18.7.21 08:44

@LIDASO A co je zastaralého na doporučení ohledně diety kojící matky? Čím zdůvodnila doporučení začít ve 4,5 měsících? V čem nedodržela očkovací kalendář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69969
18.7.21 09:25
@pet p píše:
@LIDASO A co je zastaralého na doporučení ohledně diety kojící matky? Čím zdůvodnila doporučení začít ve 4,5 měsících? V čem nedodržela očkovací kalendář?

Na diety už se nehraje. 8) Příkrmy jsou dříve kvuli imunologickému oknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
18.7.21 09:41
@pet p píše:

Dieta kojící matky prostě neexistuje, je úplně jedno co jí matka, poněvadž mlíčko se tvoří ne z toho má v žaludku, ale z krevní lymfy. Pouze to, co se dostává do krevního oběhu se může dostat do mlíčka (drogy, alkohol, některé léky, určité proteiny).
Neexistuje ani jeden důvod k zavádění příkrmu do 6 měs, trávicí soustava na to prostě ještě není vyzrálá.
Máme pouze 1. dávky, místo dvou. Zbytečně se to protáhlo a mě nenapadlo to dříve zkontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
18.7.21 19:18

@LIDASO A jak je možné, že dítě víc prdí, když si dá matka např. květák? Nebo že se dítě osype, když sní matka kilo rybízu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69969
18.7.21 19:32
@pet p píše:
@LIDASO A jak je možné, že dítě víc prdí, když si dá matka např. květák? Nebo že se dítě osype, když sní matka kilo rybízu?
leccos je prostě sugesce nebo časová souvislost. leckde může být příčinná souvislost
@LIDASO píše:
Dieta kojící matky prostě neexistuje, je úplně jedno co jí matka, poněvadž mlíčko se tvoří ne z toho má v žaludku, ale z krevní lymfy. Pouze to, co se dostává do krevního oběhu se může dostat do mlíčka (drogy, alkohol, některé léky, určité proteiny).
Neexistuje ani jeden důvod k zavádění příkrmu do 6 měs, trávicí soustava na to prostě ještě není vyzrálá.
Máme pouze 1. dávky, místo dvou. Zbytečně se to protáhlo a mě nenapadlo to dříve zkontrolovat.

ono to s tou evidence based neni tak jednoduché, jak by se zdálo. jednak se na problém můžeš koukat z různých pohledu -imunolog, gastroenterolog, vývojový psycholog, odborník přes výživu… druhak-kazdy člověk je individualita. kdyby stačily guidelines a evidence based medicína, mohly by léčit roboti. Ja myslím, že už je od toho odklon. reálné zdraví, nemoci, fungují v běžném provozu jinak, než ve studiích. je třeba najít rozumný kompromis. ( taktéž nemám ráda, když někdo zabredne v padesát let překonání ho nazorech)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat