Doporučíte dobré drama/mysteriózní film?

26.2.21 21:09

Doporučíte dobré drama/mysteriózní film?

Ahoj, máme takový problém: přítel mi pravidelně usíná kolem půl deváté večer, trvá to už dlouho, přitom chodí z práce domů poměrně slušně - když není dýl, tak je už o půl třetí doma.
Mám ale vypozorovano, že když sleduje film, který ho fakt bavi, tak neusne. Bohužel, filmů už jsme viděli tolik, že nemame inspiraci na další a on to po chvíli hledání na CSFD vzdá, že ho nic nezaujalo.
Tak to zkouším takto: dáte někdo tip na dobré drama /mysteriózní film /thriller /možno i historické drama? Určitě ne nic romantického, komedii, sci-fi, fantasy…
Pár dní zpět jsem mu pustila Zmizelou - za 20 minut spal. Asi je se mnou nuda :D
Děkuji za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1391
26.2.21 21:19

Je tady diskuze, hledej…já se taky inspirovala tam. Stačí, myslím zadat do hledání „film“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5976
26.2.21 21:21

Třeba… Wind river

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
26.2.21 21:21

Ted´ jsem si vzpomněla, co jsem si díky tipům tady nedávno pouštěla-
The lie a Neviditelný. Byly ale oba s titulky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
26.2.21 21:24

Drama…nic nás nerozdělí krásný film :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 21:27

@Taktinevím Díky za tipy, titulky určitě nevadí. Neviditelného už jsme viděli. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 21:32

@vulpes To vypadá hodně dobře, díky! Nechápu, že jsem na něj na csfd nenarazila. Hlavně, že to mám xkrat projete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
26.2.21 21:32

Tak jestli usnul u Zmizelé, tak to je teda těžký… :think: Vždyť to je drama jako prase!
Takže asi spíš něco víc akčně-mysteriózního? :think:

A taky otázka, co všechno už jste viděli, žejo… :think:

Co by šlo aspoň zčásti zařadit do tebou požadovaných kritérií a moc se mi líbilo:

• Obchodník se smrtí
  • Já, legenda (to je ale trochu do sci-fi, je to postapo z blízké budoucnosti)
  • Děkujeme, že kouříte (tam je celkem dost humoru, ale vyloženě klasická komedie to není)
  • Tahle země není pro starý (klasika, ale třeba jste ještě neviděli…)
  • Klub rváčů (superklasika, ale proč ho nezmínit :D )
  • Memento (od Nolana)
  • Zelená míle (též klasika…)
  • L. A. přísně tajné
  • Obvyklí podezřelí (dementní název, ale dobrej film ;) )

Ještě si určitě na něco vzpomenu…

A jestli u toho usne, tak je pro něj škoda kvalitní kinematografie! :cert: (nadsázka :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 21:36

@klamonožka Díky, že sis dala tu práci. :) Něco z toho seznamu jsme ještě neviděli, něco ano. Když jsem viděla Zmizelou před léty, tak jsem z toho byla paf. Když jsem ji viděla teď, musím říct, že mě to už taky moc nebavilo. Ten styl vyprávění a hlavně hlavní hrdinka mi byla vyloženě nepříjemná. Preference se asi s věkem mění. :) No a u přítele je opravdu kumst, aby neusnul. Někdy mám pocit, že je to starý dědeček. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
26.2.21 21:37

Ono zrovna popisky na ČSFD bych se moc neřídila… :think:
A ještě píšeš, že chceš mysteriózní, ale ne sci-fi, ale mezi tím bývá celkem tenká linka, někdy - chápu to tak, že nechceš klasické sci-fi ve stylu „vesmírné lodě, ufouni, vetřelci…?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 21:39

@klamonožka Přesně tak, ještě bych specifikovala drama psychologické, mysteriózní ve smyslu psycho presahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
26.2.21 21:41
@Madeleine…atd píše:
@klamonožka Díky, že sis dala tu práci. :) Něco z toho seznamu jsme ještě neviděli, něco ano. Když jsem viděla Zmizelou před léty, tak jsem z toho byla paf. Když jsem ji viděla teď, musím říct, že mě to už taky moc nebavilo. Ten styl vyprávění a hlavně hlavní hrdinka mi byla vyloženě nepříjemná. Preference se asi s věkem mění. :) No a u přítele je opravdu kumst, aby neusnul. Někdy mám pocit, že je to starý dědeček. :)

Jo, já jsem jí viděla jen jednou, ale po dokoukání jsem byla úplně přikovaná na místě a běželo mi to v hlavě ještě dobrých pár dní, skoro bych řekla, že to pro mě byl jeden z nejsilnějších filmových zážitků - ale zas to není film, který bych musela vidět znovu, ty pocity z něj byly hrozně silné, ale vlastně spíš nepřijemné… Zvláštní film.

Každopádně skoro cokoliv od Finchera je pro mě jistota silného zážitku. Jestli jste neviděli od něj Sedm, tak to si pusťte… a nic si o tom předem nezjišťujte a nečtěte, to je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5976
26.2.21 21:43

Co ten nejnovější Nolanův - Tenet?…nebo cokoli od Ch. Nolana…

Od Arronofskeho - Černá labuť, nebo Requiem za sen…ale to už dávno znáte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
26.2.21 21:43

Contratiempo nebo Body od stejného režiséra.
3 bilboardy kousek za…něčím nad E, je taky super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
26.2.21 21:44

@Madeleine…atd
Téměř dokonalý zločin nebyl taky špatnej. I když né výbornej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek