Doporučte kolo 16 pro drobnou holčičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9813 příspěvků 06.09.15 20:42
Doporučte kolo 16" pro drobnou holčičku

Dobrý večer,

chtěla bych poprosit o radu. Dceři jsou čerstvě čtyři, má 16 kg a něco málo přes metr. k Vánocům bychom jí rádi pořídili kolo - s tím, že jezdit bude na jaře (další oslavy má až v srpnu, tak to je pozdě - proto ten předstih). Usoudili jsme, že nemá cenu kupovat 12" a chceme 16". Ideálně aby bylo lehké, ona není moc zdatná a neměla koloodrážedlo, takže počítám, že bude se šlapáním trochu bojovat.

Jaký typ, značku mi poradíte?

Předem díky moc za tipy!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 06.09.15 20:46

Specialized hotrock. lehke, nizky ram. spokojenost u obou.
my uz nasi ctyrletacce dame na jare dvacitku. superior team. ma mensi ram nez ostatni dvacitky

Pipet
Generální žvanilka 23969 příspěvků 06.09.15 20:48

Chm. A nechcete přece jen 12, nebo 14? Bazarovou, na tu chvíli. Já myslím, že ta 16 na ni bude velká a zbytečně se jí kolo znechutí :think:
A pak v srpnu podle toho, jak jí to půjde - koupit 16.

Dcera měla 16 LeaderFox Pony, ale myslím, že byla trochu vyšší. Navíc má dlouhé nohy.

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25736 příspěvků 06.09.15 20:49

My budeme pořizovat pro syna toto v chlapecké verzi. V listopadu mu budou 4, má 103 cm a 15,5 kg a drobný mi teda nepřijde :lol:. Máme od nich už 12" a jsme spokojení. Menší opravdu nemá cenu, u nás to už je na knop. Taky ho přinese Ježíšek :mrgreen:

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25736 příspěvků 06.09.15 20:51

@Lama Lama krásně jsme se shodly :mrgreen:

@Pipet náš kluk má stejně, zkoušeli jsme 16" u sousedů a sedne dost dobře. Na menším má horší těžiště a musí víc šlapat.

Run
Generální žvanilka 20442 příspěvků 06.09.15 21:08

Moje taky dostala Specialized :mrgreen: Je super, zvládla jezdit bez koleček už před létem (3,5 roku 103 cm a 17 kg) jenže pak se sekla, protože jsem jí pustila a ona ačkoliv jela, tak asi neměla jistotu a teď chce kolečka zpátky. Nespadla nikdy, ale jistotu prostě nemá. Lámat jí nebudu, tak je asi vrátíme. Přes léto se vytáhla, jenže už stihla onemocnět, tak nevím, jak to bude teď.

Pipet
Generální žvanilka 23969 příspěvků 06.09.15 21:09

Tak asi jo, já už si přesně nepamatuju, kolik ta naše žába měřila. Jen že na učení je lepší menší kolo, aby bezpečně dosáhla oběma nohama na zem.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 06.09.15 21:12
@Pipet píše:
Tak asi jo, já už si přesně nepamatuju, kolik ta naše žába měřila. Jen že na učení je lepší menší kolo, aby bezpečně dosáhla oběma nohama na zem.

to dosahne i na sestnactce. holkaa sedacku uz zvedlou min 10cm, na jare zas bude o5 cm vyssi.

lucenka
Vesmírná mluvilka 30335 příspěvků 06.09.15 21:19
@Lama Lama píše:
to dosahne i na sestnactce. holkaa sedacku uz zvedlou min 10cm, na jare zas bude o5 cm vyssi.

Nemusí, kluk při 104 cm na 16 leader fox nedosáhl jistě na zem. Takže dostal 14, jezdí na ní i teď skoro v 5 a sedačku ještě nemá na maximu, takže mu nejspíš vydrží i příští rok. V prodejně radili na učení nižší kolo a dávám jim za pravdu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 06.09.15 21:25
@lucenka píše:
Nemusí, kluk při 104 cm na 16 leader fox nedosáhl jistě na zem. Takže dostal 14, jezdí na ní i teď skoro v 5 a sedačku ještě nemá na maximu, takže mu nejspíš vydrží i příští rok. V prodejně radili na učení nižší kolo a dávám jim za pravdu.

pisu o specialized hotrock. ma snizeny ram a metrove dite bez problemu dosahne oba nohama na zem.

missah  06.09.15 21:25

Hodně lehká kola jsou Belter od Early rider a Frog. V 16ce asi 5,5 a 6,9 kilo. Frog má i 14, která by byla asi pro tak drobnou holčičku vhodnější.

lucenka
Vesmírná mluvilka 30335 příspěvků 06.09.15 21:27
@Lama Lama píše:
pisu o specialized hotrock. ma snizeny ram a metrove dite bez problemu dosahne oba nohama na zem.

Proto je důležité kolo vyzkoušet přímo s dítětem na prodejně

Lama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 06.09.15 21:29
@lucenka píše:
Proto je důležité kolo vyzkoušet přímo s dítětem na prodejně

v zasade souhlas.

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 06.09.15 21:35
@Lama Lama píše:
pisu o specialized hotrock. ma snizeny ram a metrove dite bez problemu dosahne oba nohama na zem.

To je pravda. Máme ho taky. Ela na něm jezdí od 3,5 let kdy měřila 104 cm a dosáhla v pohodě. Akorát jsme měnili řídítka, protože ty jejich jsou naprosto nesmyslný.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 06.09.15 21:43

Co je na nich nesmyslneho?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Proč jsem odešla od Jirky? Nemohla jsem už ani vstát z postele

Musela Andrea Pomeje opustit otce své dcerky Aničky jenom několik dní po jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Reklama