Reklama

Doporučíte učebnici angličtiny pro 4letého?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Salvaje
Závislačka 3461 příspěvků 25.12.16 17:44
Doporučíte učebnici angličtiny pro 4letého?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jakou byste mi doporučili učebnici nebo jinou knížku či metodu k výuce angličtiny pro 4letého syna. Má angličtinu ve školce a pozoruji na něm, že ho to fakt baví. Dívá se na videa a pohádky v angličtině na youtube, pořád se mě ptá, jak se to a to řekne anglicky atd. Chtěla bych u něj ten jazyk víc rozvíjet, obzvlášť když má zájem. Jen nevím, jakou vhodnou formu zvolit.
Já sama anglicky umím, teda používám aj k podnikání, takže mě i slyší často anglicky telefonovat. Takže bych se učila s ním.
Děkuji zkušenějším za rady.
PS: Začíná se vyptávat i na slova ve španělštině 8o :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

gabona1
Stálice 87 příspěvků 25.12.16 18:02

Ahoj, my máme takú interaktívnu knižku angličtiny pre deti, je veľmi pekná také malé deti okolo 5 rokov veľmi zaujme. Je to od albi, tak pozri v predajni hračiek.

LKL
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 25.12.16 19:04

@Salvaje nase mlada chodi na Helen Doron kurzy - je jich vsude plno - pogoogli co mas nejbliz. maji k tomu spoustu ptacovnich sesitu, cdcek, dvdcek co se pak da pouzivat i mimo kurzy doma. a ty kurzy jsou taky dobre postavene

Knihomyš
Extra třída :D 10535 příspěvků 25.12.16 19:37

U nás docela jela Wattsenglish (Steve and Maggie) - videa na youtube, pak ji měli (a mají) i ve školce. Tam k tomu nějaké „učebnice“ jsou, ale v tuhle chvíli bych jela spíš stylem koukání na videa, písničky, mluvení.
(Vím, že jako nerodilá mluvčí dítěti potenciálně kazím přízvuk, ale co mám dělat, když chce mocí mermo konverzovat anglicky? :mrgreen: )

Můj oblíbenec je ještě Shawn the Train (taktéž YT).

Moise
Hvězda diskuse 35371 příspěvků 25.12.16 20:32

@Salvaje Helen Doron

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 25.12.16 21:38

Mně tedy připadá absurdní, že by se měly děti učit dřív anglicky než česky.

Knihomyš
Extra třída :D 10535 příspěvků 25.12.16 21:44

@Charlenn Tak moje dítě umělo ve čtyřech letech česky víc než plynule :)
Anglická videa u nás jela proto, že mi z nějakého důvodu přišla míň stupidní než česká.

Moise
Hvězda diskuse 35371 příspěvků 25.12.16 21:45

@Charlenn není to pro každé dítě :nevim: ale pro to, co dobře mluví a zajímá se, tak proč ho nepodpořit :nevim:
U nás třeba jedno dítě na to absolutně není, druhé půjde ve čtyřech letech do Helen Doron kurzu :nevim: Ale neučila bych doma sama.. nikdy :)

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 28.12.16 20:54
@Knihomyš píše:
@Charlenn Tak moje dítě umělo ve čtyřech letech česky víc než plynule :)
Anglická videa u nás jela proto, že mi z nějakého důvodu přišla míň stupidní než česká.

Já mám na mysli gramatiku. Aby se dala používat cizí řeč, tak se stejně musí naučit pravidla. Takže učit se anglický slovosled dřív než začne s mateřským jazykem, působí trochu zvláštně.

Moise
Hvězda diskuse 35371 příspěvků 28.12.16 20:57

@Charlenn ale děti se neučí gramatiku, že by švihaly jedno cvičení za druhým jako je českým zvykem. Takhle malé děti se učí hrou :nevim:

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 29.12.16 13:41
@Moise píše:
@Charlenn ale děti se neučí gramatiku, že by švihaly jedno cvičení za druhým jako je českým zvykem. Takhle malé děti se učí hrou :nevim:

Mně je to jasné, proto jsem také napsala, že aby člověk mohl cizí jazyk používat, musí znát pravidla. To, že se dítě naučí přepapouškovat nějaké fráze, samo o sobě k ničemu není, pouze si rodiče můžou namlouvat, jak je potomek geniální. A jaký český zvyk? Myslíš, že v cizině se neučí pravidla a neprocvičují? Tohle pouze potvrzuje můj názor, že děcka zbytečně otravujete angličtinou v předškolním věku. :roll:

Moise
Hvězda diskuse 35371 příspěvků 29.12.16 14:00

@Charlenn však tě nikdo nenutí tam svoje děti dávat a to, že tam jiní děti dávají, tě trápit nemusí :D Ano některé děti na to nejsou, nebavilo by je to, některé se učit chtějí. A nemusí začínat gramatickými věcmi, učí se napřed slovíčka - zvířata, dopravní prostředky, barvy… atd. a jelikož třeba Helen Doron je opravdu intuitivní, děti začnou skládat slova do jednotlivých vět tak, že je to správně a jak to mají odposlouchané. Bys o tom musela něco vědět :nevim: U nás třeba učí paní, která dlouhá léta pobývala v anglicky mluvících zemích, nenaučí děti žádné hovadiny, kterých se pak špatně zbavují… na učitelce cizího jazyka záleží hrozně moc.
My jsme vždycky měli takové, co byly pár lekcí před námi :mrgreen: A tak nezbylo nic jiného, než jet jedno cvičení za druhým, že jo :nevim:
A kdybys někdy tu hodinu Helen Doron viděla, tak se tam fakt nesetkáš s otrávenými děcky - naopak všechny to hodně baví :mrgreen:

Kakachna
Extra třída :D 10601 příspěvků 29.12.16 14:08
@Charlenn píše:
Mně je to jasné, proto jsem také napsala, že aby člověk mohl cizí jazyk používat, musí znát pravidla. To, že se dítě naučí přepapouškovat nějaké fráze, samo o sobě k ničemu není, pouze si rodiče můžou namlouvat, jak je potomek geniální. A jaký český zvyk? Myslíš, že v cizině se neučí pravidla a neprocvičují? Tohle pouze potvrzuje můj názor, že děcka zbytečně otravujete angličtinou v předškolním věku. :roll:

A ty jsi učila své dítě nejdřív českou gramatiku, aby mohlo začít mluvit česky? :roll:

Kakachna
Extra třída :D 10601 příspěvků 29.12.16 14:15

@Salvaje Jinak se přidávám k ostatním s názorem, že nejlepší jsou videa (třeba Peppa Pig) a třeba i ta knížka od Albi. Něco, kde oposlechne záladní fráze, pochytí slovíčka a hlavně přízvuk. Můžeš k tomu přidat i nějaký ten kurz pro předškoláčky, ale to mi přijde jako spíš takový doplněk. V tomhle věku děti úžasně nasávají a z anglických pohádek pro předškoláky pochytí opravdu hodně. Na gramatiku a podobná cvičení bych se v tomhle věku úplně vykašlala.

Charlenn
Povídálka 29 příspěvků 29.12.16 15:11
@Moise píše:
@Charlenn však tě nikdo nenutí tam svoje děti dávat a to, že tam jiní děti dávají, tě trápit nemusí :D Ano některé děti na to nejsou, nebavilo by je to, některé se učit chtějí. A nemusí začínat gramatickými věcmi, učí se napřed slovíčka - zvířata, dopravní prostředky, barvy… atd. a jelikož třeba Helen Doron je opravdu intuitivní, děti začnou skládat slova do jednotlivých vět tak, že je to správně a jak to mají odposlouchané. Bys o tom musela něco vědět :nevim: U nás třeba učí paní, která dlouhá léta pobývala v anglicky mluvících zemích, nenaučí děti žádné hovadiny, kterých se pak špatně zbavují… na učitelce cizího jazyka záleží hrozně moc.
My jsme vždycky měli takové, co byly pár lekcí před námi :mrgreen: A tak nezbylo nic jiného, než jet jedno cvičení za druhým, že jo :nevim:
A kdybys někdy tu hodinu Helen Doron viděla, tak se tam fakt nesetkáš s otrávenými děcky - naopak všechny to hodně baví :mrgreen:

Tak to je snůška blbostí odpovídající lidem, kteří nechávají čtyřletáka „učit“ angličtinu. Mmch děti nemám a ještě dlouho neplánuju. A rozhodně je nebudu tlačit do takových hovadin v tomto věku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama