Dermo-kosmetika na akné

179
9.11.20 10:58

Doporučite dermokosmetiku na aknozni pleť ?

Zdravím, doporučite nějakou dermokosmetiku na aknozni pleť? Na dolní čelisti mám vyloženě hejno takových těch tvrdých červených pupínky, které i svědí nebo i bolí. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
123
9.11.20 11:12

Vyzkoušela jsem kdeco. Nakonec mi pomohlo přestat se odličovat micelarnima vodama a emulzema. Odličuju se kokosovým olejem a pokud to jde, tak se nelíčím. Makeup mi to vždycky zhorší. Jako maska mi pomáhá prášek z bazalky posvátné smíchaný s jogurtem. Krásně mi to pleť zchladí a zklidní. Na vyčištění používám konjakovou houbičku. A místo krému konopnou mast Regenerace od Canaderm. Prý je na čištění pleti výborný i jejich produkt Robátko. To jsem zatím nezkoušela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
9.11.20 11:26

Mně pomohlo nejprve přeléčení akneroxidem a pot přestat používat co nejvíce kosmetiky, zejména tu na akné. Obličej myji čistou vodou nebo obyčejným mýdlem, nepoužívám žádný makeup, nebo jen výjimečně, jako krém používám ten na citlivou pleť od Alverde. Od té doby a akné problémy v podstatě nemám. Takže shrnuto, co nejméně drhnutí, odmašťování a přípravků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12190
9.11.20 11:47
@RockFous píše:
Zdravím, doporučite nějakou dermokosmetiku na aknozni pleť? Na dolní čelisti mám vyloženě hejno takových těch tvrdých červených pupínky, které i svědí nebo i bolí. :(

Nepouzivej chemii z drogerky a misto toho si kup jarischovu vodu v lekarne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 11:52

@cecetka no patlat se vším možným určitě musí nechat následky. Jako ty odličovače a různé tyhle ředidla :lol: Večer usínat u krásné ženy a ráno se vzbudit hrůzou kam zmizela :lol: :lol: a ejhle on to byl jen make-up :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 13:55

Taky jsem s akném měla dřív velký problém. Dělali se mi často i takové ty velké boule co se nedají vymačknout. Po vyzkoušení všech možných produktů mi pomohla čistící voda od aknelotu a platový krém taky od aknelotu. Používám to každe ráno i večer. Tenhle krém není ani mastný a rychlé se vstřebává. :palec:
Krom toho jsem používala zinkovou mast tu jsem ale dala jen na místa kde jsem měla akné, protože zinková mast dost vysušuje. :D

• Citovat
  • Nahlásit
956
9.11.20 16:59

Tak já bych napřed vyvrátila mýtus, že za to obecně může makeup a odličování. Nemůže. Musíte jen používat takové přípravky, které jsou vhodné pro vaši pleť. Mě makeup dokonce pleť zlepšuje :lol: Taky jsem si dala sakra práci s hledáním toho vhodného pro mou pleť.

Obecně můžu doporučit chemické peelingy. Zní to jako že vám to sežere obličej, ale nesežere. Pokud se bojíte, že běžné AHA a BHA kyseliny budou moc, zkuste PHA kyseliny, nebo kyselinu mandlovou. Další věc, co skvěle funguje - oholit si obličej. Úplně celý. Proč? Peeling odstraní odumřelé kožní buňky a vyčistí póry. Mechanický peeling to nikdy nesvede tak jako ten chemický. Oholení pomáhá v tom, že nečistoty se drží na chloupkách. Pokud se zbavíte těch, nebudou se tam tak držet. A ne, nenarostou vám potom tmavší a nebude jich víc. Rostou velmi pomalu a vidět nejsou. Dělám to už roky, takže mi to můžete věřit. Dál je potřeba pleť čistit. Používám micelárku s CBD na akné od Epiderma. Pak je třeba hydratace - takže nějaké vhodné hydratační sérum a krém. A to by mělo stačit.

Ideálně si prosím zjistěte, jestli náhodou nemáte dehydratovanou pleť, přestože se tváří mastně. Protože pokud je dehydratovaná a vy na ní dáte přípravky pro mastnou pleť, potom se zmastí ještě více, aby suplovala nedostatek hydratace a bude z toho jedna velká lesklá, zanícená katastrofa. Poznáte to jednoduše - pokud vás pne pleť poté, co si ji umyjete jen vodou, tak je dehydratovaná a pak hledejte sérum a krémy pro tento typ pleti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
9.11.20 20:25
@cecetka píše:
Nepouzivej chemii z drogerky a misto toho si kup jarischovu vodu v lekarne.

Já jsem chtěla spíše něco z lékárny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
včera v 17:26

Já mam taky pupínky, jediný co mi pomáhá je tea tree olej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...