Doporučte knihu pro děti od 3 let k učení

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vejilka
Závislačka 4976 příspěvků 24.01.19 12:40
Doporučte knihu pro děti od 3 let k učení

Ahoj holky, nedáte mi nějaký tip na dobrou knížku, která by byla ideálně pro rodiče a dítě. Jde mi celkově o učení barev, čísla, rozvoj řeči, popřípadě nějaké úkoly na pohybovou aktivitu. Mě už dochází inspirace, třeba barvy mi stále 3,5 leté dítě plete. Tak zda je nějaká kniha, kde bude veškerá tato příprava :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tini
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 24.01.19 12:50

Komplexni knihu neznam.Pouzivali jsme jednotlive sesity.Na barvy od Svojtka Pro nejmensi 2-3 roky Barvy se samolepkami.To milovaly.A pak jsem i kupovala casopis Predskolak.Nebo tiskla z internetu ruzne ukoly podle obdobi-Vanoce,Veliko­noce apod.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12229 příspěvků 24.01.19 12:53

První úkoly pro děti od 3 let ;)

ovetru
Povídálka 24 příspěvků 24.01.19 13:01

Knihy od Svojtky jsou opravdu skvele. Jinak doporucuju se mrknout do Levnych knih, alespon v tech nasich je spousta knih pro rozvijeni za par kacek.
Barvy jsme se ucili se synem tak, ze jsme zacali tema na semaforu (“auto stoji na cervenou”) a nasledne jsme pridavali dalsi, treba na prochazce jsme rikali, jake maji barvu auta. Je mu 2 a krome hnede a sede uz je docela umi.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 24.01.19 13:04

Zrovna třeba barvy se děti učí lépe „v terénu“ s tím, že si na ně můžou doslova sáhnout. U mě se osvědčilo učení barev formou hry, kdy děti dostaly mističky, v nich předměty od určitých barev (každá miska jedna barva) a měly za úkol najít předměty o stejných barvách a naplnit jimi misku. Plus stále opakovat např. červená jako jahůdka, zelená jako travička…
Spíš než knížku Ti doporučím inspiraci na stránkách s montessori tématikou.

chaela
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 13:15

My jsme kupovali knížky s Mickey Mousem, byly 4 a byly tam barvy, čísla, tvary a protiklady. Má to pár stránek a je to spíš pro děti, které už něco ví, na procvičování.
Jinak zrovna barvy se opravdu nejlíp učí za pochodu. Máme stavebnici o zakládních 4 barvách a stavíme barevné vláčky. Nebo při uklízení řeknu, ať mi podá červenou kostku. Syn má teď období „co to je“, takže vždy odpovím i s barvou. Zatím to má ten efekt, že se na všechno ptá, co je to za barvu. Občas sám něco řekne, ale zatím se jen jednou náhodně trefil. Ale je to prcek, má 2 roky a mluvit začal až nedávno.

Elishka1
Závislačka 2961 příspěvků 24.01.19 13:18

Hravé učení s kouzelnou tužkou

Billi
Nadpozemská drbna 26002 příspěvků 24.01.19 13:28

Nevidím jako problém, že dítě ve 3,5 letech plete barvy. Učila bych v běžném životě na tom, co vidíme - hračky, auta, Duplo…
Jinak jsou dobré věci od Svojtky. A celkově hodně věcí je i v časopisech pro nejmenší děti - Méďa Pusík, Předškolák…
Já hodně věcí učím i na společenských hrách. A úplně maximálně doporučuji Logico Přímo. Tam jsou barvy, čísla, postřeh…
Syn se teď barvy učí na hře Trpaslíci. Super je Zajic v pytli.
Na nápady chodím na internet - např. Pinterest.

Dana V
Kecalka 495 příspěvků 24.01.19 15:23

Synovi jsem koupila k Vanocum knizku Barvy - otevři okenko. Hrozne ho to bavi a v necelych 3 letech umi barvy na 100% :mrgreen:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 24.01.19 16:47

Pracovní sešity od nakladatelství AKSJOMAT. Kupuji přes net.

Hoa Mai
Kelišová 6002 příspěvků 19 inzerátů 24.01.19 16:54

@vejilka Tip na komplexní knihu nemám. Můj druhý syn ignoroval barvy (do 3 a čtvrt roku) do té doby, než jsme začali intenzivněji číst tuto knížku https://www.databazeknih.cz/…-sebe-209140
Jsou tam krátké básničky k základním barvám. Jiné způsoby procvičování barev bojkotoval.
Tvary se zase naučil, až když dostali k Vánocům Magformers, do té doby ani prd, teď (3,5 roku) už umí i lichoběžník a kosočtverec.

Veronov
Povídálka 31 příspěvků 24.01.19 17:14

Jak pisou holky, barvy jsem učila tak nejak v situacích doma, pri čtení pohádek, venku, Duplo nebo takove ty barevne plastové míčky. Hodne veci jsme take nasla na internetu. Jak nekdo zmiňoval Levné knihy, tam toho mívají taky dost. Pohybové aktivity me napadly takove ty rikanky a ukazovani. Ono doma se toho zase tolik na ten pohyb vymyslet neda. jeste me napadají Stříhánky, ty ted dost pomohly zabavit deti pri nemoci.

Káťa19
Echt Kelišová 8931 příspěvků 18 inzerátů 24.01.19 17:50

@vejilka albi tuzka a hrave uceni ;)
www.kouzelnecteni.cz

Calendulka
Kecalka 103 příspěvků 24.01.19 18:02

My máme doma knížku Krtek a jeho svět. Je tam spousta básniček - na barvy, na čísla, na tvary, o zvířatkách,… Jinak u těch barev to chce často opakovat - třeba vymalovávat omalovánky podle vzoru a barvy pojmenovávat. Nebo třeba třídit víčka, kostky, knoflíky, korálky, apod. do barevných krabiček či kelímků (modré kostky do modré krabičky, apod.). Máme třeba z Lidlu hračku ve stylu Montessori, která je na učení barev a tvarů (bude na e-shopu?) - viz fota.

Calendulka
Kecalka 103 příspěvků 24.01.19 18:15

Jinak ještě různé vzdělávací aktivity jsou v knížce Metoda Montessori a jak ji učit doma - předškolní léta. Jsou tam návody, jak si vyrobit Montessori pomůcky doma.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >