Doporučte prosím výběr kvalitní poezie/beletrie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 17.03.18 22:06
Doporučte prosím výběr kvalitní poezie/beletrie

Dobrý den, chci poprosit o radu. Ráda bych si přečetla nějaký výběr nejlepší světové, nikoliv české, poezie a dále výběr nejlepší světové literatury/be­letrie. Výběry z české poezie a z české beletrie už mám. Googlila jsem, ale nenašla jsem žádný vhodný titul, dívala jsem se i v knihovně. Nechci kupovat žádnou čítanku pro školy, jde mi vyloženě o nějaký výběr, pro dospělého. Poradíte mi prosím? Chci to pro sebe, nikoliv pro děti. Může jít i o nějakou starou knihu, kterou si najdu v knihovně nebo v antikvariátu. Děkuji moc :kytka:

Reklama

Reakce:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 17.03.18 23:41

Zkusila bych se odrazit od doporucene školní četby. Mela jsem ze střední dlouhatansky seznam, ale už ho asi nenajdu.

marie1954
Stálice 71 příspěvků 18.03.18 15:05

Mně naposled nadchly dvě knihy od stejné autorky:
Porodní bába od řeky Hope
Porodní bábou proti své vůli.
Děj se odehrává v první polovině 20. století v Americe. Měla jsem je půjčené z knihovny.

Wani
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 18.03.18 15:12

Cokoliv od Kenzaburó Óeho, z poezie potom Verše na vodě, ale jedná se o japonskou poezii a ta je krapet jiná. Ještě Příběh prince Gendžiho od Murasaki Šikibu stojí za to a také Things falling apart (jméno spisovatele si ale nevzpomenu, je to Afričan).

maskovak
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 18.03.18 15:37

@Wani @marie1954 :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama