Doporučil vám lékař, ať zůstanete s dítětem doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zoya
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 20.08.19 10:34
Doporučil vám lékař, ať zůstanete s dítětem doma?

Pěkný den, dnes nám paní doktorka řekla, vzhledem k trošku snížené imunitě a velké nemocnosti syna, že nejlepší by bylo, kdybych přestala chodit do práce a zůstala s ním doma než půjde do školy. Setkali jste se někdo s tím? Malý má letos už 5. antibiotika, mimo tyto nemoci je nachlazený téměř pořád…
Je někdo doma s dítětem? Měli jste nějaký příspěvek na péči?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
karkarka
Závislačka 4299 příspěvků 20.08.19 10:35

@zoya doma můžeš zůstat, s příspěvkem na péči nepočítej.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67853 příspěvků 20.08.19 10:37

@zoya Deti mam zdrave, takze nebyla. Ad prispevek na peci, ne pokud budes s dítětem doma, tak zadny prispevek na péči nedostanes, ten je jen pro vazne nemocne ci postizene deti, pouze ti bude stát platit zdravotni.

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 20.08.19 10:39

Dítě mám zdravé a jsem s ním doma dobrovolně, brzy bude mít 6 let. Předem jsem našetřila, mám slušné úspory a manžel nadstandardní příjem.
Vy nejspíš druhý příjem potřebujete, když se takto ptáš. Nemáte nárok na léčebný pobyt pro dítě? To by mě zajímalo jako první. Paní doktorka ti sice může doporučit cokoliv, ale předpokládám, že vás živit nebude.

Amalthea
Závislačka 3511 příspěvků 20.08.19 10:40
@zoya píše:
Pěkný den, dnes nám paní doktorka řekla, vzhledem k trošku snížené imunitě a velké nemocnosti syna, že nejlepší by bylo, kdybych přestala chodit do práce a zůstala s ním doma než půjde do školy. Setkali jste se někdo s tím? Malý má letos už 5. antibiotika, mimo tyto nemoci je nachlazený téměř pořád…
Je někdo doma s dítětem? Měli jste nějaký příspěvek na péči?

A co se tím vyřeší z dlouhodobého hlediska? Až půjde do školy, tak už imunita bude v pořádku? Spíš bych se zaměřila na řešení problému, hledání příčiny snížené imunity atd. U syna to byla intolerance laktózy a jak to tak bývá, musela jsem si na to přijít sama, doktoři neřešili nic. Taky měl jedny antibiotika za druhými, víc doma než ve školce a nemyslím si, že by se něco vyřešilo tím, že by byl doma.

Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 20.08.19 10:40

Doma můžeš být, ale zadarmo, stát ti bude platit max zdravotní pojištění. Ale já bych doma nezustala. Syn ačkoliv nemá sníženou imunitu, tak první rok ve školce chytil všechno co se kolem mihlo. Ale to tak má většina dětí, musí se těma nemocema promorit. A lepší když se to udělá už v té školce, než aby byl teď doma v izolované bublině a pak přišel do školy a chytal jednu nemoc za druhou. V té školce nevadí, když ob týden bude doma s nachlazením, ve škole už by pak třeba nemusel stíhat učivo, když bude pořád chybět.

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 20.08.19 10:44
@Kriss Tina píše:
Doma můžeš být, ale zadarmo, stát ti bude platit max zdravotní pojištění. Ale já bych doma nezustala. Syn ačkoliv nemá sníženou imunitu, tak první rok ve školce chytil všechno co se kolem mihlo. Ale to tak má většina dětí, musí se těma nemocema promorit. A lepší když se to udělá už v té školce, než aby byl teď doma v izolované bublině a pak přišel do školy a chytal jednu nemoc za druhou. V té školce nevadí, když ob týden bude doma s nachlazením, ve škole už by pak třeba nemusel stíhat učivo, když bude pořád chybět.

Zase ten mýtus o promoření nemocemi. Od několika lékařů jsem slyšela, že nic takového neexistuje. Záleží spíš na tom, s nakolik vyzrálou imunitou dítě do kolektivu nastupuje.

LindaPraha
Neúnavná pisatelka 15949 příspěvků 20.08.19 10:47

@zoya ano, od puvodni imunolozky, ktera doporucila skolku nenavstevovat. A bylo ji jedno, ze byl nemocny i kdyz byl doma. Vzhledem k prokazane snizene imunite doporucovala stale kupovat Imunoglukan, i kdyz byl k nicemu. Tak jsme zmenili lekarku. Nestacila se divit… nasadila ihned lecbu, o skolce ani slovo. Syn cely rok (az na par nachlazeni) zdravy

zoya
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 20.08.19 10:51

Díky za informace. Syn na sníženou imunitu v jedne hodnotě, řešíme vše i s odborníky samozřejmě. Dr. říkala, že imunitní systém se vyvíjí a kolem té první, druhé třídy už by to mělo být ok. Pokud bude i nadále chodit do školky a budou se mu cpat ATB, tak ta imunita právě se nemusí vzpamatovat, pokud to tak laicky povím z toho, co jsem pochopila. Do školky „chodí“ už 2 roky a zdravý je tak max.3 dny… Už 2× jsme byli v ozdravovně a tam to taky téměř promarodil. Zrovna včera se odtamtud vrátil s angínou.
Co se týká financí, asi bychom to zvládli, já dřív psavala články, přemýšleli jsme i o druhém dítěti, takže možnosti zde jsou, jen je zvažuji…Mám svoji práci ráda, ale samozřejmě, to, čím si poslední 2 roky procházíme je ubíjející.

luca241
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 20.08.19 10:53
@zoya píše:
Je někdo doma s dítětem? Měli jste nějaký příspěvek na péči?

Příspěvek nedostaneš žádný. Co říkal imunolog? Od toho bych se odrazila.

zoya
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 20.08.19 10:56

@LindaPraha A jakou léčbu nasadila? Ani, tyto imuno-preparaty jsme zkoušely a mám pocit, že bez efektu..

Kelsey
Hvězda diskuse 46779 příspěvků 20.08.19 10:58

Ne. U nas byla nejstarsi nemocna prni 1,5r. skolky. Jednak to bylo skolkou a jednak nasledek rotaviru rikala detska. Pak to preslo, az si vytvorila imunitu. To jsem byla na rodicaku.
Mladsi prubezne chytali bacile od sestry, takze nastupem do skolky u nich, uz se nic extra nechytalo.
Ctyri roky pracuji. Nejmladsi ma 6r. Je fakt, ze je nemivam vubec nemocne, takze nema duvod, aby mi cosi podobneho rekla. Za ctyri roky u tri deti dohromady bych to spocitala na jedne ruce. A s toho jedno marodeni byly nestovice.
Znamych vnucky jsou furt nemocne, ale oni s nich delaji oprasovane sklenikove kvetiny.
Pak se divi, ze porad maji ATB. Cibule je min nabalena.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15624 příspěvků 20.08.19 10:58

Předškolní rok je povinný, museli byste to řešit.

zoya
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 20.08.19 10:59

@luca241 Alergie žádná, snížená imunita v jedné hodnotě, která není až tak závazna a že nám na to něco zkusí dát. Máme tam jít, ale malý zase s horečkama, takže ještě uvidím, co přesně poví. ORL zase asi bude chtít odstranit nosní mandle… každý říká něco jiného… ještě prý mám zjistit nemocnost u nás a našich rodičů, prarodičů…

Caboverde
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 20.08.19 11:04
@vokishka píše:
Předškolní rok je povinný, museli byste to řešit.

Tak si ho snad může zapsat k individuálnímu vzdělávání a do školky budou muset zajít jednou na max. hodinu, kdy proběhne ověření v přítomnosti zákonného zástupce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama