Doporučte knihu o starání se o miminko

11
18.1.21 09:59

Doporučte knihu o starání se o miminko

Ahoj holky, nemáte tip na knihu, která vám pomohla v začátcích s miminkem? Pomalu chystám výbavičku a zjistila jsem, že mám asi celkem velké mezery ve vědomostech, jak se o novorozence/kojence vůbec starat. (třeba jen tak z hlavy: Jak dlouho spí? Kolikrát za den kojit/krmit? Odkdy udrží hlavičku?) Spousta věcí se dá v dnešní době „vygooglit“, ale ráda bych si přečetla něco uceleného, klidně psáno ve stylu „pro blbečky“. :) Je mi jasné, že každé miminko je jiné, ale potřebuju nějak začít. :)

Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1771
18.1.21 10:04

Ja mela Nova velka kniha o materstvi a byla jsem spokojena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3105
18.1.21 10:06

Já měla Kiedroňovou. Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko. A byla jsem spokojená. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
18.1.21 10:24

Já porodila a už to šlo tak nějak samo. Hlavně žádnou paniku :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
18.1.21 10:49

Ja mam doma snad tri knizky a od porodu jsem se do jedne jednou podivala, snad ohledne toho, kdy uz muzu davat male kvetak, coz jsem zjistila, ze kazdy zdroj snad rika neco jineho… takze asi tak… ohledne spani a krmeni v zacatcich je nejlepsi „poslouchat“ miminko, protoze jak rikas sama, kazde je jine… nasi male je 7 mesicu a napriklad spi jen 2× denne po pul hodine, a taky prakticky celou noc… kamaradky maly spi inekolik hodin pres den a v noci se nekolikrat budi… tohle ti knizka nerekne ;)
Jedine, co jsem v knizce o materstvi sledovala, bylo, jak miminko roste v brisku, kdyz jsem byla tehotna… co se kdy zhruba vyviji, jak je velke apod… ale opet jsem sledovala z vice zdroju (knizka, net)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
18.1.21 12:27

Rozhodně doporučuji si pořídit knížku Kiedroňová Eva - Něžná náruč rodičů, je fakt dobrá - je tam vysvětlené, jak dítě správně držet, jak s ním manipulovat, jak ho polohovat správně v postýlce, na co dávat bacha. jak to dělat správně a nějčastější chyby - jak mimi rozhodně nedržet či nepřenášet. U všeho fotky a obrázky, takže to pochopí i rodič - začátečník :-)

Druhá celkem dobrá knížka je Dolínková Iva - Cvičíme s kojenci a batolaty. Tady je vysvětlený psychomotorický vývoj, co je důležité a jak cvičit - od mimina až po větší dítě.

Doporučila bych ještě Hašplová Jana - Masáže dětí a kojenců - taky hezky názorně s fotkama a vysvětlením, jak miminko masírovat.

Jen tak pro inspiraci - 100 aktivit pro nejmenší - Conraud Veronique, Mehnana Christel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
18.1.21 12:51

Za me nej investice byla do kurzu o miminku na strankach comamdelat od p. doktorky Knezkove :) je tam o prvni pomoci pro mimco, motorickem vyvoji, vysetreni, ockovani, lekach.. neni to navod, jak fungovat s miminkem, ale spis tak obecne, co cekat a jak resit nemoci, spravny vyvoj a co treba neporizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
18.1.21 14:37

Mne zachranila kniha Nejšťastnější miminko v okolí. Doporučila mi ji nejaka sestricka v porodnici a ja teda uz nemela kapacitu to cist cele. Syn prořval i celou noc. Manžel na to šel vedecky. Cele si to prečetl a držel se rad v knize a musim rict ze od te doby syn nebrecel nikdy dele nez 10 minut a meli jsme opravdu nejstastnejsi miminko v okolí. Ted cekam druhe a prectu si to znovu tentokrát celé. Myslim, ze jsme to stahli na ulozto na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.1.21 09:44

Moc všem děkuju za tipy a rady :)

@sediza Už stahuju a z náhledu vypadá dobře! Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
19.1.21 22:19

Já doporučuji Kiedroňovou - Rozvíjej se, děťátko.
I tu manipulaci v ní lze nalézt, ale hlavně má přehledně měsíc po měsíci zpracováno, co má dítě umět a jak to případně podpořit. Sice se tam na můj vkus často opakuje, ale i přesto doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat