Dobré osmileté gymnázium v Praze

Anonymní
11.9.20 14:22

Doporučte osmileté gymnázium v Praze

Hezký den přeji,

letos syna čekají přijímačky na osmileté gymnázium v Praze. Jedno máme vybrané. Jenže je to prestižní ústav, kde je velký přetlak. Vzhledem k tomu, že lze podat jen dvě přihlášky, chtěla bych pro něj zvolit druhou možnost takovou, aby byla možnost se tam dostat o něco snazší, tj. méně profláklé, ale zároveň dobré gymnázium, které je přátelské a dokáže alespoň trochu podpořit individualitu dětí. Prostě méně známé a ideálně na základě Vaší nedávné osobní zkušenosti.

Moc děkuji.

PS: Pro případné šťoury… Synovi bylo doporučeno gymnázium v PPP. Dobře jsme si tento krok promysleli a syn tam chce. Chodí teď na výběrovou školu a i tam se nudí. Navíc nejsem spokojena s některými věcmi. Prosím, neveďme toto téma do diskuze o tom, zda osmileté gymnázium ano či ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36008
11.9.20 14:51

Na jaře se na AG hlásilo jen 200 dětí, prý bylo snadnější dostat se tam, než do Kralup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
11.9.20 14:56

Tak nevím, zda poradím, já chodila na arcibiskupské gymnázium a sestra tam chodí teď, bratr zase chodil na gymnázium nad alejí - oba dva gymply jsou celkem proflakle, ale taky dost dobre bych rekla, alespoň já si nemůžu stěžovat, připravilo me to skvěle na vysokou skolu a sourozence taky ;) nevím, kam se hlásí vas syn…jinak jsem slysela ještě dobre věci o gymnáziu arabská, gymnázium Jana keplera nebo o gymnáziu nad stolou…ale nemám primo zkušenosti s těmito gymnazii, snad se tady najde někdo s lepšími zkušenostmi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
11.9.20 15:13

Byla jsem na praxi ma Arabské a přišlo mi to tam skvělé, zaměřené tridy, velký výběr volitelných předmětů, vysoká úroveň (jakože těžký :lol: ). S individualitou nevim, je tam pět tříd v ročníku. Je to cca osm let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11127
12.9.20 07:11
@Platanka píše:
Byla jsem na praxi ma Arabské a přišlo mi to tam skvělé, zaměřené tridy, velký výběr volitelných předmětů, vysoká úroveň (jakože těžký :lol: ). S individualitou nevim, je tam pět tříd v ročníku. Je to cca osm let

Arabska není osmileté gymnázium, jen ctyrlete.

Já osobně bych jak záložní variantu volila gymnázium, které nemáte na druhem konci Prahy, u takto malých dětí mi přijde dlouhé dojíždění zbytečné. Moje děti chodí na neprestizni 8G, které mame nejblíž, takže stačí, když ráno vstanou v 6:45 a teď v době covidové nemusí jezdit MHD s x přestupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 12:34

Nevím teda kde bydlíte, ale mám celkem dost zkušenosti s gymnáziem Litoměřická na Proseku. Minulý rok se dokonce umístilo jako čtvrté nejlepší gymnázium v Praze (sice teda na čtyřletém oboru, ale všichni říkají, že osmiletý obor tam má větší úroveň). Zároveň není nějak těžké se tam dostat, berou 60 lidí a i ten co se umístí na 100 místě se většinou dostane.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama