Doporučte knížku o prokrastinaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zulica
Stálice 67 příspěvků 01.01.19 21:51
doporučte knížku o prokrastinaci

Doporučte mi prosím knížku která by mě opravdu nakopla abych alespoň na začátku roku tolik neprokrastinovala :lol: našla jsem jich spoustu, ale nevím která je dobrá, tak budu ráda když mi nějakou doporučíte z vlastní zkušenosti, díky díky

Reakce:
Adrasteia
Závislačka 2843 příspěvků 1 inzerát 01.01.19 21:58

Zrovna nedávno jsem četla pěkné pojednání o prokrastinaci. Jak s ní bojovat? Tak za prvé - přestat házet rádoby eufemismy a naučit se nazývat věci pravým jménem - čili místo „opět prokrastinuji“ je lepší si říct „opět jsem líná jako veš a nevím, na co bych to svedla“. To je první krok. Pak už jen stačí zvednout zadek a jít dělat to, co pořád odkládám - u mě to funguje dokonale. :dance:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15787 příspěvků 01.01.19 21:58

Já mám opačný problém. Na vše chci jít hned a vše řešit hned a jak to nejde a musím čekat, jsem v hrozném stresu. Třeba mě čeká nepříjemný pohovor, nepříjemný lékař. zákrok atd. a nejradši bych tam ihned nakráčela a měla to za sebou. A když mám třeba pár dní, nedejbože měsíců čekat, tak je to pro mě jak na mučidlech, nedokážu se plně těšit ze života kolem, nervózní jsem a mám chutě na sladké, prostě hrůza. S blížícím se termínem, kdy už nepříjemná záležitost nabývá opravdové aktuálnosti, se moje mysl paradoxně zklidňuje a vědomí, že už to budu mít dejme tomu pozítří za sebou, ve mě vyvolává nadšení.
A také nevím co s tím a také, pokud by někdo věděl nějakou knihu či radu, tak sem s ní.
Anebo mě někdy šíleně vytáčí manžel - ten je právě spíš prokrastinační - máme třeba uklidit nějaký binec venku na statku, ale protože já s tím sama nehnu (je to něco velkého, těžkého atd.), tak jsem jak bez sebe, že on prostě nezvedne hned zadek a nejde na to, vždyť by to mohlo být cobydup hotové, on odkládá a odkládá, binec se tam válí a válí a mě to stresuje a já s tím sama nemůžu hnout.

Příspěvek upraven 01.01.19 v 22:02

eviku-miluna
Kelišová 6837 příspěvků 01.01.19 22:02

@Zulica Konec prokrastinace od Ludvíka. Četl to muž a říká, že je to dobrá knížka. Akorát změnu po přečtení nepociťuju :lol: . Ale boj s prokrastinací je asi běh na dlouhou trať…

Ennny
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 01.01.19 22:12

@Evulina ha to je jako bych to psala já :lol: úplně že chápu,ale taky nevím co s tím :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >