Dopravní nehoda - zranění - mimosoudní vyrovnání

Anonymní
2.1.20 17:29

dopravní nehoda - zranění - mimosoudní vyrovnání

Dobrý den,
dcera dnes ráno způsobila dopravní nehodu. Stručný popis - bylo šero, dcera odbočovala vlevo. Do silnice jí vešla paní v tmavém oblečení, dcera si jí všimla na poslední chvíli. Jela pomalu, na dvojku. Bohužel došlo ke srážce, podle zpráv to zatím vypadá, že paní má přetržené vazy v koleni. Samozřejmě dcera volala policii i sanitku, byl jí udělaný test na alkohol, byl negativní. Povinné ručení máme zaplaceno. Policie jí sdělila, že i když paní nepřecházela po přechodu, tak je to dcery vina, protože odbočovala vlevo a je to stejná kvalifikace, jako když by jí na přechodu srazila, tzn. 7 bodů v bodovém systému + pokuta, zatím nesdělili jaká.

Odpoledne bylo na policii dceři sděleno, že bude lepší, když si na to vezme advokáta, který jí bude zastupovat a s paní se mimosoudně vyrovná. Tím může být možná i zastaveno trestní stíhání, které jinak bude následovat.

Máte s tím někdo zkušenost? Je to opravdu tak nutné, nebo má šanci to zvládnout i bez advokáta? Na policii jsem byla s dcerou, ptala jsem se o jakou cca částku se jedná a policista mi řekl, že v řádech desítek tisíc. Nevím, nemám zkušenost, myslela jsem si, že na tohle právě je povinné ručení, aby to případné škody, včetně úrazů uhradilo.

Děkuji za případnou diskusi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4018
2.1.20 17:31

No podle mě, ale nejsem advokát, by to mělo jít z povinného ručení. Jinak nechápu to s tím přechodem… Pokud jde neosvetleny chodec po silnici tak by měl mít i on sám podíl viny, pokud ji teda nesrazila, když šla u krajnice, což při odbočovani vlevo nevím jak by to bylo možné. Nicméně určitě bych si vzala právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 17:37

Taky myslim, ze zalezi, jak dlouho se bude pani lecit a zda da souhlas k nahlizeni do lekarske dokumentace. Protoze by to mohlo byt prekvalifikovano na trestny cin, ne jen na prestupek. Ale podle me by to melo povinne ruceni resit. I kdyz znam pripad, kdy pani srazil ridic pri couvani, takze v minimalni rychlosti, vysoudila s dobrym advokatem 80.000,– bolestneho.

• Citovat
  • Nahlásit
70
2.1.20 17:42

Částka, na které se možná dohodnete s poškozenou bývá v řádech desítek tisíc korun( cca. do 50.000), pokud budete chtít zastavit trestní řízení. A nebo můžete mít štěstí a poškozená neposkytne svou zdravotní dokumentaci policii a pak by to mohli zastavit i bez vyrovnání. Ale na to se spolehnout nelze. Najděte si advokáta. S radami z emimina to nevyřešíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
2.1.20 17:42

Konzultovala bych s dobrým advokátem. Jsem laik ale to o odbočování vlevo a přechodu slyším prvně

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 17:48

Řidič takto (tedy na přechodu) srazil naše dvě děti spolu se slečnou na hlídání. Kluci měli jen naraženiny, ona měla úraz kolene vyžadující delší léčbu. I když jsme dostali peníze z jeho povinného ručení, spojil se s námi právě s nabídkou dalšího odškodnění, aby měl šanci na zastavení trestního stíhání. U nás to bylo pár tisíc, předpokládám, že u slečny na hlídání se to pohybovalo o dost výš.
On tedy navíc nadýchal, takže mě policista říkal, že státní zástupce na zastavení patrně nekývne.

• Citovat
  • Nahlásit
7880
2.1.20 17:57

Můj táta jel v srpnu na motorce do práce po hlavní. Paní vyjížděla z vedlejší a nedala mu přednost a srazila ho autem. Zavolala záchranku, policii a také nenadýchala. Druhý den za tátou přišla policie s tím, že buď paní dostane pokutu 2,000Kč, nebo nedostane pokutu a půjde to k soudu. Táta si měl vybrat. Rozhodl se, ať dají paní jen pokutu. Sestra se spojila s pojišťovnou a měl by něco dostat z pojistky té paní, něco také dostal ze své úrazové pojistky. Mrzelo nás, že paní nikdy ani nezavolala, aby se omluvila. Postup policie mi přišel také zvláštní. Táta je pracující důchodce, protože mají se ženou 3 malé děti. Nemocenskou dostal pouze 70 dní a teď už nic a přitom do práce nechodí ne vlastní vinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
2.1.20 18:05
@Anonymní píše:
Dobrý den,
dcera dnes ráno způsobila dopravní nehodu. Stručný popis - bylo šero, dcera odbočovala vlevo. Do silnice jí vešla paní v tmavém oblečení, dcera si jí všimla na poslední chvíli. Jela pomalu, na dvojku. Bohužel došlo ke srážce, podle zpráv to zatím vypadá, že paní má přetržené vazy v koleni. Samozřejmě dcera volala policii i sanitku, byl jí udělaný test na alkohol, byl negativní. Povinné ručení máme zaplaceno. Policie jí sdělila, že i když paní nepřecházela po přechodu, tak je to dcery vina, protože odbočovala vlevo a je to stejná kvalifikace, jako když by jí na přechodu srazila, tzn. 7 bodů v bodovém systému + pokuta, zatím nesdělili jaká.

Odpoledne bylo na policii dceři sděleno, že bude lepší, když si na to vezme advokáta, který jí bude zastupovat a s paní se mimosoudně vyrovná. Tím může být možná i zastaveno trestní stíhání, které jinak bude následovat.

Máte s tím někdo zkušenost? Je to opravdu tak nutné, nebo má šanci to zvládnout i bez advokáta? Na policii jsem byla s dcerou, ptala jsem se o jakou cca částku se jedná a policista mi řekl, že v řádech desítek tisíc. Nevím, nemám zkušenost, myslela jsem si, že na tohle právě je povinné ručení, aby to případné škody, včetně úrazů uhradilo.

S ohledem na vazy to vypadá na delší dobu léčení a i na možné operace. Tak bude škoda jak u poškozené paní, tak i u její pojišťovny, to vše uhrazeno z klasické obyčejné pojistky určitě nebude. To mimosoudní vyrovnání určitě ne.
Za mě si 1) najděte dobrého advokáta 2) ať začne dcera komunikovat s poškozenou -omluvný dopis atd. 3) dojděte na místní Probační a mediační službu a požádejte ji o spolupráci, že by jste se chtěli zkusit s paní mimosoudně dohodnout a něco ji uhradit a oni už vás navedou 4) pokud tam bude vyčíslena nějaká škoda, kterou nebude krýt pojištění, obratem ji uhraďte…
Pokud je dcera netrestaná a udělá vše výše uvedené, mělo by to jít odklonem a k soudu by se to nemuselo vůbec dostat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
2.1.20 18:12

Je nesmysl, aby to byla vina jen dcery když paní neprechazela po přechodu a ani neměla reflexní oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
2.1.20 18:18

Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen, a cyklistům jedoucím v jízdním pruhu pro cyklisty.

@Anonymní píše: … Policie jí sdělila, že i když paní nepřecházela po přechodu, tak je to dcery vina, protože odbočovala vlevo a je to stejná kvalifikace, jako když by jí na přechodu srazila, tzn. 7 bodů v bodovém systému + pokuta, zatím nesdělili jaká.

Neznam sice detaily teto dopravni nehody, zaskocil mne ale nazor policie na tuto situaci. Pokud muze nekdo upresnit, dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
2.1.20 18:18
@karkarka píše:
Je nesmysl, aby to byla vina jen dcery když paní neprechazela po přechodu a ani neměla reflexní oblečení.

Pokud do 50 metru prechod nebyl, tak prechazet klidne mohla a reflexni prvky jsou povinne mimo obec nebo uz je to jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
2.1.20 18:26
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Mně se něco podobného stalo asi před 5 lety. Sejmul mě starší pán. Vyrovnali jsme se bez soudu. Když to shrnu, dal mi do obálky 50.000 Kč a já jsem za to podepsala, že si nepřeji nahlédnutí do lékařských zpráv a do spisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75909
2.1.20 18:32

@spetrs Řekla bych, že problém bude v tomhle…

§ 5
Povinnosti řidiče
(2) Řidič nesmí
g) ohrozit chodce přecházejícího pozemní komunikaci, na kterou řidič odbočuje, a dále nesmí ohrozit chodce při odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci, při vjíždění na pozemní komunikaci a při otáčení nebo couvání,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
2.1.20 18:35

Ano, dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
2.1.20 18:37

To bych teda řešila s advokátem. Vina může být na obou stranách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat